کاشت مو – راهنمای جامع و هرچه باید بدانید

در کاشت مو با روشSUT دیگر نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی و برش نیست و هیچ عوارضی ندارد. همچنین به دلیل استفاده از تکنیکهای کاشت مو به روش FIT در کاشت مو به روش BHT، با عوارضی مانند جای زخم، خونریزی در ناحیه بانک مو و غیره رو به رو نخواهیم بود. مانند هر روش درمانی دیگری این روش نیز از عوارض جانبی خاصی برخوردار است. مهمترین نکتهای که باید در خصوص عمل کاشت مو در نظر داشته باشید این است که با این شیوه درمانی بایستی کاملاً واقع گرایانه برخورد نمایید و اگر از بانک موی قدرتمندی بر روی سر برخوردار نیستید، انتظار معجزه و پوشش کامل مو بر روی سر خود را پس از درمان نداشته باشید.

گاهی ممکن است فرد داوطلب کاشت مو به روش BHT، در ناحیهی ریش خود نیز از بانک موی مناسبی برخوردار نبوده و یا نخواهد از آن استفاده کند. موهای ناحیه ی صورت و محاسن، خصوصا ریش بهترین گزینه برای پیوند مو به سر هستند. البته احتمالا خود شما هم با مقایسهی سرعت رشد موهای بدن با ریش میتوانستید به همین نتیجه برسید. سن مناسب بیشتر برای مردانی مطرح است که دچار ریزش موی ژنتیکی هستند؛ این افراد ابتدا باید الگوی ریزش موی ارثی خود را بدانند زیرا در الگوی ریزش مردانه، تا این لحظه درمانی دائمی برای ریزش مو پیدا نشده است و کاشت مو تنها قسمتهای خالی شده سر از مو را مجدداً با موهای طبیعی پوشش میدهد.

در واقع، BHT مخفف عبارت Body Hair Transplantation بوده و از نظر فناوری پزشکی، تنها تفاوت کاشت مو به روش BHT با کاشت موی FIT تنها در ناحیهی اهداکنندهی فولیکول است. همچنین برعکس روش FIT و FUT شما می توانید در یک جلسه به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید و دیگر نیاز به چندبار مراجعه کنید. از دست رفتن بخشی از موها ، افراد را وادار می کند به کلینیک های پیوند مو در سطح شهر مراجعه نمایند. یکی از راحتترین و بهترین کارها، انتخاب بهترین کلینیک کاشت در شهر خود است.

یکی دیگر از نکات مهمی که در این درمان باید توجه داشت این است که داروهای مصرفی خود قبل از درمان را حتماً به پزشک معالج اطلاع داده تا از عوارض احتمالی ناشی از مصرف دارو ها جلوگیری نماید. قبل از هر توصیهای به شما، بهترین توصیه پیروی شما از دستورالعمل های پزشک معالجتان در زمینه مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو است. اگر سیگاری هستید، دو هفته قبل از عمل کاشت مو سیگار را کنار بگذارید. اگر شما هم این سئوالات برایتان پیش آمده در پاسخ باید بدانید که بانک مو ناحیه ای از پوست بدن است که دارای موهای مقاوم و قوی در برابر ریزش مو است.

چرا که موهای سر و بدن از جهات گوناگونی با یکدیگر تفاوتهای عدهای دارند. عمل پیوند مو یک عمل سرپایی محسوب می شود که با استفاده از بی حسی موضعی،پوست سر را بی حس میکنند و بیمار در حین عمل هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد و پس از اتمام عمل جهت جلوگیری از آلودگی یک پانسمان روی موضع عمل شده قرار میگیرد.پس از مدتی فرد میتواند این پانسمان را از روی سر خود بردارد و سپس به کارهای روزمره خود مشغول شود و همچنین میتواند استحمام کند.

از جمعیت گسترده متقاضیان استفاده کننده از عمل کاشت مو هستند. مهمترین عامل تعیین کننده هزینه در این درمان، وسعت طاسی سر شما و روش انتخابی شما برای درمان است. بوتاکس مو یکی دیگر از روشهای جلوگیری کننده برای ریزش مواست. گروه اول یکی از مدارک متخصص پوست (Dermatologist) یا متخصص و جراح پلاستیک (Plastic Surgeon) را دارند و در این شاخه علمی تحصیلات آکادمیک دارند. اگر گیره پیرسینگ دارید، آن را در نقطه مورد نظر، محکم کنید.

• اگر شما نگران عفونی شدن پیرسینگ خود هستید، زود به زود آن را تمیز کنید. بسیاری از خانمها نگرانی زیادی برای کاهش حجم موهای خود دارند که باید به این نکته توجه داشته باشند که عمل کاشت مو قادر به برطرف کردن این دغدغه برای آنها را ندارد. نتایج کاشت مو به روش BHT در صورت موفقیت، پس از مدتی بسیار طبیعی به نظر آمده و از موهای طبیعی سر قابل تشخیص نخواهند بود. عوارض کاشت مو به روش SUT بسیار کم بوده و دوره نقاهت در این روش نیز کوتاه­تر از سایر روش­ها است. اگر از آن دسته افرادی هستید که میخواهید در کوتاهترین زمان ممکن رشد طبیعی موهای خود را بازیابید، این روش میتواند گزینه بسیار مناسبی برایتان باشد.

• هر زمان که با دستکش ها بینی تان را لمس کردید، آنها را تعویض کنید. این روش رشد و رویش سریعتر موهای کاشته شده را به همراه دارد و در 6 الی 9 ماه موها به بالاترین تراکم خود میرسند بر عکس روش های دیگر که 123 الی 14 ماه زمان را به خود اختصاص میدهند.در این روش کاشت مو ،قبل از انجام عمل موی شما را نسبت به چهره ی خود شما طراحی میکنند تا طبق عکس طراحی شده ،موهای مناسب با چهره ی شما کاشته شود.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این روش به هیچ عنوان روش جایگزین کاشت مو نخواهد بود، چون هر کدام از این روشها کاربردهای متفاوتی نسبت به هم دارند و کابرد بوتاکس مو کنترل و جلوگیری از ریزش مو است در حالی که در کاشت مو شما با جابجایی فولیکولها مو، یک عمل تخریبی برای رویش مجدد مو در مناطق طاس انجام میدهید. مزیتهای کاشت مو به روش BHT موجب شده است تا بسیاری از داوطلبان نسبت به این روش علاقهمند باشند. جراح به زخمها زاویه لازم را داده تا الگوی رشد مو بعد از کاشت مو، معقول و طبیعی به نظر آید.

بانک موی ضعیف در پشت گوشها و سر برای بسیاری از کسانی که میخواهند کاشت مو انجام دهند، چالشی بزرگ است؛ چرا که ممکن است تصور شود این افراد نمیتوانند از درمانهای پیوند موی طبیعی استفاده کنند. دستگاهها و تجهیزات مورد استفاده دراین عمل توسط کادر پزشکی کلینیک را نیز باید برای داشتن یک انتخاب ایده آل در نظر داشته باشید. در نهایت، هرچند ظاهر خوب، زیبایی و اعتماد به نفس نتیجه اکثریت جدیدترین روش های کاشت مو است اما بازهم باید با احتیاط بهترین کلینیک، پزشک و روش کاشت مو را انتخاب کنید تا از نتیجه کاشت خود رضایت کامل داشته باشید.

ترمیم مو و کاشت مو هر دو روش هایی هستند برای بازگشت زیبایی هر چه بیشتر به چهره شما که حس اعتماد به نفس بیش از پیش را به شما باز میگرداند. اما همان طور که کمی پیشتر دیدیم، این روش نیز برای همه نیست و برخی نمیتوانند از این متد استفاده کنند. در گذشته بخاطر محدود بدون دستگاه تعداد کمی از پزشکان از آن استفاده می کردند و این روش را به نام اتوماتیک یا ahrs می نامیدند. اما تنها تعداد کمی از بانوان در بخش افراد صلاحیت دار برای انجام این عمل قرار می گیرند.

درست است که تکنیک های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد، اما در نهایت ماهیت و کلیت تمامی روش ها یکسان است و تنها موردی که روش ها را از هم متمایز می سازد، نحوه برداشت فولیکول هاست. پس از برداشتن نوار فولیکولی از ناحیه اهدا کننده، به سرعت منطقه برداشت فولیکول بخیه زده میشود. بخش اهداکننده بلافاصله بی حس شده و جراح با یک تیغ کوچک نوار فولیکولی را از روی آن بر میدارد. کاشت این تعداد مو فقط با روش جراحی FUT مستلزم برداشتن نوار پهن و بلندی (به عرض 2 تا 2.5 سانتی متر و طول 30 تا 33سانتی متر ) از پشت سر بیمار است که نتیجه آن رد عمل زشتی است که تا آخر عمر باعث شرمندگی بیمار و عذاب وجدان پزشک می شود.

این برش باعث می شود که کمترین گرافت احتمالی ایجاد شود که این امکان را برای ما فراهم می کند تا از کوچکترین برش احتمالی استفاده کنیم. آنها با مشاهده اینکه برشهای زیادی از پوست سر باعث درد و جراحت زیادی برای افراد شده است، از فولیکولهای مو استفاده کردند که درد و جراحت کمتری را به همراه داشت. کاشت موی BHT روشی است که در آن، برای برداشت گرافتهای مورد نیاز از منابع موجود در ریش، قفسه سینه، پشت بدن، شکم، پاها و بازوها استفاده میکنیم. قسمتی که فولیکول­ها از آن برداشت می­شوند، «بانک مو» و نواحی بدون موی سر که فولیکول­ها در آن قرار می­گیرند، قسمت «دریافت کننده» نام دارد.

البته این روش ظرافتهای خاص خود را دارد و به همین جهت، باید به ی نکات مهم در کاشت مو به روش BHT توجه لازم را مبذول داشت. نتایج پیوند موی حاصل از این متد، طبیعی و ماندگار هستند و از آن جایی که این عمل زخمی از خود باقی نمیگذارد، فرد میتواند پس از رشد موها، آنها را تا هر اندازهای که میخواهد کوتاه کند. نتایج حاصل از این روش، طبیعیتر به نظر میرسد و البته زخمهای قابل توجه تری نیز بر جای خواهد گذاشت.

نکتهی جالب در این مرحله، تفاوت تراکم موهای سر و بدن است. تراکم به معنی تعداد موها در واحد سطح می باشد. اگر بیمار اجازه تراشیدن موها را نمی دهد زیرا در روش ترکیبی کل موها را میتراشند . حین عمل به بیمار سرم قندی وصل میشود تا از افت فشار جلوگیری شود. به طور مثال در کاشت مو در مردان ، کناره و پشت سر نواحی اهداکننده پایدار مو هستند و موهای برداشت شده از آن نواحی بعد از کاشته شدن در ناحیه گیرنده، دچار ریزش نمیشوند، اما همین نواحی معمولا در زنان ناپایدار هستند و اگر پزشک از این نواحی ناپایدار به عنوان نواحی اهداکننده استفاده کند، از بیمار سوء استفاده کرده است و کاشت مو موفق نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید