انوع ماهی های آکواریومی شامل گیاه خوار و گوشتخوار – جوان ایرانی

اضافه کردن نمک زمانیکه اسکارها تخم ریزی کرده اند سرعت از تخم درآمدن بچه ها را بالا خواهد برد . آن ها به طور کلی نسبت به هر نوع ماهی تازه واردی که به آب اضافه می گردد حساس هستند و حالت تهاجمی به خود خواهند گرفت ، اما به مرور زمان به ماهی جدید عادت کرده و دیگر آن رفتار خشن را در مقابل آن ماهی تازه وارد ندارند . اگر بجای آبلیمو از آب لیموترش تازه استفاده کنید، خیلی بهتر است.

نکته: سختی آب برای تکثیر این ماهی بین ۵ تا ۸ قابل قبول میباشد. سپس دوباره ماهی را به مدت 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا ماهی کاملا پخته شود.ماهی پخته شده را با برنج سفید سرو کنید. به هر حال در مقایسه با سایر ماهیهای آکواریومی، میتوان گفت که واقعا اسکارها میدانند که چکار می کنند. اسکارها اگرچه ممکن است ماهی های کوچکتر را بخورند و یا ماهیهای متوسط را گاهی در گوشه آکواریوم نگه دارند و هنگام غذا دادن اجازه ندهند که آنها سهم خود را دریافت نمایند. اين ماهي به مول ماهي معروف است.بعضي از خرينندگان اين ماهي پس از خريد متوجه ميشوند كه سيلوراسكات یا گریین اسکات خود را پشت و رو كرده و حالت مرده به خود گرفته است و فكر ميكنند ماهي در حال مردن است.ولي خيالتان راحت باشد اين كارها جزو ادا و اطفار هاي اين ماهي است و ماهي به صورت تضميني سالم است.گریین اسکات کمی از سیلور اسکات موذی تر است و بیشتر ماهی ها را اذیت میکند این اذیت اغلب کم و گاهی زیاد است.شما میتوانید گریین اسکات و سیلور اسکات را با آروانا-پرت-انجل مونو-سیلور دالر-سیلور شارک-گورامی ها-پنگوسی-تگزاس-اسکار-گریین ترور-سوروم-و با بعضی از سیکلید های افریقایی مثل ماکرو نگهداری کرد.

به هر حال، وجه تسمیه آن به نام طاووس ماهی به دلیل خال گرد چشم مانندی است که در ناحیه دمی و گاهی زیر باله پشتی آن وجود دارد. جهشی به نام veiltail وجود دارد که ۴ ـ ۳ اینچ به طول و عرض ها اضافه می کند. ۵-۴ حبه سیر را در مخلوط کن ریخته، ۱/۲ پیمانه آبلیمو، کمی نمک، ۱/۲ قاشق چایخوری پودر گلپر و ۱ قاشق چایخوری فلفل سیاه به آن اضافه کنید. تغذیه بچه ها با میگوهای آب شور کوچک که با دل گاو مخلوط شده است خواهد بود .

2. زنجبیل را با دو حبه سیر و سه عدد پیاز خُرد شده مخلوط نمایید. اسکار ماهی پر اشتهائی است و با دهان بزرگش قدرت دارد ماهیان بزگتر از دهانش را بگیرد و آرام آرام ببلعد . بنابراین مخزن مناسبی را از همان ابتدا برای این ماهی در نظر بگیرید توصیه شخصی من این است که اگر میخواهید اسکارها را با سایر ماهیان به صورت گروهی نگهداری کنید بهتر است ابتدا سایر ماهیان مورد نظر مانند نایف، پروت، تگزاس و سایر ماهیان سازگار با این ماهی را به تانک مورد نظر انتقال داده و بعد از چند روز ماهیان اسکار را به جمع اضافه کنید یا بهتر است همه را همزمان به تانک انتقال دهید چون اسکارها در صورتی که ابتدا به تانک معرفی شوند و به تانک خو بگیرند سخت بتوان ماهی دیگری در کنار انها اضافه نمود.

كنسرو انواع ماهی، علاوه بر آنکه مشمول استاندارد اجباری است، برای قابلیت تولید باید پروانه بهداشتی را از وزارت بهداشت اخذ كند، بنابراین کنسروهایی که دارای این مشخصهها نباشند، مورد تایید نبوده و غیر مجاز هستند.در انواع مجاز، سلامت کالا توسط تولید کننده تضمین می شود، مشروط بر آنکه قوطی کنسرو خریداری شده علایم فساد و خرابی را نداشته باشد، مثلاً بادکردگی سر و ته کنسرو، نشتی آن و وجود علایم زنگ زدگی در محل اتصال در قوطی به بدنه می تواند از علایم ناسالم بودن کنسرو باشد.در عین حال برای رفع نگرانیهای احتمالی و کاهش خطر، کارخانجات کنسرو و متخصصین به مردم توصیه می کنند، کنسرو را قبل از باز کردن به مدت 20 دقیقه در آب در حال جوش، بجوشانید و بعد مصرف کنید.

با کلیک بر روی لینک هر بیماری می توانید در خصوص علائم و روش های درمان و پیشگیری اطلاعات بیشتری مشاهده بفرمایید. به 30%برسانید پس از 30 روز میتوانید با دکپسوله به تغذیه ماهی بپردازید. میتوانید بچه ا را از والدین جدا کرده و مستقلاً بزرگ کنید . هر دوی آنها نگهداری و مراقبت از خانه را بین خود تقسیم کرده و حمایت و بزرگ کردن بچه ها را انجام می دهند .

یک جفت اسکار که من چند سال پیش در دفتر کارم داشتم، عادت کرده بودند که غذای خود را در فاصله 15 تا 20 سانتیمتری بالای آب از دست من بگیرند. در مرحله سوم، نیاز به تهیه یک مایع دیگر، برای مزهدار کردن ماهی داریم. 3. اگر می خواهید این غذا را به سبک جنوبی تهیه کنید، نباید ادویه کاری را از قلم بیندازید اما برای طبخ آن به سبک شمالی، باید از ادویههایی نظیر زردچوبه و زعفران استفاده کرد.

اسکارها برای تولید مثل باید به سن ۱۸ ماهگی برسند و اندازه آنها حداقل ۱۵ الی ۲۰ سانتیمتر شده باشد. ماهی اسکار یکی از گونه های بارز خانواده سیچلایدهاست که حداقل در کشور ما بسیار مورد توجه قرار گرفته و اکواریوم داری نیست که اسکار و انواع ان را نشناسد. بهتر است ماهی اسکات در گروه های حداقل 4 عددی نگهداری شود . بدن اسکات سبز دارای زمینه ای سبز رنگ است که در زیر شکم ماهی محو می شود. معنی تحت الفظی اسم علمی آن ماهی است که دارای یک خال چشم مانند است. اسکار قرمز اولین بار به وسیله یک تاجر تایلندی به نام پاتابونگ (Chi.

شاید کسی که اولین بار آن را وارد دنیای آکواریوم کرده، این نام را به آن داده است، همانطور که در خوزستان و بخصوص در منطقه شوشتر ماهی کپور نقره ای را علیرغم اسم شناخته شده آن قزل می گویند و یا اینکه در خیلی بازارهای ماهی فروشی، همین ماهی را آزاد پرورشی می نامند. در ترجمه نام وی بینی دراز است. وقتی از چیزی راضی نباشند در کف آکواریم دراز می کشند تا اینکه همه چیز طبق خواسته شان تغییر کند . آنها میتوانند تا 35 cm رشد کنند . در محل تخمگیری هرگز به ماهیها غذا داده نمی شود چون غذا دادن علاوه بر اینکه آب را آلوده می سازد باعث فساد و خرابی تخمها نیز می شود و رشد قارچها را همراه خواهد داشت که خود قارچها هم باعث از بین رفتن بقیه تخمهای باقیمانده خواهند شد و در نتیجه غذا دادن در مکان تخمگیری مولدین باعث از بین رفتن تمام تخمها خواهد شد.

بیماری حفره در سر که موجب ایجاد سوراخ های بر روی سر ماهی می گردد. مهمترین و مطرحترین مشکل اسکارها حفره ایست که در سر آنها ایجاد می شود بنظر می رسد که حفره ی ایجاد شده در سر آنها همچون فرسایش خط پهلویی در ماهیان دریایی است که اصولاً مربوط به شرایط بد آب و کمبود ویتامین c می باشد . اسکارها ماهیان نسبتا پرخاشگری هستند، حتما شنیده اید که می گویند این ماهیان ، ماهیان بد سرشت هستند این شایعات از آنجا می آیند که آنها سعی دارند هر چیزی که در مخزن است و در اندازه دهان آنها است ببلعند.

دیدگاهتان را بنویسید