طرز تهیه پنیر خانگی با قرص پنیر، آبلیمو، سرکه و ماست

درنتیجه پنیر کاتج برای آن دسته از افرادی که بهدنبال غذایی با پروتئین بالا هستند بسیار مناسب است. این پنیر از شیر گاو و به کمک انواعی از کپک خوراکی از خانواده پنیسیلین به نامهای Penicillium candida و Penicillium camemberti تهیه میشود. موسیر، سیر کوهی یا کلاسیر گیاهی است از خانواده سیر و پیاز که شباهت بسیار زیادی به این دو گیاه دارد. ماست موسیر یا ماست و موسیر جزو خانواده بورانیهاست و مانند انواع بورانی از ترکیب موسیر با ماست و ادویهجات معطر و نمک تهیه میشود. در ادامه شما را با طرز تهیه ماست موسیر و خواص ماست موسیر آشنا خواهیم کرد، اما قبل از آن مختصری درباره موسیر خواهیم گفت. دوغ غنی از کلسیم و مواد مغذی است ، اما اگر دکتر شما به زنان باردار توصیه می کند آن را مصرف نکنند. طی برخی مطالعات دیده شده افرادی که روزانه بیش از ۱۲۰۰ میلی گرم کلسیم مصرف میکنند، ۷۵ درصد احتمال ابتلای کمتری به سرطان روده داشتهاند. شما باید روزانه یک لیوان شیر مصرف کنید چرا که باعث می شود تا استخوان ها و دندان های شما مستحکم شود. ماست دارای میکروارگانیسمهای زنده بسیار ارزشمندی است که بیشترین آنها را باسیلوس بلگاریکوس و در درجه بعدی استرپتوکوکوس ترموفیلوس تشکیل میدهند که در صورت مصرف ماست، این میکروارگانیسمها به دفع مخمرهای رایج کمک میکنند.

از سوی دیگر این باکتریها با متصلشدن به اسیدهای صفراوی، احتمال وارد شدن آسیب به سلولهای روده را کم میکنند و از تبدیل نیترات و نیتریت موجود در غذا به ترکیبات نیتروزآمین که سرطان زا هستند، جلوگیری به عمل میآورند. این مواد مفید به آزادکردن گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) در مغز کمک میکنند. 3. باقی مواد را با موسیر ترکیب کنید. ماست یک محصول به دست آمده بر اثر تخمیر شیر است که دارای دو باکتری اسید لاکتیک است و با افزایش اسیدیته شیر را به یک ژل نرم تبدیل میکند برای بهبود بافت و طعم، انواع مختلفی از مواد ممکن است به ماست افزوده شود. ماست موسیر را میتوان در کنار غذاهای مختلف یا بهعنوان یک سس استفاده کرد؛ اما اولین چیزی که با شنیدن نام این ماست به ذهن میرسد، ترکیب شگفتانگیز آن با چیپس است. اما در سال ۲۰۰۰ و در بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۰۰ سیدنی دو کشور به نام کره در مسابقات شرکت کردند. کلسیم موجود در ماست نیز ضمن باند شدن با ترکیبات صفراوی، رشد سلولهای طولی روده را کم میکند. سلولهای بیرونیتر همواره در حال جدا شدن و سلولهای داخلی در حال تقسیم شدن و به بالا آمدن هستند.

این ماده غذایی از دلمه شدن شیر و بستن آن تهیه میشود. بنا به سلیقه و ذائقه خودتان میتوانید این نوع ماست را کمی آبدار یا سفت تهیه کنید که این نکته به زمان آبگیری بستگی دارد. مطالعات نشان می دهد که مردانی که به صورت منظم از شیر کم چرب استفاده می کنند کمتر در معرض بیماری دیابت نوع دوم قرار می گیرند. در حدود ۴۰ گونه از این گیاه شناخته شده که همگی در نواحی معتدل و مناطق بحرالرومی میرویند و حتی برخی از گونههای موسیر را در باغ به عنوان گل زینتی نیز میکارند. سامانه نوشتاری کرهای بسیار آسان است؛ اگرچه در نگاه اول شبیه به چینی و ژاپنی به نظر میرسد اما بسیار ساده است و نام الفبای آن، هانگول است. به عنوان ادویه میتوانید به ماست موسیر کمی پونه و فلفل و یا کرفس کوهی اضافه کنید، اما بعضی افراد ترجیح میدهند بدون ادویه باشد که این مورد بسته به سلیقه شما دارد. قسمت مورد استفاده گیاه موسیر، پیاز آن است که کمی از سیر بزرگتر بوده و بافت یکپارچهای دارد. نرها از مادهها بزرگتر هستند و در نرهای بالغ در بالای شانه تا بالای سر و روی گونهها و پهلوهای گردن تا سینه موهای بلند یال مانند روئیده شده است.

دقت کنید که در این مدت، شیر را تکان ندهید چون در غیر اینصورت محصول از بین می رود. شیر برقی یک کویل (سیم پیچ) القایی الکترومغناطیسی (A) در دور یک هسته آهنی در مرکز که پلانجر نامیده می شود (E)، است. در این ۱ ساعت، چند بار آب آن را عوض کنید، چون موسیر تازه بسیار تند است. آب اضافی موسیرها را دور می ریزیم و زمان آبکشی هم نیاز نیست روی موسیرها آب بگیریم. این ماده معده را تقویت و به هضم غذا کمک می کند. توفو از شیر سویا به دست آمده و خواص منحصر بهفردش مانند دفع سموم بدن و همچنین کاهش وزن بسیار مشهور است. آزادشدن این ماده به پایین نگهداشتن استرس و کنترل سطح هورمونها در بدن کمک میکند و باعث بهبود روند خواب میشود. با وجود داشتن خواص زیاد، مصرف این ماده غذایی نیز مانند هر ماده غذایی دیگری باید کنترل شده و در حد اعتدال باشد تا برعکس عمل نکرده و باعث مشکلات متعدد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید