در تکثیر بسیاری از گونه ها

شرکت ملی برشنا میگوید که با بارش برف و باران و ازدیاد آب دریای کابل، دو توربین تولید برق ماهیپر وارد شبکه برق شده است. بعد از ۱۵ روز که دوران لاروی اسکارها تمام می شود مقاومت آنها بیشتر خواهد شد و به دوران بچه ماهی وارد می شوند در این مرحله مقاومت بیشتری دارند. یک ماهی شبیه مارماهی است که بسیار مقاوم است و می تواند برای ترکیب آکواریوم شما فوق العاده باشد. برخی از جفتها والدین بسیار خوبی هستند و خود نوزادانشان را رشد میدهند و این منظره بسیار زیبایی است. پس از اتمام تخمریزی، مراقبت از تخمها توسط والدین آغاز می شود.

در طبیعتآنها به طور طبیعی بیشتر از حشرات و سخت پوستان استفاده می نمایند اما ازآنجا که اینها ماهیان فرصت طلبی بودند غذایی را که می تواند توسط آنهامصرف گردد (در حد اندازه دهانی آنها باشد) می بلعند. بسیاری از افراد از یک رژیم غذایینامناسب استفاده می نمایند که ارتباط مستقیمی با کمبودهای غذایی دارد. حتی می تواند به درگیریشدید بین افراد یک مخزن و حتی مرگ آنها منجر شود. او پیش از مرگ به پسرش گفت: «ببین پسرجان، اگر میخواهی از زندگیات کام بگیری و در دام نیافتی، چهارچشمی مواظب جانت باش! لقهماهی فکر کرد که خرچنگ میتواند با چنگش او را دو نیم کند، شپش دریایی به کمرش بچسبد و تا دم مرگ خونش را بچوشد.

چوچه های کارپ به وسیله تورهای دسته دارونفیس گرفته میشوند برای این کار باید چوچه های ماهی درپیشروی مجرای تخلیه آب حوض گردایند.این کاردراثرپائین اوردن سطح آب صورت گرفته میگیرد برای گرفتن چوچه های سایرماهی ها نیزبه عین شکل عملی شده میتواند. قبل از اینکه به معرفی ماهی آکواریومی گوشتخوار بپردازیم، لازم است به این نکته توجه کنید که معمولا ماهی داران با تجربه کمتر، فکر میکنند که گرفتن ماهیهای آب شیرین که گوشتخوار هستند به علت تغذیه و مراقبت، سختتر است. محل قرار گرفتن هر خانواده از انواع ماهی آکواریومی در این بخش بستگی به اختصاصات طبقه بندی آن داشته و طبیعتا خانواده ای که از نظر تکاملی پیشرفت کمتری دارد در ابتدای بخش و خانواده ای که از نظر تکاملی پیشرفته تر است در آخر بخش قرار خواهد گرفت.

برای داشتن یک اکواریوم گروهی از اسکارها و سایر ماهیان هم گروه بهتر است همه را از بچگی کنار هم نگهداری کنید و اکواریوم را نیز به خوبی دکور بندی کنید تا اولا با هم بزرگ شده و به یکدیگر کاملا خو بگیرید و همچنین با وجود دکور و مخفی شدن از دید هم کمتر با یکدیگر حالت تهاجمی داشته باشند. این گونه در ابتدا در سال 1831 میلادی توسط شخصی به نام لویی آگاسیز کشف و به اشتباه در دسته ماهیان دریایی ( آب شور) تقسیم بندی گردید.

ماهی اوزون برون از آن دسته ماهی های کمیابی می باشد که دارای گوشت بسیار خوشمزه ای بوده و علاوه در ایران به کشور های خارجی نیز صادر می گردد . برای رفع این بیماری باید آب آکواریوم مرتب تعویض شود و به ازای هر 25 لیتر یک قاشق غذاخوری نمک مخصوص در آن بریزید. عدم مراقبت صحیح از این ماهی می تواند بهصورت بیماری سوراخ در سر (hole in head) و یا فرسایش خط جانبی خود را نشاندهد. ماهی را با نمک، زردچوبه ، فلفل سیاه و قرمز طعم دار میکنیم و میگذاریم حدودا نیم ساعت زمان ببرد تا مزه دار شود.

1. مزه دار کردن ماهی سالمون را نیم ساعت تا یک ساعت قبل از طبخ ماهی انجام دهید. قبل ازاینکه برداشت شروع شود کارهای مقدماتی زیادی وجود دارد که باید انجام شود مانند طنآب ، تور ، لباسهای ضد آب ، موزه ، دستکش ، سبدها یا جعبه های نگهداری ماهی باید آ ماده گردد. اکثر تازه کارها با تغذیه بیش ازحد این ماهی در آینده به مشکلات زیادی برمی خورند. چنانچه کافی نبود در صورت نیاز می توانید به صاحب نظران و متخصصین پرورش ماهی مراجعه و از آنها راهنمایی و کمک بگیرید. ماهی ماده با لرزشهای مخصوصی به سطح سنگ نزدیک می شود و تخم ریزی را شروع می کند و بصورت یک خط ردیفی از اول تا انتهای سنگ تخمها را بر روی آن می چیند و چون چسبنده هستند تخمها به سنگ چسبیده می شوند.

وقتی اندازه آ ب به حدی رسید که با موزه می شد داخل حوض ماهی هارا گرفت چند نفر میتوانند دریک طرف حوض وچند نفر دیگر دران طرف حوض ایستاده شوند ودوطرف تور را بگیرند تور ازقسمتی که د ارایی وزنه فلزی است داخل آ ب شده وقسمت بالایی آن درروی آب قرار میگیرد پس کارگر هاشروع به کشیدن تور میکنند تا به انتهایی حوض برسند . درانجا قسمتی ازتور را که بالای سطح آب است بالای پایه های چوبی میگذارند وبرداشت ماهی را شروع میکنند که توسط تور های کوچک دستی این کار انجام میگیرد . به دلیلعمر زیاد (هم اندازه سگها) این ماهی نسبت به ماهیهای دیگر محبوب تر شدهاست.

هیچگاه گول اندازه کوچک آنرا درهنگام خرید نخورید و مخزن بزرگتری را نسبت به سایز اولیه آنها در نظربگیرید زیرا که آنها به سرعت رشد کرده و فضای بیشتری را نیاز خواهند داشت. آنها همچنین نسبت به سایر گونهها تهاجمیتر هستند؛ بنابراین قبل از خرید فلاورهورنها، آکواریوم خود را از نظر ماهیهایی که دارید، در نظر بگیرید. مرینیت ماهی سالمون قبل از طبخ آن در کمتر از یک ساعت انجام پذیر است و به شکل های متنوعی طبخ می گردد.

برشنا: با ریزش برف و باران و ازدیاد آب در دریا کابل، پرچاوی برق کمتر میشود. شود این خوستها و استفهامات را توضیح کردن به لبیک منسوبین و همدیار و دوستان محترم او مربوط میشود. اما بهترین گزینه این است سایر ماهی ها را ازآکواریوم خارج کنید تا جفت راحت و بدون هیچ مزاحمت و استرسی باشند.به جفتگیری،پاک کردن سطح و نهایتا تخمریزی بپردازند. زمانیکه انجلهایتان پشت سرهم به پاک کردن کاشی پرداختند و لوله های تناسلی شان مشخص شدنهایتا تا24 ساعت آینده تخمریزی میکنند دراین لحظه باشرایط موجودی که دارید میتوانید چند کار را انجام دهید.

شرکت برشنا از آغاز کار ترمیم فابریکه بند برق ماهیپر خبرداد. مثلاً بچه ماهیهایی که دارای دم خراب و فقط یک دم دارند و اصطلاحاً به آنها تک دم گفته می شوند در همان ابتدای کار از ردیف پرورش خارج می کنند چون ارزش اقتصادی ندارند و بعد از چند ماه زحمت، بچه ماهیهای زشت و بی قواره ایی پرورش یافته است. آنوقت خودتان مطلع هستید که مولدهای آینده تان چگونه تغذیه شده اند و چه شرایطی تابحال برایشان فراهم کرده اید اگر شرایطش راندارید از یک مرکز یا فروشگاه معتبر اقدام به خریداری جفت مطمئن کنید.

سپس جنسیت را تشخیص داده و بعد یک جفت از جنس مخالف را برای او تهیه نمایید. یک جفت تضمینی در واقع ماهی هایی هستند که نر و ماده بودن آنها با توجه به این که قبلا با هم جفت شده و تخم ریزی نموده و نوزادان آنها از تخم ها خارج شده اند به اثبات می رسد ولی هیچ تضمینی وجود ندارد که آنها برای شما نیز تخم ریزی نمایند .

پس از آنکه همه نوزادان از روی سنگ نقل مکان کردند. در چهارسو ماهیهای بزرگ بزرگ شنا میکنند و او از همه کوچکتر است. در وضعیت دوم : گمان بر این است که شما دست کم دارای دو عدد ماهی در اندازه مناسب تکثیر هستید. لافوک دوم گفت:همان چیز های نرم عبارت از بیضه های بابه کلان من بود. لافوک اول فکر کرد که شاید مقصد لافوک دوم از چیز نرم،عبارت از ابر ها باشد. تولید ۴۱ میگاوات برق در فابریکه ماهیپر، میتواند در کاهش بخشی از پرچاویهای برق اثر گذار باشد. هر دو ماهی را میتوان به روشهای مختلف طبخ کرد و هر شخص میتواند براساس سلیقه بهترین شیوه را انتخاب کند.

پیاز را پوست گرفته و آن را به قطعات نازک برش بزنید، سپس آن را به ماهی اضافه کنید. پخت ماهی به این شکل باعث طعم دار شدن و مرطوب ماندن آن می شود. این ماهی در طول رودخانه ها برای تخمریزی مسیری را طی خواهد کرد که در آن مسیر با دور شدن از اقیانوس ها از شوری آب کاسته خواهد شد. در دور این استخر به فاصله هر 1.5 متر، بایستی تکه ای سنگ ساختمانی به طول حدود 50 تا 80 سانتیمتر، عرض 10 تا 15 سانتیمتر و ضخامت 2 سانتیمتر در داخل آب قرار داد و در قسمت بالای سنگ بایستی سوراخی مناسب ایجاد نمود تا بتوان سر یک طناب باریک را از آن عبور داده و گره زد.

شرکت برشنا اعلام کرده است که با ریزش برف و باران و ازدیاد آب در دریا کابل، دو پایهی توربین جنراتور فابریکه برق ماهیپر با تولید ۴۱ میگاوات داخل شبکه میباشد. ۸صبح، کابل: شرکت برشنا اعلام کرده است تولید برق از بندهای آب نغلو، ماهیپر و سروبی در ماه جدی امسال دو برابر بیشتر از زمان مشابه سال گذشته بوده است. شرکت برشنا از افزایش چشمگیر تولید برق در سه بند نغلو، سروبی و ماهیپر خبر داده و گفته که در تلاش است تا ظرفیت تولید برق داخلی را با… لقه ماهی جوان عقل را از پدر و مادرش به میراث گرفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید