هر آنچه که باید درباره سنگ کلیه بدانیم – دکتر حسین کرمی متخصص ارولوژی

جالب است بدانید، کاهش دریافت کلسیم در رژیم غذایی، تعادل کلسیم و اگزالات را برهم میزند و منجر به افزایش دفع اگزالات و افزایش تمایل به تشکیل سنگهای اگزالات میشود. این نوع کاهش وزن که درنتیجه یک رژیم غذایی کم کالری و یا بعد از جراحی های چاقی رخ می دهد، نیز می تواند باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا بشود. سولفات منیزیم باید قطعا استفاده شه (دلایل در مقاله تخلیه سنگ های کبد و کیسه صفرا ذکر شده) و همچنین اینکه باعث میشه که التهاب داخل کیسه صفرا رو کمتر کنه و اجازه میده که بعدا، یک سری از تخلیههایی برای خروج سنگهای صفراوی کبد و کیسه صفرا رو ادامه بدین یا شروع کنید.

این بود نگاهی مختصر به فوائد کلی زعفران، در ادامه مقاله به معرفی بهترین نوشیدنی برای کیسه صفرا می پردازیم، تا پایان مقاله همراه ما باشید. از زعفران همچنین در مقابل اسهال خونی، تب، سرخک، هپاتیت، مشکلات کیسه صفرا ( که در ادامه به معرفی بهترین نوشیدنی برای کیسه صفرا می پردازیم )، سیروز طحال و کبد، عفونت ادرار، وبا، دیابت و بیماری های پوستی استفاده می شود. حالت تهوع یا استفراغ : حالت تهوع و استفراغ علائم شایع انواع مشکلات کیسه صفرا است. کیسه صفرا حاوی مایعی گوارشی بوده که به آن صفرا، زرداب و یا زهره گفته می شود و کیسه صفرا آنرا به روده کوچک ترشح می کند.

هر یک از این سنگ ها از قدرت های نجومی بسیار بالایی برخوردار هستند که به انرژی درمانی افرادی که از این سنگها استفاده می کنند ، کمک بسیاری می کند . تخم مرغها، پنیر، شیر، ماهی – این غذاها قطعا باید پرهیز شوند یا هر گونه غذای سرخ شده یا بسیار سرخ شده دیگه، غداهای خیلی چرب باید در حین این دوره پرهیز شوند تا شما به صورت نرم و موثر بهبود پیدا کنید.

میل نمودن آب یخ، میل نمودن آب سرد فی مابین غذای گرم و پس از آن، خوردن غذای ناپخته و عدم کامل جویدن غذا موجب پیدایش سنگ کیسه صفرا می شود؛ بدین صورت که صفرای موجود در کیسه، به شکل یک دانه ریزی شبیه به خاکشیر منعقد می شود؛ و به همین ترتیب با روش تغذیه فوق این دانه درشت تر شده و به سنگ کیسه صفرا تبدیل می شود. که باعث سرد شدن جداره کبد می شود و با خوردن آب سرد، بر روی جداره کبد لایه ای شکل میگیرد؛ چون صفرای معلق موجود در کبد به سمت جداره فراخوان می شود در کوتاه مدت تبدیل به صفرای لجنی و دراز مدت تبیدل به کبد چرب می شود.

وجود مقدار زیاد بیلی روبین: شرایطی مانند سیروز (التهاب شدید کبد)، عفونتها و اختلالات خونی میتوانند باعث ایجاد بیلی روبین زیاد در کبد شوند. شرایط سلامتی خاصی وجود دارد که موجب میشود بیلی روبین بسیار زیادی در بدن تولید شود، مانند عفونت مجرای صفراوی، سیروز کبدی و اختلالات خونی. صفرا یا زرد آب مایعی قلیایی زرد رنگ است که توسط نوعی سلول های کبدی ترشح می شود و در گوارش چربی ها نقش دارد. زمانی که سطح کلسترول در خون شما افزایش یابد در وافع می تواند برای تمام اعضای بدن تان با منفی داشته باشد .اگر مهم ترین تاثیرات منفی کلسترول بالا بیماری های قلبی و عروقی ، بیماری های کبدی و مهم ترین آن سنگ کیسه صفرا می باشد .

شایع ترین بیماری کیسه صفرا سنگ صفراوی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سنگ را با حرکات دایره ای ملایم، روی ناحیه مورد نظر بمالید. در این شرایط تب غیر معمول نیست.از دیگر دلایل التهاب کیسه صفرا می توان به مصرف الکل، عفونت ها، یا تومورهایی که مجاری صفراوی را مسدود می کنند، اشاره کرد، اگرچه سنگ کیسه صفرا دلیل شماره یک محسوب می شود. میل جنسی را تقویت می کند و به عنوان ضد درد خصوصا در درمان دردهای کولیکی، التهاب لثه موثر است. از آنجایی که برای درمان درد کیسه صفرا حتماً باید به پزشک مراجعه کرد، اما به عنوان اقدام فوری جهت تسکین درد می توان از راهکارهای خانگی نیز استفاده کرد.

یکی از نشانه های شناخته شده مشکل در کیسه صفرا رنگ روشن تر از حد معمول مدفوع است. از جمله علائم ابتلا به تورم کیسه صفرا، درد در قسمت راست بدن، دقیقا پایین دنده ها، درد پشت، درد در شانه راست، استفراغ، تعریق و بی قراری از جلمه علائم ابتلا به تورم کیسه صفرا می باشند. هرچند، با توجه به مجلهی انگلیسی تغذیه، پکتین از تشکیل سنگ کیسه صفرا جلوگیری نمیکند و اثر قابل توجهی بر سوختوساز کلسترول ندارد. سنگ کلیه، رسوبات سختی است که معمولاً به دلیل افزایش غلظت املاح و نمک در ادرار به وجود میآید.

کیسه صفرا یک کیسه کوچک واقع در سمت راست بدن، در زیر کبد است و وظیفه نگهداری صفرا و آزاد کردن آن را بر عهده دارد. کیسه صفرا، کیسه کوچکی است که در قسمت سمت راست بدن و زیر کبد واقع شده و صفرا مایعی است با رنگ سبز متمایل به قهوه ای که توسط کبد تولید می شود. کیسه صفرا اندامی کوچک و گلابی شکل در سمت راست شکم و زیر کبد می باشد.

تلاش کیسه صفرا برای حرکت دادن سنگ موجب شکل گیری درد می شود. قطعا برای من کار کرد، من از بیش از ۴۰ حمله سنگ صفراوی رنج بردم قبل از اولین تخلیه کبدم و بعد از اون هیچ وقت این اتفاق نیافتاد. البته بخش اعظم سنگهای شناخته شده در آن زمان به دلیل اثرات جسمانیشان و بپس از آن به خاطر خواص ماورایی و درآخر به کاربردهای زینتی می رسیده اند و این موضوع نشاندهنده این است که سنگها در فرهنگ علمی و عامه ایرانیان از امکانات زمین برای بهزیستی انسانها بوده اند و مانند گیاهان در دسترس اطبا برای درمان قرا داشته اند.

اسانس آن آرام بخش است و می تواند در افسردگی با منشا عصبی موثر باشد. زعفران دارای ویژگی های مختلفی نظیر اثرات آرام بخشی، خلط آوری و محرکی است و به عنوان محرک، بادشکن، قاعده آور و سقط کننده جنین شناخته می شود. آندزیتها اکثرا در مناطق اطراف اقیانوس آرام یافت میشوند و معادل دانهای آندزیت ، دیوریت نام دارد. در مورد نام پنجشیر دو نظر وجود دارد. براساس سختی پایینی که این سنگ دارد نمی توان آن را به عنوان گوهر سنگی معروف و پر استفاده نام برد. هنگامی که صفرا در بدن ما آنقدر کلسترول داشته باشد ، در کیسه صفرا تشکیل می شود که مواد شیمیایی موجود در صفرا ، و از طریق کبد دفع می شود ، نمی تواند به طور م itثر آن را حل کند.

طریقه مصرف: روزی ۳ بار و هر بار ۳ قاشق غذاخوری در نصف استکان آب ولرم حل کرده و ۱ ساعت بعد هر وعده غذا میل شود. ملیسا: روزی ۳ بار و هر بار ۳ قاشق غذاخوری از محلول را به همراه مقداری خاکشیر و نبات در یک استکان آب انجیر حل نموده و یک ساعت بعد غذا میل نمایید. اين تيپ ذخاير تالك بدليل پايين بودن ذخيره و اشكالات استخراجي بواسطه نياز به سنگ جوري هاي ظريف و باطله برداري زياد از نظر اقتصادي داراي اهميت كمتري هستند و اگرچه ذخايري از اين گروه در استانهاي خراسان، زنجان، سيستان و بلوچستان و هرمزگان شناسايي شده است اما تاكنون در ايران بهره برداري در خور توجهي از اين دسته ذخاير نشده است.

به طور کلی ریشه پیدایش سنگ کیسه صفرا و کیسه صفرا لجنی در روش تغذیه نهفته است. سنگها معمولا نشانهای ندارند و و مدت ها بدون آن که علامت مهمی از خود نشان دهد یا مزاحمتی فراهم آورد، باقی می ماند با این حال، اگر سنگ کیسه صفرا دارید و به مسدود شدن لوله خروجی منجر شده است، نشانه هایی نظیر درد ناگهانی در قسمت مرکز و بالا سمت راست شکم بروز میکنند.رژیمهای غذایی با چربی زیاد و کم فیبر خطر ابتلا به سنگهای صفراوی را افزایش میدهد .

دیدگاهتان را بنویسید