با خواص پنیر و مضرات پنیر آشنا شوید

در واقع که اولین مایه پنیر از شیره درخت انجیر به دست آمد و انسان های قدیمی بعد از آنکه برگ های درختان انجیر را در شیر می انداختند تا شیر ببندد، آن را روی سنگ می ریختند و پس از این که سفت می شد، برای این که آب آن کاملا گرفته شود، سنگ دیگری روی آن می گذاشتند. پس وجود این پیش غذا بر سر هر سفرهای لازم است. بهترین مسیر برای رفتن به شفت این است که از فومن عبور کنید تا به شفت برسید. اما باید در نظر داشته باشید که باید در زمان مناسبی مایه ماست را اضافه کنید. در این نوشته پورتال سماتک طرز تهیه ماست موسیر در خانه را به شما آ موزش می دهد. به این جهت توصیه میشود دوغ را به صورت صنعتی یا خانگی تهیه كنید. درباره موسیر هم باید بگویم که این سبزی بهصورت ترشی یا به صورت ماست موسیر به مصرف میرسد که اغلب به عنوان یک چاشنی اشتهاآور تلقی میشود.خواص درمانی متعددی را به موسیر نسبت میدهند.از جمله تقویت قدرت جنسی،افزایش دفع ادرار،التیامدهنده و ترمیم کننده زخمها و تسکیندهنده التهاب طحال و کبد.تاثیر مثبت آن بر دستگاه اعصاب مرکزی،کاهش سردردهای میگرنی،کمک به سیستم قلبیعروقی،کمک به کاهش چربیهای خون و پیشگیری از تصلب شرایین و تنظیم فشارخون هم قابل توجه است.اصولا ماست موسیر ملایمتر از سیر و ماست بوده و به همین جهت بوی تند و تیز سیر که ناشی از فرآوردههای گوگردی سیر مثل آلیسین است را نداشته و از این نظر میتوان بدون ایجاد مزاحمت (بوی بدتنفسی) برای دیگران استفاده کرد،به شرط اینکه،از ماستهای مانده و پرچرب و خامهای،ماست و موسیر تهیه نشده باشد.البته شرط ما استفاده به جا و به اندازه است چون هر غذایی که ما اشاره میکنیم،چه غذا باشد چه سم، نباید مصرفش از حد تعادل خارج شود.

از دیگر ویژگیهای مطلوب این پیش غذا، سازگاری آن با اکثر غذاها و خوراکیهاست؛ یعنی بیشتر غذاها را میتوانید با ماست موسیر و بدون ترس از مشکلات گوارشی میل نمایید. ترکیب ماست چکیده با موسیر یکی از بهترین و خوش طعم ترین طعم های ماست است که می توانید امتحان کنید. همچنین بسته به ذائقه می توانید مقدار فلفل آنرا بیشتر کنید و یا از پونه نیز در آن استفاده کنید. بعد از آن موسیرها را با ماست خوب مخلوط کنید و نمک و مقداری فلفل سیاه به آن اضافه کنید و در یخچال بگذارید(حداقل یک روز) بعد می توانید آنرا مصرف کنید.اگر از ماست کیسه استفاده کنید چون ماست سفت تر می شود ماست موسیر شما بهتر خواهد شد. موسیرها را روی پارچهای تمیز پهن کنید و در محلی سایه قرار دهید تا کاملا خشک شوند. سپس در ظرف را پوشانده و برای چند ساعت داخل یخچال قرار دهید. ابتدا موسیرها را در ظرفی با آب جوش به مدت یک ساعت خیس کنید.

بعد تمام مواد را در ظرف مورد نظر خود به خوبی مخلوط کنید. ماست نیز مانند بقیه هم گروههای خود منبع بسیار خوب کلسیم، فسفر، ویتامینهای گروه B مانند ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک و روی است. تولید پنیر به صورت صنعتی در آغاز قرن بیستم شروع شد و آن زمانی بود که پاستور، اکتشافات خود را درباره تخمیر شیری آغاز کرد. شرکت لبنیات کاله کرههای بسیار متفاوتی را تولید میکند که اساس مزه و طعم هر کدام از این محصولات برگرفته از رسپی کرههای ملل مختلف است. این خوراکی برای سلامتی خانم ها نیز مهم است. اگر این ماده بیش از اندازه وارد بدن شود میتواند باعث بروز اختلالاتی در ریه ها، مغز، اعصاب و کلیه ها شود. پنیری انگلیسی که تکه تکه های بریده شیر را روی هم قرار می دهند و به همین دلیل به این اسم مشهور شده است چدار دارای چربی حدودا 48 % در ماده خشک است و گونه ای از آن به سبب استفاده از رنگ پرتقال نارنجی است و بهای گرانتری نسبت به چدار مهمولی دارد.

در این مطلب طرز تهیه پنیر خانگی را با مواد مختلف آموزش دادیم. پیامبر اسلام فرمود پنیر و گردو هر یک به تنهایی مضرند، اما اگر با هم جمع شوند مفید و نافع می گردند. قرار دادن پنیر در آب نمک باعث می شود آبگیری از دلمه پنیر بهتر صورت گیرد، طعم پنیر بهبود یابد و پنیر عاری از میکروب شود. ماست دارای میکروارگانیسمهای زنده بسیار ارزشمند و خدمتگزار است که بیشترین آنها را باسیلوس بلگاریکوس و در درجه بعدی استرپتوکوکوس ترموفیلوس تشکیل میدهند که در صورت مصرف ماست، این میکروارگانیسمها به دفع مخمرهای رایج کمک میکند.این دو میکروارگانیسم با تولید هیدروژن پراکسید یا آباکسیژنه مانع از رشد استافیلوکوک اورئوس میشود.ضمنا افرادی که نسبت به لاکتوز یا قند شیر عدم تحمل دارند، بهتر است از ماست استفاده کنند. می توانید برای بهتر شدن ماست موسیر ماست آنرا قبل از استفاده کیسه کنید. موسیر ها را از شب قبل بگذارید در آب خیس بخورد و صبح بعد که موسیرها نرم شدند آنها را ریز خرد کنید. نکته: موسیر خشک را می توانید از عطاری ها یا لوازم قنادی فروش ها تهیه نمایید. البته در مواردی هم حق را به شما می دهیم که از دوغ استفاده نکنید چون برای همه غذاها هم نمی شود از دوغ استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید