نتایج مصرف ماست بر سلامتی – سبک زندگی

این مساله باعث قوام یا منعقد شدن ماست می شود. ماست لبنیات پر فایده و مفیدی است و خواص بسیار زیادی دارد که همگی این خواص را نمی توان به طور کامل در یک مقاله گنجاند ، به همین جهت خلاصه ای از خواص این لبنیات ارزشمند را برایتان جمع آوری کرده ایم. گمان نکنید که با جوشاندن زیاد ماست شما الزاما غلیظ تر نمی شود. البته باید توجه داشت که گازدار شدن دوغ های بدون گاز ، به معنای مزیت و کیفیت آنها نمی باشد. ماست های صنعتی ایرانی، یکی از با کیفیت ترین انواع ماست در جهان هستند و به ویژه در سال های اخیر، انواع و اقسام ماست ها با طعم و شکل متنوع به بازار معرفی شده اند. در سال های پیش، حتی ماست های کارخانه ای نیز بعد از باز شدن، کمی رقیق و یا به اصطلاح شل می شدند. نوشیدن دوغ برای از بین رفتن عفونت دستگاه گوارش مفید بوده و به بهبود عملکرد کبد نیز کمک میکند.

اگر ساختار بین این پروتئین ها از هم جدا شود، آب بین بافت ماست آزاد می شود. به این ترتیب هم میکروبهای شیر از بین میروند و هم آب اضافی شیر تبخیر میشود. به این ترتیب علاوه بر ۳ قاشق غذاخوری خامه صبحانه، یک قاشق مرباخوری سر پر نشاسته آسیاب شده هم به خامه و شیر و ماست اضافه کنید، هم بزنید و سپس به شیر اضافه کنید. به این ترتیب که هر 100 گرم موسیر بیش از 10 درصد نیاز روزانهی ما به این ویتامین را تامین میکند. دمای ظرفی که شیر را برای درست کردن ماست داخل آن میریزید باید هم دمای محیط باشد. نگهداری طولانی مدت از ماست در محیط گرم، باعث آب انداختن و حتی فساد ماست می شود و روی طعم آن تاثیر می گذارد. یکی از مشکلات رایج در تهیه ماست، آب انداختن آن است. ماست می تواند لکه های نازیبا روی پوست را کاهش دهد، برای برطرف کردن لکه ها لازم است تا چند قطره آب لیمو را در ماست بریزید و به آرامی چند دقیقه ای روی قسمت مورد نظر ماساژ دهید. ماست آب افتاده چه ایرادی دارد؟ هر چه خامه پرچربتر باشد، سفتتر و غلیظتر بوده و بر میزان ویتامینهای محلول در چربی نظیر ویتامینهای A،E و D آن افزوده میشود.

قبل از هر چیزی، باید بدانیم که چه چیزی باعث می شود تا ماست خانگی آب بیفتد. البته امروزه به دلیل اینکه فرایند پاستوریزاسیون و هموژنیزاسیون بسیار حرفه ای تر انجام می شود، به ندرت ماست های کارخانه ای بعد از خرید آب می افتد. ظرف ماست را بعد از ۴ الی ۶ ساعت بدون تکان دادن به مدت ۲۴ ساعت در یخچال بگذارید. اگر مایه ماست از این مقدار بیشتر باشد ماست ترش و رقیق میشود و خودش را خوب نمیگیرد. علت نبستن ماست اضافه کردن مقدار بیشتر ماست است. یک دلیل دیگر نبستن ماست داغ بودن شیر است. یکی از پر تنوع ترین انواع لبنیات که از دیرباز بر سر سفره های ایرانی وجود داشته، ماست است. در ماست اسید لاکتیک هم وجود دارد که پوست های مرده را از موها جدا می کند و باعث درخشان تر شدن موها می شود. همان طور که گفتیم، امروزه تنوع بالایی از ماست های صنعتی در بازار وجود دارند. کسانی که مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند می توانند به راحتی از از ماست استفاده کنند.

به همین دلیل بهتر است تا از شیر پر چرب استفاده کنید. به ازای هر یک لیتر شیر، یک قاشق غذاخوری مایه ماست به شیر اضافه کنید. برای درست کردن ماست خانگی به ازای هر لیتر شیر یک قاشق غذاخوری ماست به عنوان مایه ماست استفاده کنید. برای داشتن یک ماست خانگی سفت و پرچرب باید از شیر پرچرب استفاده کنید. اگر از شیر میش برای درست کردن ماست استفاده کنید ماست شما کشدار میشود. که برای تهیه پیتزا استفاده میشود و تاحدی دارای آب کمتری نسبت به پنیر موزارلا است. با این کار آب ماست از آن خارج می شود. این پنیر، مرکزی نرم و خوشمزه دارد که با روکشی نازک احاطه شده است. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که روی ظرف را با یک پارچه تمیز بپوشانید و سپس ظرف را در دمایی پایین تر از دمای اتاق نگه دارید. برای درست کردن ماست خانگی با شیر ابتدا باید در یک قابلمه تمیز شیر را بجوشانید.

دیدگاهتان را بنویسید