علائم و درمان سنگ کلیه

قیمت و ارزش مادی این انگشترها علاوه بر جنس انگشتر و نگین، به طراحی و میزان زمانی که برای ساخت آن صرف شده باز میگردد. جنس انگشتر را نیز میتوان دستهبندی کرد که شناختهشدهترین مدلهای آن انگشتر طلا، انگشتر نقره، انگشتر استیل یا انگشتر بدل هستند. سورهای معودتان قرآن کریم همچون تعویذی برای ابطال عزایم و اثرات سحر بر پیامبر(ص) نازل شد (بیضاوی،2/ 582-583؛ نیز ﻧﻜ : ابنخلدون، 3/ 1151-1152، حاشیه؛ فریزر،318). در طی سال های اولیه ی قرن 18 ام، سنگ صابونی، به منظور استفاده در ساخت وسایل خانگی و وسایل مورد استفاده در معماریف متداول شد.

پس از مدتی استفاده، به دلیل انباشت انرژی های منفی در سنگهای زینتی به ویژه سنگ عقیق خواص درمانی آن کاهش پیدا می کند. خواص درمانی منسوب به سنگهای مختلف با توجه به تاثیر آن در مراکز انرژی بدن موسوم به “چاکراها” و سیستم گردش خون است. انواع سردرد و اختلالات سیستم عصبی، تنظیم گردش خون بدن، ترمیم التهاب های روماتیسمی و مهمتر از همه بازگشایی مجاری انرژی بدن از جمله خواص درمانی نسبت داده شده به عقیق است که به دلیل درجه خلوص بالای عقیق اردبیل، در سنگهای این منطقه نیز مشاهده می شود. تمامی ارقام عقیق این منطقه درجه خلوص بالایی داشته و به صورت توده ای متراکم با رگه های متعدد رنگی با قابلیت تورق در ابعاد بزرگ را دارد.

با این کار پوست سخت نرمتر شده و باعث میشود کل این فرآیند سرعت بگیرد. ۹. ستیفن سنوک، پژوهشگر ارشد در مرکز مطالعات استراتژیک بینالمللی میگوید: «بهره برداری از ذخایر زیرزمینی (افغانستان) کار آسانی نخواهد بود. شاید بتوان گفت که مهمترین کاربرد انگشتر، به عنوان حلقه ازدواج یا حلقه نامزدی است که به عنوان نماد و نشانهای از پیوند زناشویی بین یک زوج به کار میرود. فیروز آباد خلخال، مشگین شهر و نمین از جمله مهمترین مناطق تمرکز معادن سنگ عقیق سبلان محسوب می شود که در برخی یک رقم از عقیق و در برخی ارقام متنوعی استخراج شده است.

خواص سنگ اوپال : این جواهر جادویی اصلی ترین و مهمترین سنگ ماه تولد مهر می باشد . همچنین میزان اسیدیته ادرار شما را کاهش می دهد. اگر دچار بیرون روی شدید این میزان را کاهش دهید. توپاز سفید ابزاری عالی برای بهبود عزت نفس شما است و به شما کمک میکند هر تجربه مثبتی که داشتهاید را به یاد بیاورید و اجازه دهید این خاطرات در آگاهی شما سرازیر شوند. سنگ کلیه (یا calculi) سنگهای سختی هستند که میتوانند در یک یا هر دو کلیه شما تشکیل شوند. عقیق سبلان با درجه سختی هفت و درجه خلوص 99.9 درصد مطابق با آزمایشات کیفی جزو نوادر طبیعی کشور محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، وجود اقلیم منحصر به فرد اردبیل موجب شده است سنگهای آتشفشانی با درجات خلوص و رنگ دانه های متنوع به مانند گنج ناشناخته ای در این منطقه پنهان مانده و گمنامی خود را شاهد باشد. از میان انگشترهای نگین دار، عموما عقیق مورد استفادهی آقایان قرار میگیرد و مواردی مانند انگشتر برلیان یا سایر انگشترهایی که با یک جواهر یا نگین بزرگ از سنگ های قیمتی تزئین شدهاند توسط خانمها استفاده میشوند. استفاده از انگشتر ازدواج در فرهنگهای مختلف چنان رایج است که در بسیاری زبانها، به انگشتی که این انگشتر در آن قرار میگیرد انگشت حلقه گفته میشود.

محسن منصوری مدیر عامل انجمن گوهر تراشان، جواهر سازان و ملیله کاران استان اردبیل معتقد است سنگها به مانند اثر انگشت هر یک شناسنامه منحصر به خود را داشته و این یکی از اعجازهای طبیعت است. هر رقم سنگ زینتی ویژگی های منحصر به فردی در شکل ظاهر، رنگ دانه ها و درجه خلوص خود دارد. عقیق سنگ با طیف ملایم و سازگار برای تمامی بدن ها است که می تواند مورد استفاده دائمی و بلند مدت افراد قرار گیرد. با تحولدهی آن افغانستان سالانه ۲ میلیارد دالر بدست آورده ازین پول در سایر پروژهها استفاده میشود.

دلیل عمده آن بودکه کسی خیانت نمیتوانست ولی اکنون باین شرایط امکان دارد در استخراج معادن خیانت وتقلب صورت گیرد. در حال حاضر به صورت محدود سنگ عقیق اردبیل در مشهد و تهران به فروش می رسد و متاسفانه آنچنان که باید نتوانسته به بازارهای جهانی ورود پیدا کند. ۷. حدود ۹۰ فیصد این معادن در زمان ظاهر خان تثبیت گردیده بود؛ ولی کدام مؤسسه داخلی یا خارجی (به جز گاز افغانستان) حاضر نبود که در استخراج این معادن قرار داد نماید.

سنگهای اسیداوریکی. برای جلوگیری از تشکیل این نوع سنگها از داروی آلوپورینول (Zyloprim، Aloprim) برای کاهش سطح اسیداوریک در خون و در بعضی مواقع دارویی برای قلیایی کردن ادرار بههمراه آلوپورینول استفاده میشوند. افرادی که عفونت کلیه آن ها شدید است، اغلب در ادرار خود خون مشاهده می کنند. با وجود اینکه بازدید های مکرری از معدن عقیق استان انجام شده است، در جهت پیشبرد بازار فروش آن اقدام قابل توجهی مشاهده نمی شود. در حالی که زمین شناسان معتقدند این گمنامی ارقام مختلف سنگ های تزئینی اردبیل را عیان نساخته است، مطالعات اخیر و دسترسی به معدن سنگ عقیق اردبیل بیانگر انحصار یکی از شاخصترین سنگهای زینتی شهره به ارباب سنگ ها است.

در صورتی که سنگ های کوچک در کلیه درد یا عفونتی ایجاد نکنند، می توان آن ها را بدون درمان رها کرد. شما می توانید موهای ناخواسته را بدون اپیلاسیون دردناک، نخ و کرم موهای زاید مضر حذف کنید. حلقهی ازدواج معمولا برای آقایان به صورت حلقه طلا ساده یا انگشتر بدون نگین، و برای خانمها به صورت حلقه ی نگین دار است. در صورت ابتلا به سنگ های کلیه کلسیم، یک دیورتیک تیازیدی یا فسفات می تواند مفید باشد. زمانی که سنگ های صفرا مسیر صفرا را مسدود می کنند ، صفرای درون آن ها قدرت حرکت را از دست می دهد و در نتیجه باعث التهاب و عفونت در کیسه صفرا خواهد شد که به این رویداد ، التهاب کیسه صفرا می گویند که نیاز به مراجعه اورژانسی به پزشک دارد .

دکتر غروبی در مورد عللی که سبب افزایش ریسک ابتلا به سنگ کیسه صفرا می شوند،گفت: سابقه فامیلی به عنوان یک عامل خطر محسوب می شود همچنین علاوه بر این در دوران حاملگی نیز شانس ایجاد سنگ کیسه صفرا بالا می رود. آیا خواص درمانی منسوب به عقیق در عقیق سبلان نیز مشاهده می شود؟ سنگ توپاز برای اولین بار در این جزیره یافت شده است. برای دفع سنگ از برخی داروها استفاده میشود.

باز پس کردن این مردم از چوکی دولتی خیلی مشکل خواهد بود. پس از طی دوره درمان نیز بیمار باید برای ممانعت از بازگشت رفلاکس تحت نظر باشد. من نمیتوانم تصور کنم که چگونه شما از این معادن در افغانستان، در حالی که عملیاتهای سنگین نظامی در آنجا جریان دارد، بهره برداری خواهید کرد. شما معتقدید عقیق اردبیل تنها جایگزین مشهورترین عقیق دنیا یا عقیق یمن است. در پی آزمایشات آزمایشگاه تخصصی دانشگاه تربیت مدرس تهران معدن عقیق سبلان از لحاظ کیفی خلوص کافی برای استفاده در صنعت جواهرسازی را اخذ کرده و به عقیده کارشناسان این دانشگاه قابلیت رقابت با عقیق یمن را دارا است.

دیدگاهتان را بنویسید