عقیق زرد: خواص سنگ عقیق زرد و بررسی تخصصی طلسم شرف الشمس

لازم به توضیح است که فلز نقره به مرور زمان، در اثر تماس با اکسیژن هوا اکسید و سیاه شده و حس قدیمی به آن می بخشد که سبب علاقمندی دوستداران زیورآلات نقره ای به این محصولات است. در ساخت این آویز علاوه بر شبکه بری یا مشبک فلز از رشته های قلمزنی، تراش سنگ و مخراج کاری بهره گیری شده است. تاکنون ذخيره اقتصادى و قابل توجهى از سرب و روى در افغانستان ديده نشده است. گارنت سنگ حامی مسافرینی است که با کشتی سفر می کنند. ھمچنین گارنت ھا به عنوان ساينده در کاغذ سمباده مصرف دارند.به عنوان ساینده در بتن ھای ضد سایش جھت پرداخت لوازم الکتریکی ،برای تولید سنباده ، تولید وسایل فیلتری ودر نوع مرغوبتربه عنوان سنگ نیمه جواھری استفاده می شود.

ولی در مورد افرادی که تحمل بی هوشی و عمل جراحی را نداشته باشند، میتوان از درمانهای دارویی استفاده کرد. طالع آن بیست و یک درجه از عقرب زیر سیزده درجه از سرطان، و در مقابل آن مثل آنست از جدی، و بیت ملک آن مثل آنست از حمل، و عاقبت آن مثل آن است از سرطان. آیا علائم شما مربوط به غذا خوردن است؟ سطح 2 به شما 25% شانس میدهد تا الماس های دراپ شده را به 2 یا 3 تا افزایش دهید. مهم : باتوجه به ناموجود بودن این محصول ، شما با خرید آن ،سفارش ساخت مجدد آن را می دهید.

درباره خواص گرده گل همین بس که این محصول زنبور عسل سرشار از پروتئین ها (حدود 40 درصد پروتئین)، اسید آمینه های آزاد و ویتامین ها از جمله B-complex و اسید فولیک است. از مواد سمّی سنگین تری درست شده اند و میزان کمی هم کلسترول دارند. داروها می توانند میزان مواد معدنی و املاح در ادرار را کنترل کنند و ممکن است در افرادی که انواع خاصی از سنگها را تشکیل میدهند مفید باشند. حتی سنگهای با ابعاد کوچکتر نیز ممکن است باعث بروز مشکلات شود؛ در واقع سنگهایی که ابعاد بزرگ دارد تا مدتها در جای خود ثابت باقی میماند و حرکت خاصی ندارد، اما سنگهای ریزتر قادر است از کیسه صفرا خارج شود و برای دیگر اعضای بدن مشکل ایجاد کند.

اين کمربند شامل 3 کانسار معروف مس و 35 کانى زايى ديگر است که مورد شناسايى قرار گرفته اند. کانسارهاى داراى سرب و روى شناخته شده عبارتند از کانسار وابسته به گسلش نال بندان با ذخيره 2 ميليون تن و عيار متوسط سرب و روى 64/6%. دو کانسار عيار بالاى ديگر از نوع اسکارنى نيز وجود دارد، يکى با نام دره نور با عيار 22% روى و ديگرى کانسار کلايى اسد (يا بى بى گهر) با عيار 4/30% روى در افغانستان تا کنون 93 کانى زايى آهن شناسايى شدهاند که بزرگترين کانسار اکسيدى آهن در شرق ناحيه مرکزى افغانستان قرار دارد و اکتشاف آن در دهه 1960 تا 1970 انجام شده است.

آن را نوبهار خوانند و جای بازرگانان است و جائی بسیار نعمت است و آبادان، و بارکدهٔ هندوستان است و او را رودیست بزرگ از حدود بامیان برود، و به نزدیک بلخ به دوازده قسم گردد و به شهر فرود آید، و همه اندر کشت و برز روستاهای او بکار شود، و از آنجا ترنج و نارنج و نیشکر و نیلوفر خیزد، و او را شهرستانی است با بارهٔ محکم و اندر ربض او بازارهای بسیار است. فیروزه سنگی زنده است و در اثر تماس با چربی، الکل، گرما و نور زیاد تغییر رنگ می دهد. همچنین از تماس روغن، ادکلن و کرم با سنگ فیروزه خودداری نمائید.

پایه متفاوت سنگ فیروزه از ویژگیهای خاص این آویز است و آن را از سایر نمونه ها متفاوت کرده است. گردن آویز پیچک به شکل سرترنجی شکل گرفته با اسلیمی های پیچان طراحی شده و قسمت داخلی آن با چرخش اسلیمی زیبایی منقوش شده است. “انآر خآنم” ست گردن آویز، گوشواره و دستبند، از جنس نقره و با تزئین سنگ های قرمزِ اناری رنگ است. کانى زايى در اين منطقه هم از نوع اسکارنى و هم از نوع پورفيرى است.

ظرافت و زیبایی در کنار اصالت و هویت بر ارزش این آویز افزوده است. مطالعات فنى اقتصادى انجام شده بر روى کانسار آينک حاکى از آن است که 25 درصد اين کانسار قابليت استخراج روباز را داشته و ساخت يک کارخانه کوچک در کنار آن با صرفه است. در مجموع 7 عدد از اين زون ها به طور دقيق مطالعه شده اند. در برخى کانسارهاى اکسيده آهن، کانسارهاى سولفيدى مس مانند کالکوپيريت نيز ديده مىشود که نيازمند اکتشافات دقيق ترى است و تاکنون انجام نشده. ذخيره کلى اين کانسار 1700 ميليون تن است که 85 ميليون تن از آن را مى توان به طور روباز استخراج نمود.

شهری است مشهور در خراسان، و در کتاب ملحمة منسوب به بطلمیوس چنین آمده است: طول بلخ یکصد و پانزده درجه و عرض آن سی و هفت درجه است و آن از اقلیم پنجم میباشد. طول خود کانسار در حدود 32 کيلومتر، داراى 16 زون جدا از هم، هر يک به طول 5 کيلومتر، عرض 380 متر و قطر 550 متر است. در صورت وجود سنگ کلیه کوچک، ممکن است فرد هیچ درد یا علائمی نداشته باشد، زیرا سنگ از طریق مجرای ادراری دفع می شود. با این حال، ممکن است در حدود ۹۰ درصد از بیماران مبتلا به سنگ صفرا بدون علائم باشند، و حتی ممکن است سال ها دچار سنگ صفرا بوده باشند.

ديگر کانسارهاى مس افغانستان که کارهاى اکتشافى محدودى بر روى آنها انجام شده عبارتند از کانسار داربند در شرق آينک و کانسار جوکار در شمال آينک که عليرغم نزديک بودن به آينک تفاوتهاى بسيارى با آينک داشته و نيازمند اکتشاف دقيقترى هستند. در مجموع در کشور افغانستان 286 کانىزايى فلزات پايه (سرب، روى، مس) ثبت شده است که اطلاعات مربوط به آنها متعلق به سالهاى 1960 تا 1970 مى باشد و توسط روسها انجام گرفته است. از ديگر کانى هاى صنعتى که در افغانستان مورد مطالعه و اکتشاف قرار گرفته اند مى توان به فلورين اشاره نمود که بر اساس مطالعات انجام شده در مجموع 0 8/8 ميليون تن ذخيره با عيار 7/46% در سنگ ميزبان کربناته، از نوع هيدروترمال در استان اروزغان در مرکز افغانستان وجود دارد.

با پیشرفت علم پزشکی، دیگر مجبور به استفاده از جراحی باز و شکافتن شکم بیمار برای برداشتن سنگ کلیه نخواهیم بود، به جای آن می توان با کمک روش جراحی سنگ کلیه PCNL و ایجاد سوراخ 2 سانتی متری در پهلو، با کمترین عارضه، اقدام به خارج نمودن سنگ های کلیه نمود. اگر قصد دارید که سنگ آنتیک را برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید حتما اطلاعات کافی در مورد آن ها کسب کنید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید و با آگهی کامل، خرید خود را انجام دهید. بر اساس اطلاعات موجود، 80% کانى زايى در عمق 100 تا 130 متر است و شامل مگنتيت، پيريت و به طور جزئى کالکوپيريت با عيار 3/61% آهن است که بيش از 20% از آن به صورت هماتيت رخ داده است.

عيار مس اين کانسار 3/2% و ذخيره آن 5 ميليون تن است که در سه زون جدا از هم تشکيل شده اند. جهت تسکین درد، ممکن است به داروی مسکن نیاز باشد، همچنین در صورت ایجاد عفونت پزشک آنتی بیوتیک تجویز خواهد کرد. در طب کلاسیک در اغلب موارد پزشک عمل جراحی و خارج کردن کیسه صفرا را پیشنهاد می کند که یکی از اشتباهات محرز در امر سلامتی عمومی بدن است. هنگامی که فرد غذاهای چرب را مصرف میکند، کیسه صفرا به دلیل اینکه صفرا را از طریق کانال روده بزرگ تخلیه کند، به شدت منقبض میگردد و کمک میکند که چربیها در این مرحله که بعد از مصرف شدن به دست آمدهاند، حذف گردند.

دیدگاهتان را بنویسید