۲- آیا غذا دادن اشکال دارد

اگر مردی در خواب ماهی مردهای ببیند، تعبیر آن اسـت کـه خواب بیننده در زندگی شغلی و حرفهای خود با موانع و مشکلاتی روبرو می شود. اگر ماهی تازه پخته می خورد، دلیل که به قدر آن مال حاصل کند. وقتی ماهی آزاد جفت شد، ماهی ماده منفذ تناسلی خود را بیرون آورده و روی بستر رودخانه قرار می دهد و تخم های نارنجی رنگ خود را، که حدود شش میلی متر قطر دارند، روی بستر رودخانه قرار می دهد تا نر آن ها را بارور کند.

وقتی یک طرف ماهی کاملا کبابی شد آن را برگردانید و طرف دیگر را هم به همین روش کبابی کنید. اگر مشاهده شد که دو ماهی آرواره های خود را در حالتی شبیه گاز گرفتن به هم قفل کردند. اگر بیش از دو ماهی در اختیار دارید می توانید این کار را به صورت ترکیبی انجام دهید تا به نتیجه دلخواه دست یابید . در آخر به مخلوط مقداری رب گوجهفرنگی زده و اجازه دهید با شعله کم به خوبی بپزد و روغن پس دهد.

البته ماهیان آب شیرین نیز مانند اکثر حیوانات با وفا، به صاحب خود عشق می ورزند و به خوبی او را میشناسند. حجم آب آن ۷۸۷۰۰ کیلومترمکعب است و حدود ۱۳۰ رودخانه به این دریا میریزند که اکثر آنها از شمال غربی به دریا میپیوندند. دوره جنینی تخم ها حدود ۳۰ تا ۵۰ روز طول می کشد. نکته: تجزیه و تحلیل در سال 2012 از 16 مطالعه کنترل شده نشان داد که مصرف 0.45-4.5 گرم اسیدهای چرب امگا 3 در روز منجر به پیشرفت های قابل توجهی در عملکرد شریانی می شود.

به هر حال، اگر تصادفا سر از این مطلب در آورده اید بهتر است مطالعه مقاله را به بعد از دیدن سریال موکول کنید. این عمل به وسلیه فرایندی موسوم به jet-laggingویا تغیراتی درطول مدت روشنائی روز ماههیان انجام می یابد به طوری که این بچه ماهیان سازگاری به آب شور را قبل و یا گاه کمی بعد از زمان طبیعی خود به دست می آورند”نوامبر درنیمکره جنوبی”چنین اسمولتهایی به نام so یا اسمولتهای s1/2 خوانده میشوند. نوزادان ماهی اسکار تا روز دوم یا سوم بعد از خروج از تخم هیچ گونه حس شنوایی، بینایی و … از لحظه ای ماهی تخم ریزی را انجام می دهد تا زمانی که بچه ماهیان از تخم بیرون می آیند، حدود ۳ روز طول می کشد.

ماهیان مولد آزاد در ایران، در ماه های آبان و آذر وارد رودخانه ها می شوند و پس از یک سال، در طول سه ماه یعنی از مهر ماه تا اوایل دی ماه اقدام به تخم ریزی می کنند. کوسه آبی: Blue shark یا کوسه آبی که یک نوع مشهور از کوسه ماهیها هستند، معمولا در مناطق گرمسیری زندگی میکنند و دارای بدنی براق، با طول 3.5 متر هستند. در خط جانبی دارای ۱۷۰-۱۳۳ عدد فلس می باشد ،.

عدم مراقبت صحیح از این ماهی می تواند بهصورت بیماری سوراخ در سر (hole in head) و یا فرسایش خط جانبی خود را نشاندهد. میتوانید به همراه ماهی، فلفل دلمهای یا هرنوع دیگر فلفل را کباب کنید. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همسو با افزایش قیمت ها در تمام بازار ها قیمت ماهی نیز در ماه های اخیر رشد چشمگیری داشته است به طوری که حتی ماهی قزل آلا که به نسبت خرید آن به صرفه بوده است نیز این روزها با قیمت های نجومی خرید و فروش می شود. وی با اشاره به اینکه کمک صیادان و سازمان شیلات در تکثیر طبیعی آبزیان در کنار ساحل بازدهی بیشتری نسبت به رهاسازی بچهماهی در رودخانهها دارد افزود: حفظ گونههای بومی و اقتصادی در حال انقراض ماهی ها، کاهش هزینههای تکثیر مصنوعی، جلوگیری از تک گونهای شدن جمعیت ماهیان، تولید بچه ماهیانی مقاومتر نسبت به شرایط محیطی و افزایش میزان درصد بازماندگی آنها از مزایای تکثیر طبیعی ماهیان آزاد است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری، ولی اله محمدزاده مدیر کل شیلات مازندران با بیان اینکه این اداره کل سالانه ۹۵ میلیون قطعه بچهماهی را تکثیر و در رودخانههای منتهی به دریای خزر رهاسازی میکند ،گفت: متأسفانه به دلیل آلودگی بیش از حد آب و یا کمآبی رودخانهها بسیاری از این بچهماهیان امکان ورود به دریا را پیدا نمیکنند. اما نکتهای که در این بین قابل توجه است اینکه حجم بسیار زیادی از این بچه ماهیان پیش از اینکه به دریا برسند به دلیل آلودگی رودخانهها و عوامل طبیعی مانند شکار توسط بقیه آبزیان تلف میشوند موضوعی که به گفته مدیر کل شیلات مازندران حتی اگر ۱۰ درصد این بچه ماهیان سالهای آینده در تور صیادان استان قرار بگیرند، سرمایه گذاری تکثیر مصنوعی توجیه اقتصادی دارد.

محمد زاده مدیر کل شیلات مازندران، اما میگوید: تولید بچه ماهیانی مقاومتر نسبت به شرایط محیطی برای افزایش میزان درصد بازماندگی آنها در دستور کار شیلات است. معمولآ کانالهای دراز با استفاده موادی نظیر بتن ساخته می شوند که نسبت به فرسایش مقاوم است ودر مقایسه با استخرهای خاکی جریان آب بیشتری را می توان در آن برقرار نمود به همان نسبت تعویض بیشتر آب و تراکم زیادتر ماهی امکانپذیر میشود. چون سیر می شوند و بیشتر از آن میل به خوردن ندارند، از طرفی دوست دارند هیچ مزاحمی در آکواریمشان نباشد.

پرورش ماهی آزاد. ماهیان آزاد به طرز فزاینده ای در قفس پرورش داده می شوند. روده نیز به اندازه ای کوچک می شود که ماهی آزاد برای مهاجرت، بدون نیاز به تغذیه زندگی می کند. به عنوان مثال آبهای دریایی از نظر آلودگی دچار مشکلات بسیار کمتری نسبت به آبهای شیرین هستند و از لحاظ میزان آب مورد نیاز هیچ گونه محدودیتی ندارند. به طور طبیعی، ماهی آزاد هورمون رشد را فقط در بافت های خاص، و در زمان های خاصی از سال ترشح می کند، اما ماهی آزاد حاصل از انتقال ژن (ترانس ژنیک)فاقد چنین محدودیتی است و در یک سال به طور متوسط پنج برابر بزرگ تر از دیگر ماهیان آزاد هم سنش می شود.

1. افزایش میزان رهاسازی از تولید مراکز هچری ( تکثیر مصنوعی )که از راه های اساسی برای حفاظت گونه های است که فاقد شرایط تولید مثل طبیعی می باشند . محمدی کارشناس شیلات نیز با اشاره به تلف شدن برخی بچه ماهیهای آزاد هنگام رها سازی گفت: در تکثیر مصنوعی و رهاسازی بچه ماهیها اگر دمای آب و مقدار املاح آن در نظر گرفته نشود، جزء تلفات زیاد نتیجهای حاصل نخواهد داشت. این مراحل شامل تولید مثل انتخابی، شکفتن تخم، و تغذیه قبل از رهاسازی در دریاست.

دیدگاهتان را بنویسید