پیرسینگ بینی: همه چیز را دربارهی سوراخ کردن بینی بدانید! – مجله سلامت دکترتو

اگر چه بسیاری از جراحان با استعداد می تواننند جای زخم های خطی غیرقابل تشخیصی را با روش های برش زنی ایجاد کنند، در روش FUT همیشه یک جای زخم خطی باریک در بالا و پشت سر ایجاد می کند. قبل از انجام پیوند، تکنسین­ها موهای برداشته شده و جراح پوست سر را برای عمل پیوند، آماده می­کنند. ۶ سوال که قبل از عمل کاشت مو باید بپرسید! هر چند عفونت یکی از عوارض نادر پس از سوراخ کردن ابرو است؛ با این وجود از عوارض مهم و نگرانکنندهی این عمل زیبایی محسوب میشود. در نظر داشته باشید که تورم موقت، کبودی و خونریزی از عوارض رایج بعد از سوراخ کردن ابرو است و لزوما نشانهای برای عفونت نمیباشد.

در قسمت بعدی به بررسی بیشتر عوارض پیرسینگ ابرو میپردازیم. موقعیت سوراخ­ها در این نوع پیرسینگ نیز متفاوت است و ممکن است سوراخ­ها در قسمت بالای نرمه و نزدیک به بافت غضروفی یا در بخشهای پایینی نرمه ایجاد شوند. به همین دلیل لازم است پیرسینگ ابرو در یک عمق مناسب از بافت پوست (نه خیلی نزدیک به پوست و نه خیلی عمیق) انجام شود. نکتهی مهم در استفاده از این نوع جواهرات این است که هیچ نیازی به سوراخ کردن پوست ندارند و در نتیجه هیچ گونه نگرانی بابت عوارض پیرسینگ وجود نخواهد داشت. جنس زیورآلاتی که برای پیرسینگ انتخاب میکنید مهم است.

یکی از مهمترین سوالات مراجعه کنندگان ، انتخاب روش مناسب است. معمولا سوزن کانولا گیج 16 و جواهر متناسب با آن بهترین انتخاب خواهد بود. استفاده از جواهرات به شکل میلهی منحنی با دو نگین کوچک در هر سمت (جواهرات Curved Barbell) معمولا بهترین گزینه برای ابرو است که هم در بین خانمها و هم در بین اقایان بیشترین محبوبیت را دارد. کلینیک تخصصی دکتر مهشید رفتاری با بیش از 15 سال سابقه در زمینه کاشت مو، کاشت ابرو، میکرواسکالپ و دیگر خدمات زیبایی با دو شعبه در تهران و هامبورگ یکی از پرطرفدارترین کلینیک های کاشت موی طبیعی در ایران است.

افرادی که بانک موی قدرتمندی دارند و میتوانند از این نقطه برای قسمتهای میانی و جلویی سر نیز استفاده کنند. چرا که موهای سر و بدن از جهات گوناگونی با یکدیگر تفاوتهای عدهای دارند. لازم است بدانید که کاشت مو مختص آقایان نیست و برای خانم ها نیز انجام می شود مثلا خانم هایی که موهای خود را سفت می بندند دچار طاسی سر می شوند یا خانم هایی که پیشانی خیلی بلندی دارند می توانند با کاشت مو این مشکل را برطرف کنند.

افرادی که سابقه قبلی حساسیت به نیکل دارند ممکن است به دنبال استفاده از پیرسینگ دچار واکنشهای حساسیتزای خیلی شدید شوند. برخی از کارهایی که پس از عمل پیوند طبیعی مو انجام میدهید ممکن است به کاهش طول دوره درمان و بازگشت به کارهای روزانه کمک قابل توجهی کنند. در برخی موارد در چهارمین روز بعد از عمل اطراف چشم بیمار کبود میشود. البته ذکر این نکته ضروری است که استفاده از پیرسینگ ابرو در جامعهی ما چندان پذیرفته نیست و از نظر برخی از افراد نوعی ناهنجاری محسوب میشود!

پیرسینگ بینی انواع مختلفی دارد که بعضی از آنها توسط دکتر انجام میشود و دائمی است و برخی دیگر به صورت چسبی و موقتی است. برخی از این مدلها با نام پیرسینگ ابرو فنری شناخته میشود که میتوانید محبوبترین انواع آن را در ادامه خریداری کنید. در این مدل 4 تا 6 سوراخ در بافت ابرو ایجاد شده و یک جواهر مارپیچی با 2 تا 3 حلقه در آن نصب میشود. البته استفاده از حلقه برای پیرسینگ ابرو هم مناسب است ولی به اندازهی میلهی زینتی متدوال نیست. البته اگر سوراخ به درستی در بافت انعطاف پذیر پوست ایجاد شده و از یک جواهر با جنس و اندازهی مناسب استفاده شود، احتمال پس زدن حلقه پیرسینگ ابرو ناچیز خواهد بود.

برای چند هفته پس از جراحی کاشت مو بسته به نوع برش ناحیه اهدا کننده و شل بودن پوست سر، باید از انجام حرکات ورزشی سنگین خودداری کنید. آلوده بودن روبالشی یکی از دلایل اصلی بروز عفونت پیرسینگ ابرو است. اگر بعد از گذشت یک روز از سوراخ کردن گوشتان قرمزی و تورم یا درد مشاهده کردید، با احتمال اینکه علایم عفونت است، به پزشک مراجعه کنید. در طرف مقابل ایجاد درد همراه با تورم و قرمزی یک علامت هشدار و نشانهای از بروز عفونت است. در ادامهی این مقاله شما را با روشهای پیشگیری و درمان عفونت آشنا کرده و به تمامی پرسشهای شما درباره پیرسینگ ابرو پاسخ خواهیم داد.

توصیه کلی ما در این شرایط این است که اگر در مراحل ابتدایی عفونت قرار دارید، از دستور زیر برای نظافت و درمان عفونت پیرسینگ ابرو استفاده کنید. در روزهای ابتدایی پس از کاشت مو بهتر است از شستن سر خودداری کنید زیرا ممکن است باعث فولیکول های مو شود. البته در روش FCI کاشت مو ، برداشتن مو از نواحی مختلف مثل پشت سر و سینه و ریش و سبیل امکانپذیر خواهد بود و از این بابت محدودیتی نخواهد داشت.

اما در قرن ۲۰ میلادی، استفاده از پیرسینگ بینی گروههایی همچون هیپیها و پانکها رواج پیدا کرد و به تدریج افراد زیادی در کشورهای مختلف به پیرسینگ علاقهمند شدند. سالانه مخاطبین زیادی از کشورهای همسایه همچون عراق، عربستان، امارات، ترکیه و افغانستان و همچنین کشورهای اروپایی جهت انجام خدمات کاشت موی خود به این مرکز کاشت مو مراجعه میکنند. قبل از آن تصور اغلب مردم این بود که موی کاشته شده در محل دیگر به اندازه موهای منطقه اولیه رشد نخواهد کرد اما دکتر نرمن انریش به همگان نشان داد که موی کاشته شده در منطقه کاشته شده به همان اندازه ای رشد میکند که در منطقه دهنده(محل اولیه مو)رشد میکرد.

دکتر محمد علی نیلفروش زاده در کلینیک پیوند موی جردن فعالیت می کند. البته ممکن است جراح زیبایی تغییراتی را در محل سوراخ پیرسینگ ایجاد کرده و برای موفقیت عمل بینی آن را جابجا کند. کلینیک ایران فیت، از بهترین کلینیک های کاشت مو در تهران است که سابقه درخشانی در چند ساله اخیر دارد. البته همانطور که گفتیم سوراخ کردن ابرو برای آقایان در ایران خیلی رایج نبوده و در فرهنگ فعلی جامعه پذیرفته نیست. در واقع پیرسینگ ابرو در کنار پیرسینگ نوک سینه، پیرسینگ پره بینی، پیرسینگ نرمه گوش و پیرسینگ هلیکس گوش از رایجترین انواع پیرسینگ در بین آقایان است.

هر نوار میتواند بین 1.5 تا 30 سانتیمتر باشد. معمولا هزینه کاشت مو بین ۴/۵ تا ۹ میلیون تومان است. برای جلوگیری از تورمی که معمولا در روز سوم یا چهارم بعد از عمل رخ می دهد، درست بالای ابروهای خود یخ قرار دهید. پس زدن حلقه پیرسینگ معمولا زمانی رخ میدهد که فشار پد روی پیرسینگ بیش از اندازه باشد. آویز ناخن را روی هر کدام از ناخن ها که دوست داشته باشید میتوانید نصب کنید از ناخن انگشت کوچک تا ناخن انگشت شست، نمونه هایی از کاشت ناخن، طراحی ناخن و نصب آویز ناخن را در این بخش مشاهده کنید .

پیرسینگ در لغت به معنای ایجاد یک سوراخ در پوست هر نقطه از بدن برای آویختن جواهرات به آن است. پیرسینگ ابرو یکی از انواع پیرسینگهای سطحی محسوب میشود به این معنا که در این روش ورود و خروج سوزن برای سوراخ کردن ابرو فقط در بافت سطحی پوست اتفاق میافتد (برخلاف سوراخ کردن گوش که از یک طرف وارد شده و از طرف دیگر خارج میشود). این سوزن از پایین ابرو و به صورت عمود بر راستای ابرو وارد شده و از بالای آن خارج میشود. 1. پیش از دست زدن به پیرسینگ عفونی ابرو، دستها را با صابون آنتی باکتریال شسته و کاملا ضدعفونی کنید.

پس زدن حلقه یا میلهی تزیینی یکی از مشکلات شایع در پیرسینگ ابرو است به طوری که احتمال بروز این عارضه در سوراخ کردن ابرو بیشتر از سوراخ کردن سایر نقاط بدن نظیر گوش و بینی است. مشابه سایر انواع پیرسینگ، سوراخ کردن ابرو هم با عوارضی همراه است که مهمترین آنها پس زدن جواهر پیرسینگ و عفونت است. اما اگر ترشحات بعد از یک هفته همچنان ادامه داشت، احتمال عفونت زیاد است. به همین دلیل در این پیرسینگ عمق سوراخ ایجاد شده کمتر از سایر پیرسینگهای متداول است.

بهتر است سوراخ­های ایجاد شده در بینی دو مرتبه در روز (صبح و بعد از ظهر) تا زمان بهبودی کامل نظافت شود. همانطور که می دانید متخصصان زیبایی، فرایندهای ترمیم مو را به دو دسته تهاجمی و غیرتهاجمی تقسیم بندی می کنند. متاسفانه افرادی که در مراکز غیرمعتبر برایشان بزرگ نمایی شده و دروغ زیاد شنیده اند انتظارات غیر واقعی پیدا می کنند. 1. از الکل یا پراکسید هیدروژن استفاده نکنید زیرا می توانند روند بهبودی را کند کنند.

تنها به گفته ها اکتفا نکنید. در صورتی که سوراخ بسته شد، جواهر را به زور وارد سوراخ نکنید. 4- بعد از اینکه حلقه وارد سوراخ شد، صابونی که برای لیز کردن جواهر پیرسینگ استفاده کرده بودید را از محل پیرسینگ پاک کنید. وقتی صحبت از پیرسینگ و سوراخ کردن بدن میشود، بیشتر مردم فکر میکنند که این عمل فقط برای خانمهاست. در روش FIT اگر تعداد بیشتر از 2500 گرافت مو برای کاشت نیاز باشد، تکمیل عمل 2 روزه خواهد بود. این روش دقیقا مشابه روش FIT می باشد؛ با این تفاوت که در مرحله برداشت موها به جای استفاده از پانچ از دستگاه استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید