اورانیوم – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

گاهی اوقات بعضی از سنگهای بسیار با ارزش در طبیعت معادل کم ارزش هم دارند و وقتی افراد نا آگاه که در شناخت سنگ تبحری ندارند به آن ها نگاه میکنند به اشتباه سنگ کم ارزش را با سنگ قیمتی اشتباه میگیرند. در واقع افرادی که در محیط اطراف شما می باشند در صورت مشاهده پیشرفت شما ( چه از لحاظ مالی و رونق کسب و کار و چه از لحاظ گشایش بخت ) به صورت ناخود آگاه به شما حسودی خواهند کرد که باعث خواهد شد انرژی های منفی از سمت آنها بر شما وارد شده و جلوی پیشرفت شما را بگیرند.

طیف رنگی بسیار منحصر به فردی دارد و در دنیای سنگ های قیمتی به تنهایی با این واقعیت ایستادگی می کند. این یک رنگ صورتی ملایم منحصر به فرد است و تمایل دارد با کدر شدن، رنگ آن عمیق تر شود. یشم از دیرباز یک سنگ قدرتمند در نظر گرفته میشد و از همان دوران باستان، یعنی حدود ۵ هزار سال قبل از میلاد مسیح، در مراسم مذهبی و آیینی در کشور چین مورد استفاده قرار میگرفت.

باختر از شمال با سرزمین سُغد و آمودریا و از مشرق با چین و از جنوب با هندوستان و رشتهکوه هندوکش محدود بودهاست. بعضی دیگر معتقدند که پس از خروج حضرت آدم از بهشت به زمین فرود آمده است. توپاز آبی هنگامی استفاده می شود که می خواهید بخشش کنید، پشتکار ایجاد کنید یا اختلافات را آشتی دهید. توانایی تالک در جذب رطوبت، جذب بو، چسبیدن به پوست، کارکرد به عنوان ماده ای روانکننده و ایجاد اثر قابض در تماس با پوست انسان ، آنرا مبدل به جزئی مهم در بسیاری از مواد ضد تعرق می گرداند. کلسیم معمولاً بر ایجاد سنگ کلیه اثر نمیگذارد، مگر اینکه خیلی خیلی بیشتر از میزان توصیه شده کلسیم مصرف کنید.

مصرف روزانه ۱۲ لیوان آب می تواند به تسهیل دفع یا آهسته تر کردن تشکیل رسوبات کلیوی کمک کند. سرکه سیب سطح اسیدی نور سرکه نه تنها باعث مهار تشکیل سنگ های صفراوی می شود بلکه باعث افزایش سرعت روند بهبود می شود. هرچند یاقوت سرخ پاک و خوش رنگ خیلی کمیاب است ولی در این منطقه گاهی نمونه های یاقوت سرخی که با کیفیت عالی مشابه منابع غنی در نقاط دیگر جهان باشد نیز پیدا میشود. از نظر علمی، هیچ مدرکی مبنی بر اینکه میتوان از کریستال درمانی برای درمان بیماریها استفاده کرد، وجود ندارد؛ زیرا هرگز مشخص نشده است که بیماریها نتیجه جریان به اصطلاح انرژی در بدن باشند.

تعداد کمی از افرادی که کیسه صفرای آنها برداشته شده است، برای مدتی مدفوع نرم تر و مکرر را تجربه می کنند، زیرا صفرا به میزان بیشتری در روده کوچک جریان پیدا می کند. آنها نارنجی، قرمز، زرد، قهوه ای، صورتی و آبی هستند. صورتی معمول است اگرچه آبی کم رنگ ، آبی نیلی (ایندیکولیت) ، سبز کمرنگ و سبز زمردی وجود دارد. مروارید نشان دهنده فضیلت و پاکی است.

بسیاری از مطالعات، خاصیت ادرارآوری و ضدباکتری بودن کلاله ی ذرت را نشان داده است. تانزانیت یک سنگ ارتباطی مهم است که به فرد این توانایی را می دهد که حقیقت را بیان کند. بررسی کیفیت مورگانیت از طریق یک لوپ نسبتاً آسان است و سنگهای تیره رنگ معمولاً در افغانستان یافت نمی شوند. بیشتر اوقات عروس ها از آن استفاده نمی کنند. این میله ها با جذب نوترونهای آزاد در داخل راکتور از تسریع واکنشهای زنجیره ای جلوگیری میکند.

خواص درمانی: دارای ارتعاشات بسیا ملایمی است که کل سازمان بدن را فعال میکند. اما او تاکید میکند که اگر خواستید برای تان تست علمی هم میگیریم، چون این سنگها اصل و خیلی قدیمی هستند. استخراج سنگ های قیمتی در افغانستان نوعاً یک فعالیت پیشهوری است که توسط افرادی که در روستاهای اطراف معادن زندگی می کنند انجام می شود. یاقوت های سرخ جگدالک تقریباً از بی رنگ تا قرمز پررنگ و قرمز مایل به ارغوانی متغیر است و در اشعه ماورا بنفش از فلورسانس شدیدی برخوردار است. توپاز شری -که نامش را از شراب شری گرفته است- قهوهای مایل به زرد یا زرد مایل به قهوهای تا نارنجی است.

سنگ ماه یک کاندوکلاز مات و شفاف است که ترکیبی از ورقه میکا و آلبیت پلاژیوکلاز است. در این نوشتار بطور مفصل در مورد اصلی ترین سنگ های ماه تولد همه ماه ها صحبت و مهم ترین ها معرفی می شوند. در مواردی كه دسترسی به سنگ ها آسان باشد، قطعات منحنی در پوشش ستون های بزرگ كاربرد دارند. این نوع سنگ ها زمانی تشکیل می شوند که بیلیروبین زیادی دو مجرای صفرا وجود داشته باشد. تشکیل سنگ به فاکتورهای محیطی و ژنتیکی ارتباط دارد. به عنوان سنگ شفابخش شناخته می شود و به طور خاص با چشم ارتباط دارد.

همین ویژگیهای خاص باعث شده که این فلز به یکی از عناصر ارزشمند و گرانبها تبدیل شود. اين سنگ ضد اضطراب و کابوس است و براي کساني که بدخواب هستند يا مدام کابوس مي بينند توصيه شده است. به رنگهای سفید مشاهده میشود؛ این نوع سنگ باعث بهبود خلاقیت و سلامت فرد شده و در برطرف کردن احساسات منفی و خشم مؤثر است و به سنگ آرامش بخش معروف بوده و در کاهش استرس و پاکسازی انرژیهای منفی کاربرد دارد. این سنگ معمولاً آرامش بخش است.

آگاهی کیهانی را آغاز می کند و سنگ دلسوز و آرامش بخش است. پایتخت آن شهر باختر (به یونانی: Βάκτρα باکترا) یا زاریاسپا بوده که اکنون بلخ میگویند و امروزه شهری کوچکی است در ولایت بلخ در شمال افغانستان امروزی. برخی معتقدند که حجرالاسود از جنس سنگ نیست! یاقوت سرخ ، معروف به ‘پادشاه سنگهای قیمتی’ ، نوعی گوهر گرانبها از جنس کرندوم است. رز کوارتز دارای رنگ شیری درخشان است که برای کنده کاری یا برش روی کبوچان مناسب است. این امر به ویژه برای کسانی که هنگام خروج ماه از شب، سفر می کنند محافظت می کند.

به همراه داشتن این سنگ بعنوان سنگ مخصوص ماه آبان سموم بدن را ار بین می برد و سبب افزایش نشاط خواهد شد. باید بدانید که استفاده از فواید سنگ پا پدیده جدیدی نیست و در زمان قدیم نیز از این محصول کاربردی برای حفظ سلامت پوست و بدن استفاده میشده است. همانطور که گفته شد به علت تنوع رنگ بالای این گوهرسنگ از گذشته تا کنون یکی از اشتباهاتی که افراد عادی مرتکب می شوند در تشخیص این کانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید