پلاتین و هر آنچه باید درباره کاربرد آن در زیورآلات بدانید

1-2. استان کرمان در 30 کیلومتری جنوب شرق شهر راین، در اطراف دهکدههای قلعه حسنعلی، قلعه حیدر و توتک تعداد 15 کراتر وجود دارد. بعد از مشهد استانهای همدان، زنجان، کرمان و سیستان و بلوچستان استانهای نسبتا با پتانسیل بالا در این حوزه هستند. در این تانک ها، محیط قلیایی است و خنثی بودن تالک، موجب می شود تا مواد قلیایی با بدنه ی تانک، واکنش ندهد. توپاز قهوهای مانند توپاز زرد ارزان است و یافتن آن کار سختی نیست.

برای لایه برداری بی خطر پوست پا یا دستان، به یک کاسه بزرگ آب گرم احتیاج دارید، اما اگر می خواهید از سنگ پا در آرنج ، صورت یا گردن استفاده کنید ، بهتر است این کار را هنگام دوش گرفتن انجام دهید. شرکتهای ساختمانی بزرگ و معتبر، این روزها بخش مهمی از کار نما سازی ساختمان های خود را با این سنگ ها به انجام میرسانند. این سنگ ها ریز بلورند. این گونه سنگها حالتی دانه ریز و تودهای شکل دارند و در صورتی که عمل سرد شدن ماگما خیلی سریع اتفاق بیفتد، مثلاً هنگامی که گدازه به داخل آب دریا یا دریاچه جریان یابد، بلورها تقریباً هیچ زمانی برای تشکیل شدن پیدا نمیکنند، سنگی که در این حالت پدید میآید یک شیشه طبیعی است.

این نوع الماس سیاه نوع دانه ریز بورت ها می باشد. سنگ های آذرین بیرونی از دانه های ریزی تشکیل شده اند ولی سنگ های آذرین درونی درشت دانه اند، این سنگ ها مانند ریولیت و بازالت دارای بلور های نسبتا ریزی هستند. به چه دلیل گفته می شود سنگ ها تغییر می كند؟ باید بدانید که در بسیاری از افراد که روش حل کردن سنگ را پیش گرفتند ، سنگ صفراوی در آنها بازگشته است . برای مثال بسیاری از انواع سنگ های آذرین، حاوی فلزاتی مانند مس، قلع و پلاتین هستند.

داشته باشید و خریداری کنید، بهتر است اطلاعات خود را در زمینه انواع سنگهای قبر افزایش دهید. در سال 1969 موریس و ریچادر ویلژوئن اولین توصیف دقیق شیمیایی و سنگ شناسی یک سری جدید و مهم سنگهای آتشفشانی را که واجد انواع اولترامافیکها بود ، منتشر ساختند. این حادثه در قطعات تقریبا قدیمی رخ داده و به نظر میرسد سارقان با آسودگی چندین قطعه سنگ را در بامداد چهارشنبه هجدهم اسفند ماه سال جاری به سرقت بردهاند. در میان تمام سنگ های قیمتی الماس ها از بیشترین محبوبیت برخوردار هستند و تقریبا هر کسی خواهان قطعه جواهری است که این سنگ های قیمتی آن ها را مزین کرده باشند.

این به این معنی است که الماس روشن تر (درخشان تر)، پراکندگی نورهای رنگی بیشتر، و تلالو نور و برق بیشتری از یاقوت ها دارد. عدم پلاستیسیته: این ماده یک ماده ی جاذب رطوبت است و از این رو، در زمان مخلوط شدن با آب، توده ای پلاستیک، ایجاد نمی کند. بسیاری از آنها به جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه در آینده کمک می کند ، قبل از هر کاری مطمئن شوید که مقدار زیادی آب می نوشید اگر در طول دوره بیماری، روزانه 8 تا 10 لیوان آب بنوشید ،رنگ ادرار شما روشن و شفاف تر خواهد شد .که این ،یک نشانه خوبی می باشد ؛ در این بخش از سلامت نمناک 12 تا از بهترین درمانهای خانگی و طب سنتی برای رفع و درمان سنگ کلیه آمده است .فراموش نکنید علاوه بر استفاده از این نسخه ها حتما و باید برای تشخیص و درمان مناسب با پزشک مشورت کنید.

کانی این سنگ ها با میکروسکوپ قابل مشاهده نیست و به میکروسکوپ های بسیار دقیقی نیاز هست. این سنگ تیرهرنگ است و تیرگی آن به این علت است که هیچ گونه بلوری در آن وجود ندارد. اگر مواد مذاب از راه شکستگی ها و شکاف های موجود در سنگ کره به سطح زمین راه پیدا کند به سنگ های آذرین بیرونی تبدیل می شوند. ماگما ممکن است به بخشهای بالایی پوسته نفوذ کند یا از راه شکافها و سوراخها به سطح پوسته راه یابد. هر جایی که سنگها ذوب شوند، مادهی مذاب، که ماگما نام دارد، به سوی بالا راه پیدا میکند و آرام آرام دمای آن کاهش مییابد و سنگهای آذرین را پدید میآورد.ماگما ممکن است به بخشهای بالایی پوسته نفوذ کند یا از راه شکافها و سوراخها به سطح پوسته راه یابد.

هر جایی که سنگها ذوب شوند، مادهی مذاب، که ماگما نام دارد، به سوی بالا راه پیدا میکند و آرام آرام دمای آن کاهش مییابد و سنگهای آذرین را پدید میآورد. و جایی که در آن قاره ها به هم فشار می آورند و این امر پوسته زمین را ضخیم تر می کند و به آن اجازه می دهد گرم شود تا حدی که ذوب شود. این سنگ به تعادل سطوح انرژی در بدن افراد کمک می کند .

پس از سرد شدن این مواد غلیظ و آتشین، که مدت زیادی هم به طول میانجامد، سنگ هایی تشکیل می شوند که به سنگ آذرین بیرونی یا آتشفشانی معروفند. پلوتونیستها اعتقاد داشتند که زمین از انجماد مواد مذاب و داغ بوجود آمده است و گرانیت را یک سنگ نفوذی داغ به شمار میآوردند. در مباحثات منشا سنگها مناظراتی بین دسته و گروههای زیر وجود داشت: در یک طرف نپتونیستها و در طرف دیگر ولکانیستها و پلوتونیستها قرار داشتند.

عموماً سنگهای کوچکتر، سریعتر و با درد کمتری دفع میشوند؛ 80 درصد سنگهایی که کوچکتر از 4 میلیمتر هستند، بهصورت خودکار و ظرف مدت یک ماه از بدن خارج میشوند. بافت آن از نوع آشکاربلورین است و بیشتر از فلدسپات پتاسیمدار، پلاژیوکلاز سدیمدار و کوارتز درست شده است.کانیهای بیوتیت، آمفیبول، هورنبلند و گاهی میکای سفید نیز در ساختمان آن دیده میشود.گرانیتها به رنگهای سفید، خاکستری و صورتی دیده میشوند که برخاسته از نوع فلدسپات آنهاست.ریولیت از نظر نوع کانیها با گرانیت تفاوت زیادی ندارد و در واقع گرانیتی است که بیرون از پوستهی زمین پدید میآید.

۲- خانوادهی گرانودیوریت- داسیت: گرانودیوریت یکی از فراوانترین سنگهای آذرین درونی است که از نظر کانی شناسی، در میانهی سنگهای گرانیتی و دیوریتی جای میگیرد. اگر مواد مذاب در داخل زمین باقی بمانند و در همانجا سرد و متبلور شوند به سنگ های آذرین درونی تبدیل می شوند که نسبتا درشت بلورند و کانی های آن ها بدون میکروسکوپ قابل رویت هستند. این مطالعات با هدف شناسائی ذخائر پلاسری و شناسائی سنگ میزبان کانی مورد اکتشاف، صورت خواهد پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید