فروشگاه اینترنتی بدلیجات و زیورآلات

همانند علم پزشکی ، با پیشرفت تکنولوژی روش های کاشت مو دچار تغییر و تحول شده است به گونه ای که امروزه با استفاده از جدیدترین روش های کاشت مو می توان به بالاترین نتیجه مورد نظر رسید. این روش که به کاشت مو به روش DHI یا Direct Hair Implantation شناخته می شود ، جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان محسوب می شود. بسته به دلایل ریزش مو و نوع پوست و انتخاب فرد، پزشک معالج بهترین روش را به شما پیشنهاد میدهد. شکی نیست که فرآیند کاشت مو در محل بخیه و زخم، به دلیل تکنیکهای متفاوتی که برای هر مورد با توجه به درجه زخم استفاده میشود، یک روند درمانی پیچیده است و این به پزشک معالج بستگی دارد.

تکنیکهای مورد استفاده در فرآیند کاشت مو در جای شکستگی سر بر اساس سطح زخم در سر متفاوت است و سطوح زخم در پوست سر به ۴ سطح تقسیم می شود. زیرا سوراخ کردن بدن، زخم شدن و عفونتهای ناشی از آن خطرات زیادی در زمان بارداری ایجاد میکند. تنها در صورتی کـه مشکل پوستی اي مثل اگزما دارید یا پوست تان خشک، پوسته پوسته، قرمز یا خارش دار شده، استفاده از کرم مرطوب کننده می تواند مؤثر باشد. و دردیده شدن کبره و پوسته روی پوست سر طبیعی میباشد و به مرور زمان از بین خواهد رفت. ریزش مو از دو تا چهار هفته بعد از عمل به معنی آسیب فولیکول­ها نیست؛ بلکه بخشی از چرخه رشد طبیعی مو است.

به صورت کلی می توان گفت کاشت مو فرآیندی است که با استفاده از آن می توان با استفاده از متد های گوناگون موهای طبیعی فرد را از قسمت هایی از سر و یا بدن برداشت نمود و در محل مورد نظر کاشت. اگر به فکر پیرسینگ واژن هستید حتما سوالاتی در این باره دارید ازجمله اینکه جواهرات در کدام قسمت نصب می شود؟ گاهی زخمها بعد از بهبود اسکارهایی بدشکل همراه با رشد بیش از حد پوست و ایجاد بافتی به نام «کلوئید» ایجاد میکنند که اصطلاحاً به آن «گوشت اضافه آوردن» هم میگویند.

همان پیرسینگ است. از زمان های خیلی دور انجام پیرسینگ در بین افراد مختلف مخصوصا در منطقه خاورمیانه بسیار طرفدار داشته است. این عمل آنها بر پایه اعتقادشان استوار است که مارها در این جشن مقدس هیچ کس را نمی گزند! سوراخکردن گوش (ear piercing) در شرایط استریل در مجموع عملی کمخطر است اما در مورد بعضی از افراد که مستعد عفونت هستند؛ مانند بیماران دیابتی یا افرادی که کورتون مصرف میکنند یا افرادی که بیماریهایی دارند که خونشان به راحتی منعقد نمیشود و احتمال خونریزی در آنها بالا است یا افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف میکنند، ممکن است این مساله دردسرساز شود و بهتر است پزشک در این موارد نظارت دقیق داشته باشد.

متخصصان معتقدند سوراخ کردن اعضای بدن میتواند روی توانایی آنها برای اهدای خون نیز تاثیر بگذارد. سیدجلال حسینی، مدافع تیم ملی ایران و باشگاه پرسپولیس نیز داستان مشابهی با وین رونی داشته است. این مجموعه با در اختیار داشتن کادری مجرب و همچنین بروزترین امکانات پزشکی یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد انجام کاشت مو دارند. بنابراین با استفاده از روش کاشت مو DHI شاهد بالاترین میزان تراکم ، سرعت بالای کاشت و در نهایت طبیعی ترین حالت پیوند مو هستیم. اما تراکم موهای بدنشان خوب است. اما به صورت حدودی قیمت پیرسینگ در شیراز در سال ۱۴۰۰، بین ۱۰ هزار تومان تا ۷۰ هزار تومان متغیر است.

حال امروزه پانچ مورد استفاده در کاشت مو به روش SUT پس از سال ها جای خود را به دستگاه مخصوص و فوق پیشرفته ای به نام قلم ایمپلنتر داده است که با استفاده از آن تقریبا کلیه مراحل کاشت مو به وسیله این دستگاه و بدون دخالت دست انجام می گیرد. در این روش نیز تمامی کارها به وسیله دستگاه های هوشمند صورت میپذیرد. اما انتخاب قطعی بهترین روش کاشت مو کاری بسیار سخت و دشوار است که بهتر است توسط پزشک متخصص با معاینه کردن شما مشخص شود. اما به صورت کلی هزینه یا قیمت کاشت مو به روش SUT در کلینیک تخصصی موی رنسانس بین 4.000.000 تا 7.000.000 تومان می باشد.

اما در بین همه ی اینها سوارخ کاری بینی و لب طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده اسـت. اول از همه باید مشخص کنید که بدن شما به فلزات و بدلیجات حساسیت دارد یا خیر؟ روش انجام کاشت مو در این متد بدین گونه است که کلیه فرآیند بدون نیاز به جراحی و با استفاده از پانچ های مخصوص برداشت و کاشت مو انجام می گیرد.پس از انجام بی حسی در محل فولیکول مو به وسیله این پانچ برداشت و سپس در محل مورد نظر کاشته می شود. در این روش تارهای مو از ناحیه اهدا کننده یعنی پشت گوش برداشت می شود و در نواحی مورد نظر از ابرو کاشته می شود.

پیرسـینگ یعنی سوراخ کردن پوست در نواحی مختلف بدن بـه موجب آویختن زیورآلات، از گوش گرفته تا بینی، لب، زبان، شکم، ناف و نقاط شرم گاهی سوراخ کردن یا پیرسینگ انجام میشود. با توجه به دلایل گفته شده انجام کاشت مو به عنوان راه حل دائمی جلوگیری از ریزش و طاسی موی سر امروزه با روش های جدیدی انجام می شود که می توان با استفاده از این روش ظاهر جذاب و زیبای خود را به صورت بازگرداند. بانک مو: کسانی کاندید بهتری برای کاشت موی سر هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی ازفولیکولهای مو داشته باشند.

از دیگر ویژگی های این روش می توان به تراکم بالای موهای کاشته شده (۴ برابر سایر روش ها) و استفاده از میکروموتورهای بسیار ظریف جهت ایجاد برش برداشت (۴۰۰ میکرون) اشاره کرد. روش های جراحی در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت که از مهم ترین این روش ها می توان به کاشت مو به روش FUT اشاره کرد.در کاشت مو به روش FUT نواری از پوست پشت سر که دارای فولیکول های مو می باشند برداشته می شود و پس از جدا سازی واحد های فولیکولار آن آماده کاشت در نواحی از پیش تعیین شده می شوند.

گاهی پیرسینگ ها ظاهر نامتعادل و در نواحی غیرمعمول بدن نیز انجام می شوند که این کار بستگی به سلیقه و درخواست خود شخص دارد. ولی اگر نواحی پیوند داده شده دچار ریزش شوند، باید با پزشک خود در میان بگذارید. آیدا میری سلام من می خواستم بواکس تزریق کنم ولی پوستم خیلی جوش داره. سلام من حدود 20 روز از کاشت موهام می گذره ولی دوباره دچار ریزش شدن.

دیدگاهتان را بنویسید