سیاسی کردن شیر مادر! – ایسنا

شیر در اثر تخمیر توسط باکتری ها، به ماست تبدیل می گردد. شوروی که در شورای امنیت صاحب حق وتو بود در آن هنگام جلسات شورا را در اعتراض به وضعیت کرسی چین در این سازمان تحریم کرده بود (کرسی چین با وجود تصرف تمام خاک اصلی این سرزمین توسط جمهوری خلق چین به رهبری مائو در سال ۱۹۴۹ همچنان در اختیار حکومت جمهوری چین بود) و در نتیجه این قطعنامه بدون حضور شوروی به امضا رسید. در ادامه با چند روش مختلف تهیه این ماست خوشمزه آشنا خواهید شد. ماست در کاهش احتمال بروز سرطان روده نیز موثر است. هنگام خرید دوغ هایی که در خارج از یخچال نگهداری می شوند ، محصولی را انتخاب کنید که تاریخ تولید آن تازه است و مدت زیادی به تاریخ انقضاء آن باقی مانده است . این دو میکروارگانیسم با تولید هیدروژن پراکسید یا آباکسیژنه مانع از رشد استافیلوکوک اورئوس میشود. این گروهها محصولات جانبی جالبی هم برای هر سنی تولید میکنند. اکسیر با بیان اینکه “همه باید بدانند من تمام شعرهایی را که به فارسی گفتهام، ابتدا به ترکی اندیشیدهام” به طنز ادامه داد: این است که ملیحه الان با من ترکی حرف میزند، اما غذا را فارسی میپزد!

در اولین نگاه با دیدن عکس، اسم و نمادهای پروفایلش میتوان فهمید که یکی از عاشقان کره است. در این دستور تهیه ماست موسیر میتوانید از روغن زیتون فقط برای تزئین استفاده کنید و آن را در مخلوط ماست و موسیر نریزید. به ماست و موسیر یک شبانه روز فرصت دهید تا طعم آنها به خوبی باهم مخلوط شود و روز بعد، به میزان لازم نمک و فلفل داخل آن بریزید و خوب زیر و رو کنید. ماست دارای میکروارگانیسمهای زنده بسیار ارزشمندی است که بیشترین آنها را باسیلوس بلگاریکوس و در درجه بعدی استرپتوکوکوس ترموفیلوس تشکیل میدهند که در صورت مصرف ماست، این میکروارگانیسمها به دفع مخمرهای رایج کمک میکنند. طبق قولی که قبلا داده بودیم امروز طرز تهیه ماست رو میذارم و امیدوارم که بتونین از این دستور هم استفاده کنین. 1. موسیرها و ماست را به همراه 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون با هم مخلوط کنید. 3. مخلوط را چند ساعت در یخچال قرار دهید. در فصول مختلف، دمای محیط متغیر است.

شیر را در قابلمه ای ریخته و بر روی حرارت قرار دهید تا به دمای جوش برسد. دو دولت مجزا در کشور برقرار شد که هر یک مدعی زمامداری تمام شبهجزیره بودند. اما اگر بخواهید از پودر موسیر برای تهیه ماست موسیر استفاده کنید باید موسیرهای شستهشده را به روشی که قبلا در مورد خشک کردن موسیر آموزش دادیم خشک کرده و آسیاب کنید و حدود یک قاشق مرباخوری پودر موسیر خانگی که خودتان تهیه کردید را در یک لیوان ماست چکیده کم نمک ریخته و آن را درون ظرف شیشهای بریزید و هم بزنید و یک روز بیرون از یخچال قرار دهید. سپس پوست آن را بگیرید و بهصورت حلقههای نازک برش بزنید. در زمان قدیم برای حمل شیر آن را درون کیفهایی از جنس پوست بز میریختند. به این ترتیب که لاکتوباکتریاسههای موجود در آن، رشد باکتریهای مفید در روده را تحریک کرده و باکتریهای بیماری زا را که میتوانند به سلولهای روده آسیب برسانند، کاهش میدهند.

به این چربیها سرشیر گفته میشود. به عنوان ادویه میتوانید به ماست موسیر کمی پونه و فلفل و یا کرفس کوهی اضافه کنید، اما بعضی افراد ترجیح میدهند بدون ادویه باشد که این مورد بسته به سلیقه شما دارد. اما در عین حال، وظیفه مهم مادران و پدران این است که بچهها را با زبانهای محلی هم آشنا کنند تا آنها زبان مادری خود را هم درک کنند. 3. مواد را به مدت 6 ساعت خنک کنید تا طعمها با هم خوب ترکیب شوند. اثر منفی ماست و دوغ بر این مواد معنی دار نیست. ماست موسیر یکی از میان وعده های خوشمزه ایرانی است که در کنار انواع غذاهای اصیل ایرانی هم سرو می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با چی شی همراه باشید. ماست تهیه شده از شیر هم ارزش غذایی و هم اثرات درمانی بسیار گستردهای دارد. برای تزئین ماست موسیر میتوانید از گلبرگهای خشکشده استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید