الماس خام و معیارهای ارزش گذاری آن +۱۰ معدن الماس خام فعال جهان

گل گاوزبان نیز نوشیدنی مفیدی در پیشگیری از سنگهای کلیوی است؛ دمکرده گیاه قاصدک هم به دلیل خاصیت مدر بودن آن تأثیر زیادی در دفع سنگهای ادراری دارد و همچنین کسانی که زمینه تولید سنگ مجاری ادراری را دارند، توصیه میشود به صورت مداوم از دم کرده این گیاه استفاده کنند. رنگ : در حالی که هم سنگ الماس و هم موزانایت در یک مقیاس رنگی مشابه قرار دارند هیچ چیزی مانند موزانایت بی رنگ نیست. مجاری زیرشانهای: در داخل کپسول حفره کیسه صفرا یافت میشود که با مجاری داخل کبدی ارتباط دارند ولی به ناحیه دیستال ختم میشوند.

تراورتن یک سنگ متفاوت است، در صورتی که شما در جای مناسبی باشید میتوانید شکل واقعی آن را در مقابل چشمان خود ببینید، مکانهای بسیاری در کره زمین وجود دارند که این امکان را برای شما فراهم کنند. آزمایشات تصویربرداری شامل اشعه ایکس موسوم به نمای KUB (کلیه ، حالب ، مثانه) یا سی تی اسکن هلیکال معمولا برای تایید تشخیص سنگ های کلیوی بکار می روند. بیماریهای التهابی روده: برخی از بیماریهای روده ممکن است علائم درد کیسه صفرا را نشان بدهند اما وجه تمایز آن از بیماریهای التهابی روده، اسهال یا یبوست، مدفوع خونی و کاهش وزن است.

این کانالهای کوچک غالباً به صورت مجموعههای لوبولار از مجاری با ابعاد مختلف به وجود میآیند و اغلب از لوب سمت راست سرچشمه میگیرند و ممکن است به مجاری داخل کبدی، مجاری خارج کبدی یا کیسه صفرا تخلیه شوند. کانالهای لنفاوی کیسه صفرا از لایههای زیر استخوانی و زیر مخاط کیسه عبور میکنند تا شبکههای لنفاوی را تشکیل دهند. حمله قلبی: گاهی افراد درد کیسه صفرا را با علائم حمله قلبی اشتباه میگیرند. با این حال، بخشهای V و VIII باعث ایجاد مجرای بخشی قدامی (داخلی) سمت راست میشوند، در حالی که بخشهای VI و VII باعث ایجاد کانالهای بخشی خلفی (جانبی) راست میشوند.

مجاری قطعهای از بخشهای II و III کبد به مجرای سمت راست کبدی منشأ میگیرند و معمولاً توسط مجرای بخش IV نیز به هم متصل میشوند. سپس مجرای کیستیک همراه با مجرای کبدی مشترک قبل از به هم پیوستن، سیر خلفی را طی خواهد کرد. در اکثر بیماران، مجاری کیستیک و کبدی مشترک در بالای دوازدهه نزدیک هپاتیس به هم میپیوندند. پیوستن مجاری کیستیک و کبدی، باعث ایجاد مجرای صفراوی مشترک 6 تا 8 سانتیمتری میشود. هر دو مجرا در قسمت جانبی پورت هپاتیس ادغام میشوند و مجرای کبدی مشترک را تشکیل میدهند.

برای بررسی و تشخیص مشکلات کیسه صفرا که ممکن است مربوط به خود کیسه صفرا، مجاری صفراوی، مجاری صفراوی – کبدی یا تولید صفرا در کبد باشند نیاز به انجام آزمایشات مختلفی است که با توجه به شرایط بالینی بیمار تجویز میشوند. مساحت سطح کل مربوط به ذرات تالک، در مورد ذرات صفحه ای بزرگتر از ذرات فیبری است. بسیاری از افراد درد موجود در کیسه صفرا را به علت دارا بودن سنگ با رفلاکس معده و یا سوزش معدع اشتباه می گیرند اما اگر دیدید که این درد با حالت تهوع همراه بود، به احتمال زیاد به سنگ کیسه صفرای شما مربوط است .

مجاری هپاتوکولسیستی: مستقیماً از کبد به داخل کیسه صفرا تخلیه میشوند و به طور معمول از لوب راست ایجاد میشوند. سنگهای استرووایت اغلب در اثر عفونت ایجاد میشوند و بیشتر آنها بعد از عفونت ادراری (UTI) که مدت طولانی طول کشیده است رخ میدهند. مصرف مایعات نه تنها باعث دفع سموم از بدن میشود بلکه به حرکت سنگها و شنها در دستگاه ادراری نیز کمک میکند. فرا از این مجرا به طور جداگانه به مجرای اصلی کبدی سمت راست تخلیه میشود. اگرچه علت اصلی درد صفرا، وجود سنگ کیسه صفرا است اما طبق تحقیقات حدود ۵۰٪ از افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند، هیچ دردی را تجربه نمیکنند.

آنها از هریک از سرخرگهای بخشی مناسب به وجود میآیند و پس از عبور از مجرای کیسه صفرا به مجاری صفراوی اصلی تخلیه میشوند. در یک روش جایگزین جراحی، به نام کولسیستوستومی (Cholecystostomy) که از طریق پوست انجام میشود، با ورود یک سوزن به شکم، مایعات تجمع یافته در کیسه صفرا تخلیه میشوند. برای درمان عوارض کولسیستیت حاد، حدودا در 1 مورد از 5 مورد، جراحی اضطراری برای برداشتن کیسه صفرا لازم است.

برای محافظت بیشتر در خانه، محل کار یا ماشین گذاشته می شود. درگاه کبدی یا ناف کبدی (Porta Hepatis): ناف کبدی محل ورود رگهای خونی و خروج صفرا است. این کار را میتوان یک یا دو بار در هفته تکرار کرد. در سال دو هزار و هفده تخمینزده شده که این معدن دارای ۱۰۵.۴ میلیون قیراط ذخایر اثباتشده و احتمالی داشته باشد. ۷- دیگر معدن الماس بزرگ و فعال معدنی واقع در ایالت لیمپوپو در افریقای جنوبی به نام «ونتیا» می باشد، حجم ذخایر تخمین زده شده و قابل استخراج از آن ۱۰۲میلیون قیراط و عمر مفید بهرهبرداری از آن ۲۰سال می باشد.

تا فعلا ۱۲ معدن مس چهار معادن طلا، پنج معادن نقره، معادن کروم در ۱۴ محل، سرب وروی در هشت محل، ۴ معدن مولی بودیم ۷ معادن المونیم ۸۹ معادن آهن با فیصدی سایر عناصر، معادن قلعی ونکل درین کشور کشف و مورد مطالعه قرار گرفتهاست. طاق بستان تفاوتی کلی با سایر آثار مشابه دارد زیرا گرچه تصاویر فرشتگان که در قسمت دیوار غار قرارگرفته با سنن اوایل دوره ساسانیان انطباق دارد ولی نقوش بزرگ قسمت های دیگر که شکار گراز و آهو را مجسم می کند ، چه از لحاظ موضوع و چه از حیث سبک با صور مورد اشاره تفاوت ، دارد.

تست آنزیمهای کبدی: مقدار آنزیمهای کبدی خون به طور معمول در صورت وجود التهاب شدید افزایش مییابند و ممکن است احتمال سنگ صفرا را نشان دهد. کلانژی پانکراتوگرافی رتروگراد آندوسکوپیک (ERCP): این تست با آندوسکوپی انجام میگیرد. در این روش درمانی با استفاده از امواج صوتی بهسادگی به شکستن سنگهای صفراوی میپردازند تا تکههای آن بسیار راحتتر حل شوند . حمله درد کیسه صفرا، معمولاً ناگهانی و پیشرونده است و اغلب 20 دقیقه تا یک ساعت طول میکشد. در درمان پولیپ کیسه صفرا، اندازه بسیار اهمیت دارد، هر چه پولیپ بزرگتر باشد، احتمال ابتلا به سرطان کیسه صفرا بیشتر است.

سنگ کیسه صفرا، کولسیستیت یا التهاب با یا بدون سنگ، کولدوکولیتیازیس، پولیپ کیسه صفرا و رفلاکس صفرا از جمله مشکلات شایع کیسه صفرا هستند. قبل و بعد از کوله سیستوکینین از کیسه صفرا عکس گرفته خواهد شد تا میزان انقباض کیسه صفرا ارزیابی شود. اسکن اسید ایمینودیاستیک کبدی صفراوی (HIDA) با کوله سیستوکینین (CCK): آزمایشی است که شامل تجویز کوله سیستوکینین برای تحریک کیسه صفرا است. در صورت کوچک بودن سنگ کیسه صفرا و حاوی کلسیم نبودن آنها، میتوان این سنگها را با مصرف قرص اسید اورسودوکسی کولیک حل کرد و از بین برد. التهاب آپاندیس یا آپاندیسیت (Appendicitis): به طور معمول باعث درد در سمت راست پایین شکم میشود و در حالی که درد کیسه صفرا، از ناحیه فوقانی تا میانی راست به سمت پشت است.

لولهای با دوربین که به داخل گلو و پایین مری به معده و سپس به روده کوچک وارد میشود، یک ماده رنگی به مجاری کیسه صفرا، کبد و لوزالمعده تزریق میشود، بنابراین اندامها به طور واضح از طریق اشعه ایکس قابل مشاهده هستند. سنگ کیسه صفرا، رسوبات سخت شده مایعات گوارشی است. گاهی پس از درمان اولیه، برای جلوگیری از بازگشت کولسیستیت حاد و کاهش خطر ابتلا به عوارض جدی، جراحی و برداشتن کیسه صفرا توصیه میشود که «کوله سیستکتومی» (Cholecystectomy) نام دارد. بعد سنگ پا را به ویژه در نقاطی که پوست پا در ناحیه پاشنه ضخیم تر شده است، مالش دهید این کار را برای 10 دقیقه تکرار کنید.

این مراحل را چند بار در هفته تکرار کنید ، تا جایی که کاملا از پوست مرده خلاص شوید و پاهای نرم پیدا کنید. گاهی مراقبت نادرست از پوست موجب میشود سلولهای پوستی بمیرند. اندازه سنگهای صفراوی گاهی بسیار کوچک مانند دانه شن یا تا حد یک توپ گلف بزرگ باشد. زخم در لوله گوارش: گاهی زخم باعث درد شکم میشود اما نشانههای متفاوتی مثل سوزش معده، نفخ، احساس سیری و آروغ نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید