برای شناماهیان آب راصاف نگهمیدارد

بهترین روش این است که هر هفته دو مرتبه ماهی آزاد میل کنید تا تمام این مواد معدنی مورد نیاز بدن را به راحتی جذب کنید. اوزون برون با همه شهرتي كه دارد، اكنون در معرض خطر انقراض قرار گرفته است؛ گونهاي كه اگر روند شكار و صيد آن به همين منوال ادامه يابد، بايد نسل اين ماهي لذيذ و نسبتا با ارزش را تا چند سال آينده فراموش شده دانست. و هرچه بازی جلوتر می رود، با توجه به جایزه هنگفتی (۴۵،۶ میلیارد وون/ ۳۸،۷ میلیون دلار) که به برنده داده می شود، وسوسه بازیکنان برای ادامه بازی بیشتر می شود.

از آنجایی که یکی از محورهای تحقیقات شیلات، حفظ ذخایر و محافظت از گونه های وحشی موجود در آب های کشور است و تا کنون عمده فعالیت های صورت گرفته روی ماهی آزاد دریای خزر در زمینه بازسازی ذخایر این گونه با رها سازی هزاران قطعه بچه ماهی در رودخانه های مناسب منتهی به دریا می باشد. بررسی تاثیر تراکم ذخیره سازی بر فاکتورهای رشد ماهی آزاد دریای خزر ( Salmo trutta caspius). قلیان، ا.، بحرکاظمی، م.، محققی ثمرین، آ.، سعیدی، ع.، 1395. بررسی تاثیر تراکم ذخیره سازی بر فاکتورهای رشد ماهی آزاد دریای خزر ( Salmo trutta caspius).

این ماهیها به تیرۀ آزاد ماهیان که ماهیهای قزلآلا و برخی ماهیهای شبیه آن را نیز در بر میگیرد، تعلق دارند. در نهایت باید بگوییم اگر نمیخواهید در زمان پیری دچار آلزایمر بشوید و تمام خاطرات تلخ و شیرین جوانیتان را از یاد ببرید از همین الآن ماهی آزاد میل کنید.چون امگا 3 ها از ابتلا به این بیماری پیشگیری میکنند. دستتان را روی فیله ها بکشید و هر جا تیغی احساس کردید یکی یکی آن ها را بیرون بکشید. برای اینکه به اندازهی کافی امگا 3 دریافت کنید هر هفته دو مرتبه ماهی آزاد میل کنید. و برای این کار به تنها چیزی که نیاز دارید پول است .

ـ اگر در خواب برای گرفتن ماهی به آب بزنید ، نشانه آن است که با توانایی و شهامت ثروتی به دست می آورید . چندین زیرگونۀ ماهی آزاد اقیانوس اطلس در دریاچههای بخش شمالیایالاتمتحده زندگی میکنند، بیآنکه هرگز به دریا روند. اسکات ها ماهیان همه چیز خواری می باشند که در آب های شور و تلخ زندگی می کنند . برخي از آنها فقط به كناره هاي بستر رودخانه ها مي روند مانند ماهي آزاد صورتي كه به مجرد دور شدن از آب شور دريا، در يك مسافت چند كيلومتري شروع به تخم ريزي در آب شيرين رودخانه مي كند.

نوزادهای ماهیهای آزاد طی 2 هفته تا 6 ماه ــ بسته به گونۀ ماهی و دمای آب ــ از تخم بیرون میآیند. اسکات به آب خیلی گرم احتیاج ندارد و میتوان آن را در آبی با دمای کمتر از 25 درجه نیز نگهداری کرد. بطوریکه اگر یک ماهی 200 گرم در اوایل پاییز وزن داشته باشد در آخر زمستان حدود 160 گرم وزن خواهد داشت و حدود 40 گرم از وزن آن کاسته می شود. اگر تخم ها روی یک تکه سنگ باریک قرار گرفته اند، چیزی را زیر یک طرف آن حائل کنید و آن را حدود 5 سانتیمتر بالا بیاورید تا تکه باریک سنگ به حالت زاویه دار قرار گیرد.

بعضی ها از پوست ماهی برای تهیه سوشی یا سالاد استفاده می کنند. وقتی همۀ زرده جذب شد، بچه ماهی برای جستوجوی غذا از شنها بیرون میآید. در طول دورۀ مهاجرت و ساختن لانه که در پی جفتگیری میآید، ماهیهای ماده و نر هیچیک غذا نمیخورند. 6گونه ماهی آزاد در اقیانوس آرام زندگی میکنند که میانگین وزن بزرگترین گونۀ آنها 7 تا 11 کیلوگرم است. نمونههای متعددی که تا 5/ 1 متر درازا و 60 کیلوگرم وزن داشتهاند، نیز در این اقیانوس یافت شدهاند. ماهی آزاد اقیانوس اطلس به صورت میانگین در حدود 6/ 3 تا 5/ 5 کیلوگرم وزن دارد، اما نمونههایی به وزن 38 کیلوگرم نیز صید شدهاند.

ماهی قزل آلاست یا اینکه مربوط به تخم ماهی سالمون نروژی. ماهی مربوط به ماهی سالمون نروژی است و تمامی استانداردهای لازم جهت تولید و پرورش آن رعایت میشود. خرید ماهی سالمون به صورت مستقیم یک حسن را برای مشتری به همراه خواهد داشت. میتواند تاثیر بسزایی در خرید یک مشتری داشته باشد. بنابراین با خیال راحت یک خرید خوب داشته باشید. اما ما در در مورد ماهی ای صحبت می کنیم که در کشور خودمان تولید و خرید و فروش میشود.

پرورشی درایران صحبت می کنیم. تخم سالمون نروژی را در استخرهای آب شیرین پرورش می دهیم. هم چنان اگر آب مدت زیادی درحوض بماند رشد بناتات سبز وجلبکها درآن افزایش یافته ورنگ آ ب سبز یا تیره معلوم شده وبوی آن نیز تغیر خواهد کرد . سپس دوباره ماهی را به مدت 20 دقیقه داخل فر قرار دهید تا ماهی کاملا پخته شود.ماهی پخته شده را با برنج سفید سرو کنید. ارتفاع آب باید 30 سانتیمتر باشد ولی چنانچه در حوضچه پرورش ماهی رها شده اند در مدت یکماه ارتفاع بتدریج بالاتر می آید و در آخر یکماه به یک متر خواهد رسید.

پس از تخمریزی بچه ماهی ها بعد از چند روز به طرف اقیانوس حرکت خواهند کرد که در این زمان دوباره به شوری آب اضافه می گردد. اما همین شکل نامتعارف چشم باعث شده که جانور میدان دید کوچک تری داشته باشد چراکه چشمان باریک تری دارد اما در مقابل حساسیت این چشم ها نیز بالاست. طول مدتی که بچه ماهی آزاد در آب شیرین میگذراند، به گونۀ آن بستگی دارد. سرانجام این بچه ماهیها به رنگ نقرهای روشن درمیآیند و گونههای دریایی به طرف دریا سرازیر میشوند.

این ماهی در اواخر بهار و اوایل تابستان از دریا به آبهای شیرین و سرد مهاجرت میکند و هر روز بهطور متوسط 4/ 6 کمـ را به سوی بالادست رودخانه شنا میکند. و همیشه قبل از افزودن آنها به مخازن مستقر شده ، نمونه های جدید را قرنطینه کنید. ماهی ماده در لانه تخم میگذارد و ماهی نر روی تخمها اسپرم آزاد میکند تا آنها را بارور سازد. ماهی آزاد اقیانوس آرام شمالی تنها یکبار تخم میگذارد و هر دو ماهی نر و ماده پس از تخمگذاری و بارور کردن تخمها میمیرند. ماهی ماده در پاییز تا 20 هزار تخم میگذارد و پس از آن با جریان آب به سوی پایین دست رودخانه میآید و به دریا بازمیگردد.

بعضی از ماهیهای آزاد صدها یا هزارها کیلومتر مهاجرت میکنند تا به محل تخمگذاری خود برسند. ماهی آزاد شینوک که از ماهیهای آزاد اقیانوس آرام است، به محلی بسیار دورتر از هر ماهی آزاد دیگری مهاجرت میکند و غالباً مسافتی حدود 600‘1 تا 200‘ 3 کمـ را به سوی بالادست رودخانه طی میکند تا به محل تخمگذاری خود برسد. رب انار ملس و شیرین و به همراه چند عدد آلو و مقداری انار دان شده اضافه کرده و ۱/۳ لیوان آب ریخته تا رب انار رنگ باز کند سپس از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا خنک شود. با این وجود صید و به دام انداختن چنین ماهی آکواریومی از داخل آب های اقیانوسی بسیار سخت است که قیمت پیشنهادی و پایه این ماهی 30 هزار دلار یا به عبارتی 390 میلیون تومان تخمین زده شده است.

برای مواد داخل شکم ماهی میتوانید از زرشک نیز استفاده کنید و این به ذایقه شما بستگی دارد. به همين دليل كوچكي، خاويار اين ماهي از گونههاي ديگر هم ارزانتر است، اما گوشت لذيذي دارد و بسياري به خوردن كباب اوزونبرون علاقه دارند. از طرفی میزان جذب مواد پروتئینی در بدن بر اساس مصرف ماهی قزل آلا نسبت به گوشت های دیگر بالاتر از ۹۰ درصد می باشد. این مساله تا حد زیادی بهدلیل توانایی گوشت سالمون در افزایش اسیدهای چرب امگا۳ در خون است.

زیرا غذای ماهی میتواند تأثیر زیادی در کیفیت تولید ماهی سالمون داشته باشد. دیگر جمعیتها یا گونههای ماهی آزاد محصور در خشکی هستند و همۀ چرخۀ زندگی خود را در آبهای شیرین میگذرانند. نام علمی این ماهی ASTRONATUS OCELLATUS است و در آبهای شیرین زندگی میکند و بومی رودخانههای چین و تایوان است . بسیاری از گونههای ماهی آزاد بالارونده (فراز رو) هستند، یعنی در آبهای شیرین تخمگذاری میکنند؛ بچه ماهیها به سوی آبهای شور دریا مهاجرت، و در آنجا رشد میکنند. یک نوع آن ماهی سالمون پرورشی است که به اصطلاح ماهی قزل سالمون گفته می شود .

دیدگاهتان را بنویسید