شباهت ها و تفاوت های گرافیت و الماس

یکی از انواع نادر و شناخته شده سنگهای قیمتی، زمرد است که به آن تراپیچ (Trapiche) هم گفته می شود و در ساخت انواع سنگ انگشتر از آن استفاده میشود و در معادن کلمبیا مشاهده می شود. در حقیقت زنان بیشتر از مردان در معرض این بیماری قرار می گیرند چون خانم ها طبیعتا ناراحت و عصبانی می شوند و این است که بیشتر مبتلا به سنگ کیسۀ صفرا می شوند و روان شناسان در بررسی های گوناگون مشاهده کرده اند که اشخاصی که ظاهرا آرام ولی باطنا ناراحت هستند بیشتر مبتلا به دردهای کیسۀ صفرا می شوند. درمانهای سنتی (مانند ماساژ، داروهای گیاهی) نمیتوانند سنگ کلیه را درمان کنند ولی زمانی که در ترکیب با توصیههای پزشک مورد استفاده قرار گیرند در کاهش ریسک ابتلاء به سنگهای کلیوی کمک کننده خواهند بود.

میزان کالری مصرفی را کم کنید و سعی نمایید که در حفظ وزن متعادل کوشا باشید زیرا کسانی که دارای وزن بالایی باشند در معرض خطر ابتلا به سنگ های صفراوی بیشتر قرار می گیرند. برای جلوگیری از تشکیل سنگ کیسۀ صفرا در باقی عمر طولانی خویش لطفا به این موضوع توجه کنید و از رژیم غذایی کم چربی و کم کلسترول استفاده کنید و تکمیل رژیم تأثیر خوبی بر روی متابولیسم اسید صفراوی دارد. دریـــن جا متن وصیت نامهُ مذکور بخاطر قـــضاوت خـــوانندگان ، بــدون کم و کاست تقدیم میگردد. از سطور فوق چنین استنباط مـــی شود که یک موقع خیلی باارزش بخاطر استرداد سرزمین های اشغالـــــی ، برای امیر عبدالرحمن خان مساعد شده بود که با استفاده ازان مشکلات عدیده دولت ومردم افغانستان حل میگردید ولی با تأ سف بی پایان که امیر بار دیگر لغزید وازین چانس طلایی استفاده کرده نتوانست.

11ــ بر سلاطین لازم است که در تولید محبت و دلجویی قشون کوشــش کنند، یعنی عسکر خود را چنان خوشوقت و سعادتمند نگاه دارند که حقوق و دوستی آنها در موقع لزوم پشت نگردانند و به کــمال شوق، حیات خود را در وفا به شئونات ایشان از روی محبتی که نسبت به آنها دارند نثار کنند. برای استفاده از آن باید ابتدا سنگ پا را خیس کرده و سپس به صورت نرم و آرام و به صورت دورانی بر روی پوست صورت بکشید. ای فرزند، تجارب عصری مارا خوب دانسته ساخته باید که از فرصت استفاده نمود، یقین نمائیم که قشون ما همیشه به یک پیمانـهُ کاملی مستعد و حاضر باشند، پس دراوقات سلم وراحت تزئید آلات جنگ و ذخایر حربی را فراموش نکنی، زیرا در زمان جنگ قشون تو عندالضرورة به آذ وقه و ذخایر و آلات مکفیهُ حربی محتاج بوده و تهیهُ آن در آن زمان دشوار است.

4 ــ بر تو لازم است که کار روایی های اشخاص خود را تقدیر نماییی و فضیلت افراد برجستهُ مملکت را فراموش نکرده آنها را باعزم و خوشوقت ساخته حوصلهُ ایشان را بیفزایی تا به خدمت تو به نهایت دقت و اخلاص و استقامت بیشتراقدامات نمایند. در صفــــــــحه 687جلد اول کتاب« افغانستان در مسیر تاریخ چنین آمده است:« دولت انگلیس در 1892 سپاه بزرگی به استقامت سرحد افغانستان سوق نمود وبه امیر عبدالرحمن خان یاد داشتی فرستاد که باید هیئت سیاسی جنرال رابرتس را بایک فرقه قشون معیتی اودرجلال آباد بپذیرد.

علاوه بر این، افراد مبتلا به سنگ های صفراوی، مشکلات کیسه صفرا، یا مشکلات کلیوی قبل از مصرف گل قاصدک باید با پزشک مشورت کنند. 1ــ ای فرزند برتو واجب است که بر مبادی دیـن شریف خود متمسک بوده مقام اول و مهم را قبل ازمشاغل وسیاست خود منصب مذهبی تعین نموده به واجـــبات مخصوص آن جــدا ً پــابند باشی و بعبارت دیگر لازم است که در دیانت و تقوا نظر به عموم رعایا تـقدم نموده جمیع حسنات را اجرا نمایی. 5 ــ از لحاظ و خاطر داری و رعایت سابقه پرهیزنموده درغــــوررسی مظلوم از ظـالم و باز خواست از مجرم اگر چه مجرم پسر و پارهُ جگر تو باشد هـــیچ مذایقه نکنی زیرا با این شیوه دلهای عموم آنهارا شکار و مطیع و منقاد خود خواهی ساخت.

در طب سنتی، عمل صفرا محدود به هضم چربیها نیست، بلکه این خلط تلخ مزه که در تمام بدن گردش میکند، خلطی است تیز و سوزاننده که مسیر را برای حرکت سایر اخلاط باز و به هضم غذا کمک میکند. اگر تمام این مراحل طبیعی پیش رود مواد غذایی با فعالیت صفرا و سایر آنزیمهای روده تجویز شده و هضم کامل می گردد. صفرایی که در کبد تولید می شود، در کیسه صفرا انباشته و به هنگام هضم غذا از آن خارج می شود. بسیاری از افراد پس از جراحی و برداشتن کیسۀ صفرا به دلیل جریان مداوم صفرا از کبد به کولون و تحریک آن دچار اسهال مزمن می شوند و این تحریک مداوم ممکن است احتمال بروز سرطان کولون را فزایش دهد.

سنگ کلیه شاخ گوزنی: به دلیل شکل ظاهری این نوع سنگها، به آنها شاخ گوزنی میگویند. اشاره کرد. ابتلا به بیماری های مربوط به صفرا و سنگ کیسه صفرا به دلیل سبک زندگی نادرست روز به روز در حال افزایش است. اگر شما یکی از مبتلایان به سنگ کیسۀ صفرا می باشید از همین امروز رژیم غذایی خود را تغییر دهید و مصرف کلسترول را کاهش دهید. با عضویت در خبرنامه به روز باشید اخبار ساختمان – اخبار برگزیده هفته و … یک رژیم غذایی سالم و متعادل توصیه میشود که شامل مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه (حداقل پنج وعده در روز) و حبوبات است.

در اشخاص سالم مجاری عضلانی کیسۀ صفرا به اندازۀ کافی منقبض می شود و هر چه در کیسۀ صفرا باشد خالی می کند اما وقتی محتوی کیسۀ صفرا خالی نشود عناصر سخت که یکی از مواد سنگین کسیۀ صفرا است راکد می ماند و سنگ تولید می کند و این سنگ ها زمانی که به حجم معینی رسیدند نمی توانند از مجاری کیسۀ صفرا خارج شوند مگر این که رژیم غذایی بهتر شود و کیسۀ صفرا بتواند دوباره عمل خالی کردن را انجام دهد. این سنگ ها زمانی تشکیل می شوند ک یک یا دو دانه کلسیم وارد کیسۀ صفرا شود و آن قدر آنجا معلق بمانند که با کلسترول یا بیلی روبین پوشیده گردند.

مشخص شده است که هورمون زنانه این فرآیند را به طریق به تأخیر انداختن تخلیۀ کیسۀ صفرا تشدید می کند. جوشاندۀ کاکل ذرت برای افرادی که دچار سرمازدگی مثانه یا ورم مزمن مثانه هستند و یا مبتلا به یبوست می باشند بسیار مؤثر است. پیدایش سنگ در کیسۀ صفرا بیماریی است که بر اساس آمارهای بدست آمده حدود 10% افراد جامعه را مبتلا می کند. همچنین جوشاندۀ آن برای کسانی که مبتلا به شن کلیه و کیسۀ صفرا و مثانه هستد بسیار مفید است.

این عدم تعادل می تواند کلسترول را جمع کند یا کلسیم و دیگر موادی که صفرا (زرداب) را به وجود می آورد به صورت سنگ در آورد. علت دردهای کیسۀ صفرا هرچه باشد، سنگ های کیسۀ صفرا در اثر عدم تعادل شیمیایی صفرا به وجود می آید. هرچه بیشتر به ژرفای زمین برویم، دما بالاتر می رود و در ژرفای زیاد به اندازه ای میرسد که برای ذوب شدن سنگها کافی است. بلور الماس در عمق نسبتا زیادی از زمین یعنی ۸۰ کیلومتری و یا پایین تر از آن و در میزان حرارتی به اندازه ۱۱۰۰ الی۱۳۰۰درجه سانتی گراد تحت فشار بسیار بالای سنگهای انباشته شده به وجود میآید.

بر اساس اندازه سنگ کلیه و محل سنگ کلیه می توان درباره دفع آن نظر داد . گــــرچه امیر عبدالرحمن خان ظاهرا ً در قید امضای معادات اسارت بارقبـــــــلی خویش بود و خود ارادیت سیاست خارجی کشور را در میدان سیاست نه درمیدان جنگ باخته بود،اما بازهم در برابر پیشروی انگلیس ها خاموش نمانده ، کمک های مادی و تبلیغی خویش را افزایش داد. پـرواضح است که خائن در انظار ملت هیچ قیمت و اعتبار ندارد ودرنزد خداوند تعالی وخلق مبغوض شناخته میشود بایـد که بیت المال همیشه پرومملو باشد زیرا نسبت به نداشتن دیگرچیز ها درقـلت بیت المال ضعـــف ونــــاتوانی حـــکومت زودتـــروبـشتر ظا هر میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید