سنگ یشم ، جید ، نفریت

معمولاً طلا در طبیعت با نقره همراه است و هرچه مقدار نقره بیشتر باشد، رنگ آن بیشتر به سفیدی میل میکند. از ديگر فواید استفاده از سنگ پا میتوان به این مورد اشاره داشت که چرک پا را تمیز می کند و در نتیجه خستگی و کوفتگی پا رفع می شود همچنين برای بعضی از انواع سردرد و اکثر بیماری های مغزی بسیار مفید است بخاطر این که ماده را از بخش های بالا تر به طرف بخش های پائین بدن می کشاند و چنانچه سنگ پا، خشن تر باشد جذب ماده بیشتر است؛ سنگ پا باید خشن و متخلخل باشد و کف پا و پاشنه پا را با آن بمالند.

پرتوتابی باعث فعال شدن بعضی از پیگمنت ها و فازهای داخلی کانی ها شده و جواهراتی که در معرض پرتوتابی نوترونی قرار گرفته اند می توانند تا یک دوره زمانی این آثار را در خود داشته باشند. مقدار اورانیوم فقط در طبقات غنی از مواد آلی، بالاست و غلظت آن از حدود 30 تا 100 ppm متغیر است که کمتر از یک سوم اورانیوم موجود در آلوم شیل می باشد. دانشمندان در حال تحقیق روی چگونگی به وجود آمدن رنگ در مواد معدنی بودند که کشف کردند تابش طبیعی سنگهای موجود در زمین باعث ایجاد رنگ در بسیاری از بلورها مانند زیرکون و الماس سبز میشود.

کوارتز: به دلیل اینکه رنگ زرد برای توپاز بسیار شناخته شده است، سیترینها که نوعی کوارتز هستند، بسیاری اوقات با توپاز اشتباه گرفته شده و گاهی به عنوان توپاز فروخته میشوند. به عنوان مثال انگشتر طلای زرد را در کنار انگشتر طلای سفید نپوشید؛ زیرا ممکن است آبکاری آن سریعتر از بین برود. هنگام تمیز کردن انگشتر توپاز خود فراموش نکنید که قسمت زیرین آن را تمیز کنید، زیرا محل ایجاد آلودگی است. در سال ۱۹۴۰ چند بلور بزرگ کاملا شکل دار توپاز بیرنگ از این محل بدست آمد که وزن بزرگترین آنها ۵۹۶ پاوند بود.

توپاز یک گوهر شفاف تا نیمه شفاف با جلای شیشهای است و ناخالصیهایی به شکل بلور و بعضاً به شکل ستارهی دنبالهدار دارد. بدلیل کلیواژ بسیار خوب، بلور توپاز را به سختی می توان تراش داد و در حلین جلا دادن نگین های آن و سوار کردن آنها به روی پایه های فلزی باید بسیار دقت نمود. همچنین در صنعت جواهرسازی این سنگ گرانبها را روی پایههای محافظ و محکم سوار میکنند. روز بعد خان عالیشان با سربازانش سوار اسب شد و ما را به محلهای به نام عین علی در نزدیکی تبریز برد و ضیافتی به افتخار ما داد که به تعریف نگنجد.

با توجه به تساوی تقسیم بندی هر خانه (منزل) باید ۱۲ درجه و ۵۱ دقیقه و ۲۵٫۷۱۴ ثانیه قوسی باشد. میله های سوخت سپس در بسته های چندتائی دسته بندی شده و تحت فشار و در محیطی عایقبندی شده نگهداری میشوند. هگزافلوئورید اورانیوم که درصنعت بانام ساده هگزا شناخته میشود ماده شیمیایی خورنده ای است که باید انرا با احتیاط نگهداری و جابجا کرد. این سنگ با حمایت از جسم شخص را در برابر بیماریها، عفونت و انگل محافظت می کند بهمین دلیل حمل آن هنگام سفر کردن توصیه می شود. این کانی را که جواهر شناسان مردم عادی با اسم آن بخوبی آشنایی دارند اغلب با سیترین (نوعی کوارتز) و یا محصولات سنتز شده و شیشه اشتباه می گیرند.

توپاز اصل سختی بالایی آن نسبت به سیترین است و روی سیترین اثر خراش بر جای میگذارد. توپاز سنگ بسیار سختی است و به سختی خراش برمیدارد، اما فشار وارده بر آن میتواند سنگ را بشکافد. این نوع توپاز بسیار ارزان است و میتوان از آن به عنوان جایگزین مقرون به صرفهی الماس روی حلقههای ازدواج استفاده کرد. اوپال به عنوان سنگ ملی استرالیا نیز شهرت دارد. نور مستقیم خورشید به سنگ توپاز آسیب میرساند؟

این سنگ در میان مصریان باستان به خدای خورشید معروف بوده است. یونانیان باستان اعتقاد داشتند که این سنگ باطل کننده سحر و جادوست. در زمان روم باستان اعتقاد بر این بود که توپاز افزایشدهندهی هوش و وفاداری است و برای درمان خونریزی و آسم نیز از آن استفاده میکردند. در شرق آسیا مخصوصاْ ژاپن این سنگ را نماد عشق، سلیقه و وفاداری میدانند. اما زیاد نگران نباشید، چند راه ساده برای تشخیص فرق بین توپاز اصل و تقلبی وجود دارد که در ادامه آنها را به شما توضیح خواهیم داد. توپاز آبی دارای خواص تقویت کننده طبیعی توانایی های روانی است توپاز آبی یک تقویت کننده طبیعی توانایی های روانی است و فرد را در جهت تشخیص تصمیمات زندگی اش و شفاف نمودن آنها کمک می کند.

برای تبدیل کردن توپاز ها به توپاز های قرمز ، سبز و آبی از روش منتشر کردن رنگ در سطح سنگ استفاده می شود . به این معنی که توپاز خالص کاملاً بیرنگ یا آبی بسیار کمرنگ است. این بدان معنی است که معمولاً هیچ اجزای قابل مشاهده با چشمی ندارند. ↑ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام EncyChem773 وارد نشدهاست. ابتدا مردم از سنگ پا برای پاک کردن وسایل جرم گرفته و چرب استفاده میکردند، بعد وارد صنعت و درنهایت وارد دنیای مد و زیبایی شد. همچنين این عمل سبب چربی سوزی بیشتر و تناسب اندام خواهد شد.

توپاز آبی ضریب شکست بالاتری نسبت به آکوامارین دارد، بنابراین نگینهای کوچک کمی بیشتر برق میزنند. اما همانطور که ذکر شد، توپازهای آبی که در بازار موجود هستند طی یکسری عملیات حرارتی به این رنگ درآمدهاند. قابل ذکر است که در حال حاضر بسیاری از تسبیحهايی که به اسم تسبیح شاه مقصودی در بازار به فروش می رسند، واقعی نبوده بلکه سنگ جلالآباد، کابل و یا سنگهای چینی هستند. متداول ترین رنگ توپاز قهوه ای طلایی تا زرد می باشد. این سنگها ابتدا با تشعشع به توپاز بی رنگ تبدیل به قهوه ای و سپس با حرارت تبدیل به رنگ با ثبات آبی می شوند.

در واقع باعث باز شدن چاکرای هفتم می شود . از جمله خواص این سنگ می توان به تقویت خودباوری در شخص، ایجاد شادابی و نشاط و بهتر شدن خلق و خو را نام برد. سمی بودن این عنصر می تواند کشنده باشد. همانطور که در بالا گفتیم، رنگ توپاز به دلیل وجود ناخالصیهای آن است که در مورد انواع توپاز قرمز، صورتی و بنفش این عنصر ناخالص، کروم است. 1. روش هیت کردن برای ایجاد رنگ صورتی به بی رنگ بود؟ این توپاز به افتخار اهدا کننده خود، کورالین ویتنی نامگذاری شده است. به علاوه کانی مشخص پگماتیت ها، بویژه در انواع قلع دار آن است.

دیدگاهتان را بنویسید