ماهی ازون برون

فلس ریز به رنگ خاکستری زیتونی دارد. ماهی آزاد دارای پوزه ای تیز می باشند و رنگ بدن ماهی آزاد هماننند ماهی سالمون پرورشی در دو طرف روشن است. این ماهی در دو نوع است : دریایی و پرورشی که نوع دریایی آن مرغوب تر است. راه تشخیص جنسیت اسکار به این ترتیب است که ماهی نر اسکار با مشخصات نوک لوله اسپرم شبیه به نوک قلم نی و قوز روی سر بلندتری دارد و لبهای ضخیم و پهن تر و چانه بزرگتری نسبت به ماده دارد . اگر در خواب ببینید جائی در کنار آبگیر یا حوض، رودخانه و یا دریا و استخر ایستاده اید و درون آب ماهیان فراوان می بینید که شنا می کنند بسیار خوب است چرا که خواب شما از آینده ای روشن خبر می دهد ولی شرط این است که آب صاف و زلال باشد.

گرچه مزهٔ گوشت آن بسیار محبوب است سرو آن خالی از دشواری نیست چرا که استخوانهای بسیار ریزی در گوشت آن است ماهی سفید از پایان بهار تا آغاز پاییز تخمریزی میکند. این ماهی دارای بدنی کشیده و دوکی شکل است. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، قیمت ماهی در روزهای اخیر افزایش داشته است به گونهای که هر کیلوگرم ماهی قزل آلا تا ۱۲۰ هزار تومان هم فروخته میشود، اما یک گونه کمیاب در دریای خزر زیست میکند که اگر صیادی شانس بیاورد و یک قطعه از این ماهی در تورش بیفتد بسته به وزنی که دارد از سه تا ۷ میلیون تومان کاسب خواهد شد، ماهیان آزاد، بزرگترین نمونه قزل آلای دریایی که به دلیل گوشت خوشمزه و لذیذ و کمیاب بودن ارزش تجاری بالایی دارند.

عمر آنها در طبیعت تا 15 سال گزارش گردیده است. وبسایت «مشیبل» در این مورد گزارش می دهد، فردی که این شماره به او تعلق دارد، هر روز هزاران تماس تلفنی و پیام متنی از طرفداران سریال دریافت می کند که برخی حتی از او خواسته اند بازی ماهی مرکب به صورت واقعی با آنها بازی کند! انتخاب این ماهی برای افرادی که یک آکواریوم unheated دارند بسیار عالی است. سالمندان، افراد مبتلا به بیماریهای مزمن کلیوی، کسانی که رژیم گیاهخواری میگیرند یا در مناطقی زندگی میکنند که کمتر در معرض نور خورشید قرار دارند، بهتر است بیش از دیگران از این نوع ماهی استفاده کنند.100 گرم از این ماهی، 136 کیلوکالری انرژی، 24 گــــــرم پروتئین و 5 گــــــرم چربی دارد.

ماهی ازون برون به دلیل صید بی رویه مخصوصا توسط کشورهای همسایه به شدت در معرض خطر است. ماهی سالمون پرورشی نوعی ماهی قزل آلا است که در آبهای شیرین پرورش داده می شود. تا این جای کار که مشکلی در کارت بازرگانی استخدام کنندگان بازی ماهی مرکب وجود ندارد. از خوردن این غذا با آب میوههای مختلف از جمله آب پرتقال و آب آلبالو بپرهیزید زیرا طعم مناسبی را ایجاد نخواهند کرد. به طور کلی صرف هزینه برای در اختیار گرفتن یک جفت تضمین شده ممکن است چندان توجیه پذیر نباشد مگر اینکه شما تصمیم گرفته باشید که این کار را بکنید.

اگر خواب ببینی در حال صید گربه ماهی هستی، تعبیر آن است که دشمنان برای شما نقشههایی در سر دارند، ولی هوش و ذکاوت شما باعث میشود تا موفق عمل کنید. و همانطور که پیش تر هم گفتیم شماره تلفنی که در کارت های بازرگانی سریال به نمایش در آمده برای یکی از شهروندان کره ای دردسرهای زیادی درست کرده است. پهلو های ماهیان جوانتر نقرهای رنگ است در صورتی که در ماهیان مسن تر به رنگ طلایی مایل به سبز میباشد . مرغوب ترین ، عالی ترین نوع ماهی جهان است.

ماهی آزاد کمیاب و گران قیمت است. بعد از ماهی سفید شمال , پرخریدارترین و پرطرفدارترین ماهی است. بعد از تشخیص، سریعا اقدام به برطرف ساختن آن مشکل بپردازید و پیشگیری لازم برای جلوگیری از ادامه تلفات آنها را بعمل آورید. اگر هنوز مجموعه جدید نتفلیکس که یکی از بهترین سریالهای دنیا در سالهای اخیر است را ندیده اید، در سرویس هنر و سینما مجله کوروش نقد و بررسی یکی پربیننده ترین مجموعه های شبکه نتفلیکس را بخوانید. ماهیان دریای خزر که البته ماهی سفید و ازون برون آن بسیار معروف تر از بقیه می باشد، بسیار متنوع بوده و در تهران نمی توان سراغی از تنوع ماهیان شمالی در هر ماهی فروشی ای گرفت اما اگر سری به بازار ماهی شهرهای شمالی مخصوصا رشت و لنگرود بزنید می توانید تنوع ماهیان این دریا را به چشم ببینید و حتی بچشید.

ماهی آزاد در ایران در نواحی شمالی دریا خزر یافت می شود و در هیچ جای دنیا دیده نمی شود. این ماهی از رودخانه به دریا می آید. اما در دوره ای از زندگی این ماهی نوع غذایی که به آن داده می شود سبب می شود تا رنگ بدن آن تغییر نماید و گوشت آن به رنگ نارنجی یا قرمز در آید. بنابراین از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه می باشد که این موجود دریایی ارزشمند را به سبد غذایی خانواده خود اضافه نماید. ماهی آنجل یا ماهی فرشته ای یکی از دسته ماهی های آکواریومی می باشد که زیبایی بسیار جذابی را به آکواریوم ها می بخشد.

۱- ماهیهای مولد را به آرامی به آکواریومی که از قبل آماده کرده اید منتقل سازید. مس از خواص اعجازانگیز ماهی مرکب که در استفاده مناسب از آهن توسط بدن، تقویت انرژی، جلوگیری از پیری زودرس، تنظیم ضربان قلب، تقویت بهبود زخمها و افزایش تولید گلبولهای قرمز کمک میکند. اردک ماهی از دامنه وسیعی از منابع غذایی تغذیه میکند. توجه داشته باشید از منابع غذایی دیگر ویتامین B میتوان به گوشت قرمز یا سفید، محصولات لبنی و تخم مرغ اشاره کرد. پشت آنها معمولاً به رنگ خاکستری یا قهوهای و با خالهای مشکی در نوارهای تیره میباشد. از مشخصات دیگر ماهیان آزاد این است که در قسمت پشتی بدن و در قسمت فوقانی سر دارای رنگ تیره خاکستری است.

نام علمی که هم اکنون این ماهی با آن شناخته می شود ASTRONATUS OCELLATUS است . انواع این خاویار عبارتند از : خاکستری ، سیاه ، بور ، درشت ، ریز و بسیار درشت ، گران ترین نوع خوایار بور بسیار درشت است. فلس ریز دارد با پوشش نقره ای روشن ، خال سیاه روی آن دیده می شود. پوزه باریک فلس ریز نقره ای دارد و تقریباً بی خار است جزء ماهی های مرغوب به شمار می رود گوشت آن سفید و نرم است. این ماهی به دلیل اینکه گوشتخوار است زیاد محبوب نیست اما حرام هم نیست.

جفت احتمالی را به منزل ببرید و پس از رعایت اصول ایمنی مانند هم دما کردن آب و کارهایی از این قبیل آن را ماه اسکار خودتان قرار دهید. بهتراست ازآبیکه یک یا چند کشتگاه ماهی را سیرآب نموده استفاده نشود . شکار اصلیشان که همواره در دسترس میباشد ماهی کولمه یا Roach میباشد. مانند یک تکه مسطح و هموار از سنگ شیل ، یا مصنوعی باشند مانند تخته سنگ هایی که بدین منظور وجود دارند .

پخش ماهی سالمون به صورت عمده توسط چه شرکت هایی صورت می گیرد؟ عمده شکارشان دیگر ماهی ها به انضمام انواع خودشان میباشد. گوشت لذیذ این ماهی سبب شده تا علاوه بر بازارهای داخلی، در بازارهای خارجی نیز مورد استقبال مردم قرار گیرد.ماهی آزاد و ماهی سالمون پرورشی دارای شباهت هایی هستند زیرا هردو دارای گوشت نارنجی می باشند اما تفاوت عمده آنها در قیمت آن است. بهترین روش این است که هر هفته دو مرتبه ماهی آزاد میل کنید تا تمام این مواد معدنی مورد نیاز بدن را به راحتی جذب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید