همه چیز در مورد ماهی اسکار ; رفتار و ویژگی ها – پت زیپ

محمدسالم ساعی از تاجران و سرمایهداران خواست در این قسمت سرمایهگذاری کنند تا از یکسو ماهی خوشکیفیت تولید شود و از جانب دیگر برای شهروندان زمینه کار مساعد گردد. با انکشاف صنعت ماهیپروری برعلاوه گردش سرمایه داخلی، برای صدها تن کار دایمی مساعد شده و دسترسی مردم به گوشت ماهی نیز سهل میگردد. تونی کریسپ نیز در کتاب فرهنگ تفسیر رویا اینگونه درباره تعبیر دیدن ماهی در خواب مینویسد:شخصی به احساساتی که مدت ها سرکوبشان کرده بود اجازه ابراز میدهد. از گونه روسی بزرگتر میباشد و کیفیت خاویاری برتر از وی را نیز دارا میباشد از نظر ظاهری تا حدی شبیه به هم میباشند گرچه رنگی تیره تر همراه با رنگ دانههای سفید رنگ که تا بینی وی ادامه پیدا کرده وی را از نظر ظاهری از تاس ماهی روس جدا میکند.

رییس زراعت بلخ میافزاید با آنکه ولایت بلخ دریای آمو را دارد، در ولسوالیهای شورتپه و کلدار نیز از ظرفیت بلند در راستای انکشاف صنعت ماهیپروری برخوردار میباشند، اما تا کنون سکتور خصوصی در این زمینه سرمایهگذاری نکرده است. وی با اظهار نگرانی از این موضوع گفت: شکار ماهی های کمیاب، با وسایل مختلف غیرقانونی از جمله جنراتور و بمب دستی، هنوز هم جريان دارد. مسوولین می گویند که شکارچیان در این ولایت؛ توسط جنراتور، غذاهای زهری و استعمال بمب دستی در دریا، بصورت غیرقانونی ماهی های کمیاب را شکار می کنند. پس با خیال راحت ماهی قزل آلاتون رو بخرین و با این دستور تو کمتر نیم ساعت یه ماهی سرخ کرده محشر داشته باشین…

مقامات می گویند برخی از تمویل کنندگان برای انجام این پروژه اعلام آمادگی کرده اند. محمدسالم ساعی رییس زراعت ولایت بلخ، میگوید که حوضهای ماهیپروری این ولایت بیشتر در ولسوالیهای شورتپه، کلدار، شولگر، نهرشاهی، بلخ، دهدادی و خلم موقعیت دارند. برخلاف بیشتر چربی های دیگر، چربی های امگا 3 برای بدن ضروری محسوب هستند، به این معنی که باید آن ها را از رژیم غذایی خود دریافت کرد؛ زیرا بدن انسان قادر نمی باشد به طور طبیعی آن ها را تولید کند. این هوشمندی در ماهیان رودخانه ای معمولاً به چشم می خورد و به طور کلی ین ماهیان از دسته ماهیان احساساتی محسوب می شوند.

صادرات گوشت ماهی خاویاری و حتی هر ساله در حال افزایش است چون این ماهیان خاویاری گوشت پر خاصیت و بسیار خوشمزه می باشد که مورد علاقه تمام کشورها قرار گرفته است. قیمتترین گوشت ماهی، گوشت ماهی لقه است که هر کیلوی آن بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ افغانی خرید و فروش میشود. گوشت ماهی مورد نیاز باشندگان بلخ کمتر از ۱۰ درصد از حوضهای ماهیپروری تهیه میشود. از سوی دیگر، بیشتر ماهی مصرفی به شکل وارداتی از خارج کشور به خصوص از اوزبیکستان و پاکستان وارد میشود.

ساعی تاکید میکند ریاست زراعت بلخ در نظر دارد تا در سال ۱۴۰۰ یک مرکز هیچری برای تولید جوجهماهی را در ولسوالی دهدادی و یک مرکز تولیدی ماهی را در ولسوالی کلدار از بودجه انکشافی به منظور ترویج و گسترش بیشتر صنعت ماهیپروری بسازد. او گفت: «در ولایت بلخ یک فارم هیچری (فارم تولید جوجهماهی) ماهی در ولسوالی بلخ فعالیت میکند و ظرفیت تولید سالانه آن به یکونیم میلیون جوجه ماهی میرسد. پس از تخم گذاری دوباره به دریا بازمیگردند و این چرخه تکرار میشود.

یک مقدار بیشتر از صید ماهی در امتداد دریای ولسوالیهای همجوار با دریای آمو مربوط به ولایات قندوز، بلخ و جوزجان فراهم میشود. به نسبت سایر تاسماهیان دریای خزر، بیشتر به سطح آن میآید. اگر آب متعفن باشد و در آن ماهیان خوش رنگ و زیبا شنا کنند خوب نیست چرا که خواب شما می گوید , چیزهائی بدست می آورید که به رنج و بدبختی و بیماری در برخورد به آن نمی ارزد. اگر آب متعفن باشد و در آن ماهيان خوش رنگ و زيبا شنا کنند خوب نيست چرا که خواب شما مي گويد چيزهائي بدست مي آوريد که به رنج و بدبختي و بيماري در برخورد به آن نمي ارزد.

اگر خواب ببیند از دهانش , ماهی بیرون می آید به معنای دروغگویی اوست و خوردن ماهی نشان از بدست آوردن مال دارد . اگر خواب بیند از دهان او ماهی بیرون آمد، دلیل که دروغ بسیار گوید. اگر در خواب ماهی خورد، دلیل که از غلام مضرت بیند . تشخيص جنسيت اسكات ها چه ازسيلور اسكات و گریین اسکات و تمام انها غير ممكن است و علامتي از نر بودن يا ماده بودن اسكات ماهي ها وجود ندارد. 70 سانتی متر قرار است تخمگیری انجام شود بهتر است از یک ماهی ماده و دو عدد ماهی نر استفاده شود.

PH سختی کل dH 19-5 دمای C26-22 (به نظر من درجه حرارت ۲۸ سانتی گرادبهترین درجه حرارت است). دیدن ماهی در خواب در دریای گرمسیر، دلیل بلا و سختی بود و در دریای سردسیر تاویلش نیکو بود. حضرت دانیال (ع) میفرمایند: تعبیر خواب ماهی در دریای گرمسیر، بلا و گرفتاری و سختی و مشقت است، ولی در دریای سردسیر تعبیرش خوب و نیکو است. طول اسکارها در طبیعت تا 45 سانتیمتر هم میرسد ولی در آکواریوم معمولا از 30 سانتیمتر بزرگتر نمی شود.

تغذیه اسکارها سخت نیست ولی بعضی اوقات با ناکامیهایی همراه خواهد بود . تغذیه:خوراک فرشته ماهی لارو پشه ، کرم توبیفکس و بچه ماهی است ولی از دل گاو ، میگو ، آرتمیا، کرم خونی و … اگر لکه های سفید بعد از 5 روز از درمان باقی بمانند، ممکن است که یک عفونت باکتریایی ثانویه به ضایعات باقی مانده از انگل حمله کرده باشد که در این صورت ماهی نیاز به آنتی بیوتیک دارد. 3. پیاز رنده شده، آبلیمو، نمک، فلفل سیاه و زعفران دم کرده را به ماهی اضافه کنید و مدت یک تا دو ساعت در یخچال بگذارید.

بهترین ادویه ماهی سالمون برای مرینیت کردن آن موادی شامل نمک، فلفل و روغن زیتون است؛ همچنین در صورت تمایل می توانید برای مزه دار کردن ماهی سالمون زعفران، پودر پاپریکا، پودر آویشن یا رزماری، آب لیموترش و پودر سیر استفاده نمایید. پس ماهی نمایانگر آن چیزی است که از درون انسان برمیخیزد، که میتواند مغذی و مقوی یا مخرب باشد و این بستگی به محتوای رویا دارد. برای تکثیر اسکار می توانید هر تعداد مخزن مربوط به تخم گشایی آرتمیا که لازم دارید تهیه نمایید و هر قدر آرتمیا که لازم دارید تولید کنید؛ و برای این کار به تنها چیزی که نیاز دارد پول است.

وی علاوه کرد که تنها یکتعداد از شکارچیان، بصورت قاچاقی و غیرقانونی اقدام به شکار ماهی با استفاده از جنراتور، غذاهای زهری و بمب دستی میکنند. مسوولین ادارۀ حفظ محیط زیست ولایت بغلان میگویند که نسل برخی از ماهی های کمیاب، به دلايل شکار غیرقانونی در این ولايت رو به انقراض است. منبع با اشاره به این نکته که شکار با استفاده از زهر، بمب دستی و جنراتور، رایج شده است گفت که در صورت مشاهدۀ اینگونه افراد، آنها و دیگر مردم منطقه، مسوولین امنیتی را در جریان می گذارند.

احمد جاوید بشارت سخنگوی قوماندانی امنیۀ بغلان، اظهار داشت که تلاش آنها برای جلوگیری از شکار غیرقانونی ماهی و دیگر حیوانات، نیاز به همکاری جدی مردم دارد. تیغ ماهی: دیدن تیغ ماهی در خوابتان به نگرش، افکار یا دیدگاههای قدیمی اشاره دارد که قبلا روشن شده است. تعبیر دیگر این است که شناکردن ماهی در خوابتان ممکن است نمادی از درک و فهم باشد. موضوع پراهمیت پس از روش تشخیص ماهی سالمون و قزلآلا، روش طبخ این دو نوع ماهیست که در ادامه توضیح خواهیم داد. ماهی قزل آلا به روشهای مختلفی مثل ماهی قزل آلای شکم پر، کبابی، سرخ شده و پخته شده در فر طبخ میشود.

تغاره ماهی ۴۰۰ افغانی و زغاره ماهی و شیرماهی ۲۵۰ تا ۳۲۰ افغانی در بازار بلخ فروش میشود. در فاصله ۸ تا۱۲ سالگی بالغ میشود. همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار – میل کرد . گلد فیش در انواع مختلف وجود دارند، که از آن جمله میتوان دم چادری، مرواریدی، کله شیری، کلاه قرمز، کالیگو، بلک مور را نام برد. باتوجه به اینکه اسکار ماهی نسبتا بزرگ است و برای تخمریزی احتیاج به محیط بزرگتری از یک آکواریوم نسبتا بزرگ معمولی دارد، میتوان آنها را در استخرهای کوچک خاکی به عرض 4.5 و طول 15 متر و ژرفای حداکثر 1.2 متر در مرکز آن نگهداری نمود.

گونهها با ابعاد بزرگ بزرگ میتواند نگهدایشان را در آکواریوم برای دیگر ماهیها دشوار کند؛ زیرا میتوانند از اکثر ماهیهای آکواریومی آب شیرین غذا درست کنند. تولید ۴۱ میگاوات برق در فابریکه ماهیپر، میتواند در کاهش بخشی از پرچاویهای برق اثر گذار باشد. 3. ماهی را از یخچال خارج کرده، مواد باقی مانده بر روی آن را کامل پاک کنید. از قامتی معادل یک و نیم متر تا بیش از چهار متر بر خوردار است، رکورد صید آن در ایران ۶۲۰ کیلوگرم بودهاست. ـ اگر خواب ببینید گربه ماهی صید می کنید ، نشانه آن است که نقشه های دشمنان شما را پریشان می کند ، اما حضور ذهن و اقبال به شما کمک می کند تا از دام آنها بگریزید .

اگر حس کردید ماهی بوی آمونیاک میدهد از مصرف آن خودداری کنید به خاطر اینکه تازه نیست.ماهی آزاد: یک ماهی چرب و روغنی هست یا نه؟ ممکن است بیانگر موقعیتی باشد که لغزنده است یا دست نیافتنی است. ممکن است شنیده باشید که اسکارهای نر بالغ دارای تعدادی لکه یا خال در پایه باله پشتی خود هستند. دست کم مطمئن شوید که پیشاپیش تمام جزئیات این معامله برایتان روشن شده است و قبلا در مورد برخی مسائل به توافق رسیده اید مسائلی همچون : اگر یکی از ماهی ها یا هر دو آنها در طول یک هفته ای که در اختیار شما هستند بمیرند چه کار باید کرد ؟

دیدگاهتان را بنویسید