جذابترین بازیگران مرد کرهای؛ چشمبادامیهای پرطرفدار!

توجه کنید که ماست چکیده به صورت سنتی هم تولید می شود که قیمت تقریبی هر 900 گرم آن 32 هزار تومان است. زمانی که اسید لاکتیک به اندازه کافی تولید شد، شیر منعقدشده به صورت ماده غذایی با بافت ضخیم و کاستارد مانند به دست میآید. هنگامی که کالچر (مایه ماست) حاوی باکتریهای تخمیر (لاکتوباسیلوس دلبروکی از گونه بولگاریوس و استرپتوکوکوس ترموفیلوس) به شیر اضافه شود، لاکتوز به اسید لاکتیک تبدیل میشود. در بهترین حالت، باید هرچه سریعتر از آب پنیر تازه استفاده شود، در غیر این صورت در یخچال نگهداری کنید. بسیاری از سوپرمارکت ها و فروشگاههای مواد غذایی ، دوغ را در دمای محیط و خارج از یخچال نگهداری می کنند ،به خصوص اگر دوغ در کیسه های پلاستیکی بسته بندی شده باشد ، آنها را در یخچال نگهداری نمی کنند که این مسئله امروزه به مشکلی خطرناک تبدیل شده است . انواع دوغ گازدار و بدون گاز ، برای افزایش کیفیت و افزایش زمان ماندگاری ، بهتر است در یخچال نگهداری شوند . این نوشیدنی برخلاف آبمیوه های صنعتی و نوشابه های گازدار برای کودکان بالای یک سال مناسب بوده و می تواند پروتئین، چربی، ویتامین هایB ، D، کلسیم و همچنین آب مورد نیاز بدن را تا حدودی تامین کند.

اجازه دهید شیر تا دمای ۴۳ تا ۴۶ درجه سانتیگراد خنک شود و سپس به آن کالچر (مایه ماست) را اضافه کنید. سپس آن را در دمای چهل درجه به مدت چهار تا شش ساعت رها کنید تا عمل بیاید. دمای ایدهآل بین ۱۰۵درجه فارنهایت تا ۱۱۵درجه فارنهایت تنظیم شده است. شیر را حدود سی دقیقه در دمای ۸۵ درجه فارنهایت گرم کنید. باید آن را ۵ الی ۱۰ دقیقه بشویید. بعد دوغ را به مدت ۱۰ دقیقه در یک ظرف دربسته مناسب( همان بطری نوشابه خانواده را می گویم!)خوب هم می زنیم،در این مرحله تولید دوغ خانگی ما به پایان می رسد و می توانیم برای راه اندازی ایده های بزرگ تر یک هفته ای وقت مان را صرف کار دیگری کنیم بعد از یک هفته هم دوغ گازدار ما آمده است و فقط چند تکه یخ لازم دارد،همین؟ در ابتدا صافی را روی ظرفی گودی باید قرار دهیم تا آب خارج شده از ماست درون آن ظرف بریزد. موسیرهای خشک شده را داخل ظرف شیشهای و در جای خشک و خنک نگهداری کنید و موقع نیاز، به مقدار لازم از آن برداشته و آنها را داخل آب بریزید تا خیس بخورند و مثل موسیر تازه بشوند.

ماست تازه و ساده حاوی پروتئین، ویتامین- دی، ویتامین- ث، اسید فولیک، فسفر و کلسیم در مقایسه با همان مقدار شیر تهیه شده از آن است. همچنین طبق تحقیقات صورت گرفته اسید لاکتیک موجود در ماست چکیده می تواند به رفع آفتاب سوختگی هم کمک کرده و مشکلات پوست چرب را نیز حل کند. برای تهیه آن، ظروف را کاملا تمیز بشویید و قبل از استفاده به خوبی با آب داغ آبکشی کرده یا آن را استریل کنید. معمولاً قیمت شیر اهرمی حمام تنوع بیشتری نسبت به انواع شیر حمام کلاسیک و یا هوشمند دارد و دست شما در انتخاب مدل مورد نظرتان بازتر است. همچنین از دیگر نکات مثبت این محصول لبنی می توان به میزان کم لاکتوز آن نسبت به دیگر محصولات اشاره کرد. با این حال ، درمان IBS به آن اندازه که شما فکر میکنید ، دشوار نیست ، فقط باید سیستم گوارش سالمی داشته باشید تا مطمئن شوید که IBS دیگر اثری روی شما ندارد .

اما توجه داشته باشید که تجمع بیش از حد اسید لاکتیک در بدن ممکن است به ریه، کلیه و مغز انسان آسیب وارد کند. در ماست کیسه ای اسید لاکتیک وجود دارد که این ماده می تواند تولید کلاژن را در بدن افزایش دهد. اسید لاکتیک ماست کیسه ای خاصیت مرطوب کنندگی پوست را دارد و و می تواند چروک های کوچک روی پوست را برطرف نماید. نوشابه و استخوانها: يكي از اجزاء اصلي نوشابه، اسيد فسفريك است که عامل افزايش دفع كلسيم از استخوانهاست و احتمال بروز پوكي استخوان را افزايش ميدهد. اختلالات پوستی مختلفی نظیر خارش و جوش وجود دارد که خیلی از افراد به آن مبتلا هستند ، شما می توانید با مصرف پنیر که دارای ویتامین گروه ب۱ می باشد پوست خود را تغذیه کرده و از این عامل پیشگیری کنید. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت و خرید دوغ مشکی و انواع لبنیات نظیر دوغ گازدار به فروشگاه رزسا مراجعه کنید. این آب فواید و خواص بسیاری دارد که به دلیل وجود پروتئین های محلول در آب در آن نظیر ویتامین B2 است.

دیدگاهتان را بنویسید