ماست – کاله

برای کم کردن سایز بدن کافی است در روز ۵۰۰ گرم ماست بخورید. لازم است ذکر شود که هیچگاه پیمان صلحی میان این دوکشور امضا نشد و دو کشور تا به امروز در حالت جنگ هستند. در ایتالیا، بوجود آمدن حالت لاستیکی در پنیر کافی نیست و پنیر باید نرم تر باشد. از ژوئیه ۱۹۵۱ جنگ به حالت مغلوبه درآمده و مذاکرات آتشبس بین دو طرف آغاز شد، این مذاکرات دو سال بعد، پس از شکست دموکراتها در آمریکا و آغاز ریاست جمهوری آیزنهاور در ژوئیه ۱۹۵۳ به پیمان آتشبس انجامید و مدار ۳۸ درجه به عنوان مرز دو طرف تعیین شد. دو روز بعد شورای امنیت ملل متحد به پیشنهاد آمریکا قطعنامهای را برای کمک نظامی به کره جنوبی به تصویب رساند. از همین ماه عقبنشینی سپاهیان سازمان ملل آغاز شد و ادامه یافت. او در ادامه به ماجرای این بحث که چرا نماز باید به زبان عربی خوانده شود، اشاره کرد و گفت که برای نشان دادن وحدت مسلمین است که همه باید به یک زبان واحد حرف بزنند و در عین حال بیان کرد: حالا میگویند همه اقلیتهای قومی ما به زبان خودشان حرف بزنند. آلرژی به شیر گاو با علائمی مانند آسم، اسهال، استفراغ و ناراحتیهای گوارشی همراه است.

همانگونه که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم با مصرف ماست کیسه ای باکتری های مفید واقع در روده افزایش یافته و این باکتری های مفید باکتری های بیماری زا و مضر موجود در روده را از بین می برند. همچنین ماست منبع غنی ازکلسیم ، انواع پروتئین و مواد معدنی است و برای حفظ تراکم استخوان ها ، جلوگیری از چاقی و ابتلا به دیابت، همینطور حفظ زیبایی پوست و مو بسیار مفید است. خوردن ماست و دوغ کم نمک همراه با مصرف آنتیبیوتیکها مفید است . برخلاف سایر موارد نام این پنیر از خواستگاهش مصر گرفته نشده است. سایر قوای متحدین نیز دست به تعرض زده و کمونیستها به سوی شمال عقبنشینی کردند. قوای سازمان ملل به سوی نواحی شمالی پیش رفتند و در روز ۱۰ اکتبر شهر پیونگیانگ پایتخت کره شمالی به دست آنان افتاد. در ۱ اکتبر قوای سازمان ملل از مدار ۳۸ درجه گذشته و در ۱۹ اکتبر پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی به تصرف آنها درآمد. در ۱۵ سپتامبر ۱۹۵۰ نیروهای آبی-خاکی آمریکا در بندر اینچهاون ۱۶۰ کیلومتر پشت خطوط ارتش کره شمالی پیاده شده و این شهر را به تصرف خود درآوردند و ۱۰ روز بعد سئول دوباره به دست قوای کره جنوبی افتاد.

اما در این مرحله ورود میلیونها سرباز چینی، تحت عنوان قوای داوطلب، وضعیت را تغییر داده و نیروهای کره شمالی و چین مجدداً تا سئول پیش رفتند. در مجموع ۳۴۱ هزار سرباز برای کمک به کره جنوبی به جنگ اعزام شدند که ۸۸ درصد آنان آمریکایی و بقیه از ۲۰ کشور دیگر بودند. یک توله شیر که به طرز خارقالعادهای سالم مانده بود و دندانها، پوست، پنجهها و سبیلهایش هنوز بعد از گذشت ۲۸ هزار سال همانند روز مرگ بود. بهتر این است که ماست موسیر یک روز دیگر در یخچال بماند، ولی اگر وقت ندارید میتوانید آنرا بلافاصله هم استفاده کنید. دوغ گازدار، نوشیدنی است که جهت فرآیند ترش شدن و گازدار شدن، آن را در دمای محیط قرار میدهند. در دستور اصلی ذکر شده است که اگر دوغ بیش از سه روز بماند، گازدار خواهد شد. این سرعت آماده شدن برای پنیر کامِمبرت سبب میشود که این پنیر نسبت به پنیر بِری که در همان زمان آماده شده است طعم تندتری داشته باشد. دوغ حاوی كاكوتی، مقوی قلب و معده بوده و مسكن سردردهای ناشی از گرمی هواست و به دلیل خاصیت ضدعفونیكنندگی، كرمكش قوی بوده و خلطآور خوبی است و برای التیام علائم رماتیسم نافع است.

نشان داده شده است که کلسیم و فسفر در ماست، بهتر از شیر جذب میشوند و مصرف طولانی مدت ماست با افزایش کلسیم یونیزه سرم همراه است . در این میان، ارتشبد مک آرتور از فرماندهی متحد برکنار شد و ارتشبد متیو ریجوی جانشین وی شد (دلیل این عمل طرح مک آرتور برای بمباران اتمی مرز چین با کره شمالی به خاطر جلوگیری از ورود سیل سربازان چینی بود). در ۲۷ ژوئن ۱۹۵۰ شورای امنیت سازمان ملل متحد به پیشنهاد آمریکا تصویب کرد که نیروهای چند دولت عضو آن سازمان جهت مقابله با حمله کره شمالی به کره جنوبی بشتابند. در این مدت تنها سربازان چین به یک حمله شدید دست زدند. شباهت: ارتباطهای خانوادگی. ایرانیها و کرهایها هر دو به خانواده اهمیت میدهند. یک حکومت دست راستی متحد آمریکا در بخش جنوبی و یک حکومت کمونیستی متحد شوروی در بخش شمالی به قدرت رسید که هر دو مدعی حکومت بر کل شبهجزیره کره بودند و طرف مقابل را هیچگاه رسمیت نشناختهاند. با شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم نیروهای آمریکایی وارد بخش جنوبی شبهجزیره کره و نیروهای شوروی وارد بخش شمالی آن شدند و خط معروف به مدار ۳۸ درجه به عنوان مرز دو طرف تعیین شد. شیرآلات آشپزخانه دومنظوره، دو اهرم جداگانه برای باز و بسته کردن آب شهری و آب تصفیه دارند و با حرکت دادن هریک از اهرم ها، آب مربوطه از خروجی شیر خارج میشود.

دیدگاهتان را بنویسید