علائم و نشانه های سنگ کلیه – دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی

اپالهای گرانبها و قیمتی که پدیده زیبای «اپالسنس» دارد، رنگ های بسیار زیادی را در طیف نوری به وجود می آورد و از جهت های مختلف به شکل های متفاوت مشاهده می شود. از سوي ديگر وجود آنومالي هاي اورنيوم در توده هاي نفوذي در مناطقي چون مزرعه ، بينق ،سرخانلو ، زنوز ،اندب و دجان توسط سازمان انرژي اتمي ايران (ساماني ١٣٥٦ ) مشخص گرديده است . حرکت و عبور سنگ کلیه غالباً با درد همراه است. فاکتورهای ژنتیکی و نارسایی های مرتبط با بافتهای سازنده خون نیز در مستعد سازی فرد در ابتلا به سنگهای اسیداوریکی نقش دارند.

به همین دلیل، سنگ کلیه در نوزادان نارس که مشکل کلیه دارند شایع است. 19- کریستال سنگ کوارتز سنگ گمراه کننده ای است چرا که گونه های بسیار متنوعی را در بر می گیرد که تصور می شود، کوارتز نیستند اما در حقیقت نوعی کوارتزند. حقیقت این سنگ است که این سنگ الماسی است که هرگز مورد تایید واقع نشده است و در حال حاضر تصور می شود که یک توپاز بی رنگ بوده است.

معادن این سنگ در آذر شهر آذربایجان شرقی واقع شده اند. این نوع بافت به شکل توده ی متراکم، رشته ای یا متخلخل می باشد و شیشه طبیعی حاصل این طریق منجمد شدن است. علل ایجاد سنگ های کلیوی متعددند که در عادی ترین حالت، ادرار غلیظ شده امکان کریستالی شدن و چسبیدن مواد معدنی به یکدیگر را فراهم می سازد. شما می توانید به راحتی رنگ و طرح سنگ های آنتیک خود را با دکوراسیون داخلی خانه ی خود هماهنگ کنید.

اگر قبلا سنگ کلیه داشتید یا در معرض ابتلا به آن قرار دارید، با پزشک درمورد بهترین روش های پیشگیری صحبت کنید. روش های تصویر برداری.روش های تصویر برداری مانند اشعه ی ایکس و برای سنگ های کوچکتر CT اسکن بسیار مفید هست. خواص عقیق زرد اصل بسیار در جهت محافظت و دور کردن امواج منفی مفید می باشد. قیمت زمرد در بازار بسیار بیشتر از قیمت یشم سبز است.

به گفته ی موسسه ی ملی دیابت و بیماری های گوارشی و کلیوی (NIDDK)، مردان بیشتر از زنان دچار سنگ کلیه می شوند. برای مثال:اگر شما 140 پوند وزن دارید، باید سعی کنید که 70 اوز در طول روز، آب بنوشید ؛ در هنگام کار و فعالیت بیشتر ،آب مصرفی در طول روز را نیز، افزایش دهید. شما می توانید از این نوشیدنی 2 تا 3 بار در طول روز، بنوشید.

جنسیت هم در این امر دخیل است. با این حال، احتمال بروز سنگ کلیه در افراد بین سنین 20 تا 50 سال بالاتر است. به سنگ هایی که اندازه بلور آن ها 2 تا 5 میلی متر است، آشکار بلورین و سنگ های با اندازه ی بلور بزرگ تر از 5 سانتی متر، پگماتیتی می گویند. فاکتورهای غذایی، مقادیر بالای ویتامین D، عمل جراحی بای پس روده و نارسایی های متابولیکی متعدد دیگر غلظت کلسیم و یا اگزالات در ادرار را افزایش می دهند . این نارسایی ارثی منجر به دفع مقادیر بالایی از برخی اسیدهای آمینه می شود (سیستینوریا).

اُفیولیت (ophiolite) یا مارسَنگ بخشی از پوسته اقیانوسی کره زمین و گوشته بالایی زمین در زیر پوسته است که درپی فشار به سوی بالا آمده و از آب دریاها بیرون جستهاست. نوشیدن شش الی هشت لیوان آب در روز جریان ادرار را بالا می برد. نوشیدن میزان 8 الی 9 لیتر آب در روز به پاکسازی دستگاه ادرار شما کمک می کند. بزرگ ترین عامل خطرناک که باعث تشکیل سنگ کلیه می شود این است که روزانه کم تر از 1 لیتر ادرار کنید. از دیگر سنگ های پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی است که در سه رنگ مختلف کرم، قهوه ای و مشکلی به بازار عرضه می شود.

۱٫ از نظر قيمت، سنگهاي آنتيک بهمراتب قيمتي کمتر از سنگهاي طبيعي دارند، چرا که کارهاي دشواري که روي سنگ طبيعي براي رساندن آن به بازار و قابل استفاده کردن آن انجام ميشود در مورد سنگهاي آنتيک غيرضروري مينمايد و داراي وزني کمتر و ضخامتي کوچکتر هستند. نکتهای که در خصوص خرید سنگهای قیمتی بهتر است به آن اشاره کنیم، این است که امروزه انواع تقلبی این سنگها هم در بازار موجود است. سنگهای اسیداوریکی: این نوع سنگها در افرادی که دچار دهیدراتاسیون یا از دست دهی آب بدن شده اند ، ایجاد می گردند؛ مانند افراد استفاده کننده از رژیم های پرپروتئین و یا افراد مبتلا به نقرس .

درمان های دیگر.پزشک شما ممکن است از داروهایی مثل مهار کننده های آلفا استفاده بکند این داروها باعث شل شدن عضلات حالب میشوند و دفع سنگ را تسهیل میبخشند. با این کار از گرد و غبار و خراشیده شدن توسط سایر وسایل جلوگیری میشود. زن بیوه نیز به مرور ضعیف و با از بین رفتن اُپال وی نیز درگذشت. طیف وسیعی از مواد مغذی موجود در گرده گل آن را به یک انرژی دهنده عالی طبیعی تبدیل می کند. سنگ قیمتی نامی است که به یک قطعه ماده معدنی ( سنگ یا مواد ارگانیک )داده شده است که پس از برش و جلا دادن ، به جواهرات یا اکسسوری تبدیل می شود.

آزمایش ادرار. جمع آوری ادرار 24 ساعته ممکن است دفع بیش از حد مواد معدنی از ادرار شما را نشان دهد. آن دسته از افرادی که از بیماری دیابت رنج می برند بهتر است برای تنظیم خون رسانی در بدن خود از سنگ پا استفاده کنند . یکی دیگر از خوشمزه ترین داروهای خانگی ما، برای سنگ های کلیه ،هندوانه است هنگامی که از سنگ کلیه رنج می برید، دو تا سه تکه از هندوانه را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.در کل ،سعی کنید که هندوانه و خربزه را به رژیم غذایی روزانه خود، اضافه کنید ، همچنین ،از سالادهای میوه که حاوی هندوانه نیز هستند، زیاد استفاده کنید.

از این طریق سنگها برای تست های آزمایشگاهی جمع آوری می شوند. این نوع سنگها می توانند به سرعت ایجاد شده و بزرگ شوند . سنگهای سیستین: این نوع سنگها درصد کمی را به خود اختصاص می دهند و در افراد دچار نوعی نارسایی ارثی تشکیل می شوند. روش درمان براساس نوع سنگ برنامه ریزی می شود. آیا نیاز به جراحی یا روش دیگری برای دفع سنگ دارم؟ آیا فرد دیگری در خانواده ی شما سنگ کلیه دارد؟ ماسه های رودخانه نیز مکان دیگری است که توپاز در آن یافت می گردد.

جوش های سرسیاه یکی از مشکلات پوستی بوده که تاثیر منفی ای بر روی پوست شما می گذارد به همین دلیل باید هر چه زودتر از شر آن ها خلاص شوید. آنها استفاده از پومیس را علاوه بر مصارف ساختمانی و کشاورزی برای بهداشت پوست ضروری میدانستند. به همین دلیل زمانی که پوست ضخیم می شود بهتر است از سنگ پا برای بهبود ترک خوردگی پایتان استفاده کنید. همان طور که عنوان شد با ماساژ دادن پوست با استفاده از سنگ پا شما می توایند جریان خون را در بدن افزایش داده و باعث بهبود کم خونی در بدن خود شوید.

دیدگاهتان را بنویسید