کاشت مو و آشنایی با انواع روش ترمیم و کاشت مو

با توجه به این موارد، توصیه میکنیم که اگر به پیرسینگ ابرو علاقه دارید، از مدلهای فیک و موقت آن استفاده کنید. از آن جایی که روند ریزش مو معمولا از دهه بیست زندگی آغاز می شود و تا سی سالگی ادامه پیدا می کند، توصیه می شود بعد از سی سالگی نسبت به انجام کاشت مو اقدام شود تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد. از آنجاکه عمل سوراخ کردن بدن توسط ابزار های ساخته شده به دست انسان انجام می شود، این عمل پایگاه مناسبی برای ویروس ها، باکتری ها و عفونت هاست.

کسانی که پوست سر سفتی دارند یا پوستشان انعطافپذیری مناسبی ندارد نمیتوانند با روش FUT مو بکارند. البته لازم است که قبل از هر چیز پزشک بانوان مراجعهکننده را مطالعه کند و با بررسی الگوی ریزش و کیفیت موهای بانک مو تشخیص دهد که فرد گزینه مناسبی برای کاشت هست یا خیر. روش FUT اولین روشی بود که از واحدهای فولیکولی استفاده میکرد. کاشت مو و راه های درمان ریزش مو متفاوت است و بهتر است که در اولین قدم توسط پزشک معاینه شوید و پیشنهاد ما به شما این است، که زمانی که متوجه ریزش مو غیر طبیعی شدید و یا دوستانتان به شما گوشزد کردند که موهایتان ریخته است.

چون FUT سریعتر است، فولیکولها مدت کمتری خارج از بدن هستند و احتمال آسیب دیدنشان کمتر میشود. یادتان باشد که در مورد کاشت مو یک قانون کلی وجود دارد: هرچه برداشت گرافتها بهتر انجام شود، نتیجهی کاشت مو بهتر میشود. اگر یادتان باشد گفتیم که فولیکولها در روش FUT به شکل نواری برداشت و به شکل دانه دانه کاشته میشوند. برای کاشت مو به روش FUT نیازی به تراشیدن موها نیست. در این روش نگین زینتی به کمک چسب مخصوص و بدون سوراخ کاری روی پوست نصب میشود. در روش FIT، هم برداشت و هم کاشت فولیکولها به شکل واحدی یا همان دانه دانه انجام میشود.

بزرگترین عیب روش FUT جای زخم نواری در محل بانک مو است. فولیکولهای استخراج شده در روش FUT دائمیترین موها را دارند. روش قدیمیتر FUT در زمان ابداع شدنش بهترین روش کاشت مو به حساب میآمد. به همین دلیل از این جهت انجام آن در خانه چندان خطرناک نیست. زخمهای سایر روشهای کاشت مو مثل FIT، SUT یا MicroFIT به شکل سوراخهایی با قطر کمتر از یک میلیمتر هستند. زخمهای بسیار کوچک ایجاد شده به سرعت خوب میشوند و معمولاً درد و ناراحتی نیز ندارند. زخمهای بزرگتر سختتر خوب میشوند.

در این بین روزنههایی ظاهر میشوند که به دلیل استفاده بیش از اندازه مواد شوینده و آب میتواند محل خوبی برای رشد قارچ باشد. با استفاده از روش FUT نمیتوان موهای ظریف پایین گردن، موهای صورت و موهای بدن را برداشت کرد. در روش FIT میتوان از موهای نازکتر را برداشت کرد که برای طبیعیسازی کاشت مو کاربرد دارند. همچنین میتوان از فولیکولهایی از ناحیه ریش یا بدن استخراج کرد که به روش BHT معروف است. همچنین درصد خطای ناشی از ابزار جراحی کمتر میشود.

البته این روش هنوز هم یک عمل جراحی محسوب میشود چون نیاز به اتاق جراحی، پزشکان ماهر، تیم درمانی و وسایل دیگر دارد. به این ترتیب میتوانید با سنجیدن این نکات بهترین روش کاشت مو برای خودتان را انتخاب کنید. سپس در زیر میکروسکوپ فولیکولهای موجود در نوار پوستی را استخراج کرده و دانه به دانه در محلهای خالی پوست سر میکارد. یعنی مثلاً یک دستهی ۱۰-۱۲ تایی از مو را در محلهای دچار طاسی میکاشتند.

داشتن کمی ترشح بعد از سوراخ کردن ناحیه تناسلی، طبیعی است. پس برداشت نواری با خونریزی، بخیه و نهایتاً دشواریهای بعد از عمل همراه است. در این دوره باید به خوبی و مطابق دستور متخصص از محل سوراخها مراقبت کرده و آنها را تمیز نگه دارید. اما دیگر مفسران بیان کرده اند که کوماز یک آویز با شکلی شبیه مادگی یا یک کمربند بوده است. قویترین فولیکولهای سر به شکلی متراکم در محلی قرار گرفتهاند که برداشت نواری پوست از آن منطقه انجام میشود. این کار در روش FUT سادهتر است چون زیر میکروسکوپ و در خارج از بدن انجام میشود.

بعد از کاشت مو محدودیتی برای ورزش و فعالیتهای بدنی وجود ندارد. ✔ روند پیگیری بیماران بعد از کاشت مو چگونه است؟ این عارضه باعث بیحسی موقت میشود و تا مدتی کمتر از یک هفته طول میکشد. کل مراحل کاشت مو به روش FUT در یک روز انجام میشود. زخم نواری نشانهی اصلی کاشت مو به روش FUT است. تفاوت اصلی روشهای مختلف کاشت مو در شیوه و تکنیک برداشت گرافتها است.

هزینه کاشت مو چه قدر است؟ در گذشته وقتی از کاشت مو حرف میزدیم، همه بلافاصله به یاد زخمهای نواری پشت سر میافتادند. انعطافپذیری کم پوست سر یا سابقهی ایجاد زخمهای گوشتی برای متقاضیان کاشت مو به روش FIT محدودیتی ایجاد نمیکنند و بهترین روش کاشت مو برای این افراد روش FIT یا سایر روشهای برپایهی آن (مثل SUT یا MFIT) است. بانوان به دلایل مختلفی مثل : عوارض داروهای مختلفی که مصرف می کنند یا وقوع یائسگی با بالارفتن سن یا ایجاد تغییرات هورمونی که بر اثر عمل زایمان انجام می شود یا کمبود ویتامین ها و مواد مغذی بدن یا بیماری کم خونی و یا گرفتن رژیم های سخت دچار ریزش مو شوند.

آمارها میگویند جوان های کم سن و سالی که به پیرسینگ حساسیت نشان داده و دچار اگزمای شدید پوستی شدهاند از مراجعان دائمی کلینیکهای درمان بیماریها عفونی پوستی هستند. بعد از کاشت فرد می تواند به صورت ۲۴ ساعته با مشاور کاشت خود در تماس باشد و هر مشکل یا سوالی که دارد مطرح کند تا بدون مشکل دوران نقاهت خود را بگذارند و نتیجه خوبی از کاشت خود بگیرد. در مورد بعضی ها، حدود یک تا سه ماه طول می کشد تا پیرسینگ بینی خوب شود، اما در مورد برخی افراد، این مدت می تواند تا یک سال به طول انجامد.

دیدگاهتان را بنویسید