طرز تهیه ماست خانگی + نکات و بهترین دستور درست کردن ماست

بسیاری از متخصصان کودک ، ماست را برای کودکانی که دچار انواع مختلف سوء جذب هستند ، توصیه می کنند . نتایج پژوهشها نشان میدهند که ترکیبات گوگردی موجود در موسیر و هم خانوادههایش یعنی پیاز و سیر و غیره میتوانند جلوی رشد تومورها را بگیرند و در نتیجه از ابتلا به سرطانهای دستگاه گوارشی پیشگیری کنند. پنیر پیتزا زمان عمل آوری زیادی ندارد به همین دلیل هم بافتی نرم دارد و طبخ آن آسانتر است. دوغ حاوی کاکوتی، مقوی قلب و معده بوده و مسکن سردردهای ناشی از گرمی هواست و به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی، کرم کش قوی بوده و خلط آور خوبی است و برای التیام علائم رماتیسم نافع است. پیش از این تأثیرات مثبت باکتریهای مفید موجود در فراوردههایی مانند ماست بر ارتقای سطح ایمنی بدن نشان داده شده بود.این محققان میگویند سویههای پروبیوتیک خاصی در ماست وجود دارد که مصرف آن در طول زمان میتواند فوایدی برای سلامتی داشته باشد از جمله از بین بردن استرس، اضطراب و دیگر مشکلات روحی. این نظریه وجود دارد که افزایش مصرف ماست ، به خصوص در افراد دارای اختلال ایمنی (مانند افراد مسن) ، پاسخ ایمنی و مقاومت به بیماریهای مرتبط با آن را افزایش میدهد . یکی از اجزاء اصلی نوشابه ، اسید فسفریک است که عامل افزایش دفع کلسیم از استخوانهاست و احتمال بروز پوکی استخوان را افزایش میدهد .

تحقیقات اخیر حاکی از اثر مستقیم نوشابه بر افزایش درصد چاقی در کودکان و نوجوانان است . دوغ نوشیدنی لبنی مناسبی است که می تواند جای نوشابه را در سبد غذایی ما بگیرد ؛ نوشیدنی سالم و مفیدی که تأمین کننده بخشی از نیاز روزانه به کلسیم و حاوی ویتامینهای گروه B است . همچنین مصرف روزانه ماست باعث می شود تا از احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی جلوگیری شود. همچنین توصیه می شود که هنگام شام یا هنگام خوردن میوه، یک لیوان شیر میل کنید. سن که بالا میرود رگها میل زیادی به ضخمیم شدن پیدا کرده و خاصیت ارتجاعی و نرمی خود را از دست میدهند. جالب است بدانید که ماست را در قدیم با غذا نمیخورند، بلکه به صورت میان وعده میل میشده است. در پاسخ به سوال کاربران در رابطه با مصرف دوغ در خانم ها باید بگوییم که دوغ یکی از موانع جذب کلیسیم در بدن نمک می باشد. با توجه به ارزش غذایی دوغ ، میزان کلسیم ، فسفر و پروتئین آن زیاد است و این مواد نیز برای استخوان سازی ، اکسیداسیون و متابولیسم درونی بدن لازم و ضروری می باشند ، البته بهتر است دوغ به صورت بدون گاز و کم نمک استفاده شود .

پیشنهاد دوستانه دوغ رامک: شما میتونید همین الان روی واژه دوغ بدون گاز رامک، کلیک کنید و انواع دوغها رو در اندازه و بستهبندیهای متفاوت مشاهده کنید تا موقع خرید بتونید بر حسب نیازتون راحتتر تصمیمگیری کنید. این ویژگی به یک واکنش ایمنی غیر طبیعی اشاره دارد که در آن سیستم ایمنی بدن یک آنتی بادی آلرژیک به نام آنتی بادی ایمونوگلوبولین تولید می کند. دوغ حاوی نعنا و پونه، به ترشح شیره معده و هضم غذا کمک می کند و نفخ حاصل از دوغ را رفع و دل پیچه را التیام می بخشد. در حال حاضر، او یکی از بهترین بازیگران در صنعت سینمای کره به حساب میآید. به طور خاص شیر گاو برای کودکان بسیار مفید است زیرا ضمن دارا بودن نسبت کمتر لانولئیک اسید و در عین حال نسبت بیشتری از آنزیم LA / alpha-linolenic را داراست. این نوشیدنی به طور طبیعی حاوی باکتری های مولد اسید لاکتیک و همچنین مخمرهای مولد گاز است که در دمای محیط فعال تر و باعث ایجاد طعم اسیدی و گازی می شوند. همچنین انواع واکنش ها و تبدیل ترکیب های مغذی به ترکیب های مضر رخ می دهد .

همچنین برخی تحقیقات حاکی از آن است که دوغ (بدون نمک) میتواند سطح فشار خون افراد را کاهش دهد. آیا میدانید آب ، شیر ، دوغ کم نمک و بدون گاز و آبمیوههای طبیعی ، بهترین نوشیدنی برای همه خصوصا دانشآموزان است ؟ در روش سنتی یا روستایی ماست را به همراه آب در مُشک یا کیسه های پوستی می ریزند و تکان می دهند وبر اثر ضربات وارده دوغ حاصل می شود. کمبود جا در مغازه ها مهمترین دلیل فروشنده ها برای نگهداری دوغ ، در خارج از یخچال است. این غذاها به دلیل دارا بودن فسفر ، منیزیم و کلسیم خنثی کننده سموم هستند . ماست ، یک منبع عالی برای کلسیم ( ۴۴۷ میلی گرم ) و ریبوفلاوین و منبع خوبی برای منیزیم ( ۴۳ میلی گرم ) و پتاسیم (۵۷۳ میلی گرم ) است . این نوشیدنی به دلیل آن که در دمای گرم محیط و در برابر فساد مقاوم است نیاز به هیچ نگهدارنده مصنوعی نداشته و مصرف آن برای افرادی که دچار عدم تحمل لاکتوز هستند، مناسب است. ارزش تغذیه ای این نوشیدنی به دلیل رقیق بودن کمتر از ماست بوده و نمی توان آن را جایگزین این فرآورده کرد. مصرف شیر باعث سلامت روده بزرگ می شود از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید